Keňa - hory, safari, moře

MK124

Keňa - hory, safari, moře

Nej z Keni - legenda Adamson, akce s Rudou Švaříčkem

Vzpomínky na Afriku naživo - plno zvířat a ještě bez turismu.

Novinka Treky a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Savana má nejvíce zvěře na světě. Nekonečné pláně divočiny potěší. Tak vypadala kdysi celá naše planeta. Zásadní místa Joy a George Adamsonových – Born free/Volání divočiny. Navštívíme klíčové lokace legendy Adamson. Idyla slavné Afriky se v mnohém vrací! Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody… 

Zažijme syrovou tradiční Afriku bez přemíry aut. Nejhezčí hora Mt. Keňa s plnou penzí a noclehy v horských chatách. Scénické národní parky Naivasha, Hells Gate, Aberdare, Mt.Keňa, Meru, Kora, Amboseli, Tsavo West. V nejzajímavějších končinách ukážeme maximum. Vzpomínky na Afriku stojí za to!

Možné jsou i kratší varianty akce. M124X a M124Z

Termíny a rezervace

Termín:  28.12. - 15.1.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  91 700 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Cena za celý zájezd Uzavřeno
Termín:  28.12. - 8.1.2022 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  59 050 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Hory a safari Uzavřeno
Termín:  3.1. - 15.1.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  74 840 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Safari a moře Uzavřeno
Termín:  6.1. - 15.1.2022 10 dní / 7 nocí  (10 dní / 7 nocí) Cena:  63 340 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Safari a moře komfortněji Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

HORY A SAFARI (12 dní)

1. den

Letecky do Keni.

2. den

Hlavní město Nairobi rezonuje song Telegraf road od Dire Straits. Komplex slavné Karen Blixen navodí věhlasný film s Meryl Streep - Vzpomínky na Afriku. Působivé muzeum i nejlepší káva. Umyje hlavu jiný Redford…? Džípem na sever ke slavnému jezeru Naivasha. Oblast pobytu slavné dvojice Joy a George Adamsonových - Příběh lvice Elsy. Elsamere – idylka domu Joy Adamson. Degustace kávy a desertů. Služebná je pekla i pro Joy? Romantický nocleh v nejslavnější lokaci? Green Crater Lake, sestup do sopečného kráteru k jezírku s plameňáky. Vulkanická kouzla podmanivé kaldery. Guerézy pláštíkové v korunách akácií evokují indiány. Neobvyklé pěší safari. Žirafy, zebry, antilopy, orli stepní i jasnohlasí...

3. den

Ráno hroši přímo „u nás“. Plavba po jezeře hrochů na ostrov půlměsíce Crescent. Unikátní pěší safari s parádní faunou. NP Hells Gate, safari na kole je jediné ve Východní Africe. Jednou za život! Trek v kaňonu a specifické vývěry. I „necyklista“ se zabaví.

4. den

Výstup na nejvyšší vrchol pohoří Aberdare – Satima 4 001 m. NP Aberdare plný odlišných biotopů - tajemný horský prales, savana i flora náhorní plošiny. Lobélie obrovská roste ve výškách. Roku 1952 se tu britská Elizabeth II dozvěděla o smrti otce, krále Jiřího VI. Vešla princezna, vyšla královna... Nejvyšší vodopády Keni Karuru? Sloni příbuzní těm pralesním z Konga.

5. den

Šance na slony, buvoly, dokonce i černou formu levharta, antilopu bongo. Džípy na SV do Nanyuki. Svěží krajina banánovníků i kávových a čajových plantáží. Přejezd rovníku a ukázka zajímavého působení Coriolisovy síly.

Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky Mt. Keňa. Trek s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Odlišná výstupová a sestupová cesta. Překrásná jezera různých barev, divy botanické říše, starčeky i lobelky. Kaňony, skalní útesy, vodopády v bujné džungli. Šance na slony a buvoly i ve 3 000 m?
Výjezd až k bráně parku Sirimon (2 600 m). Nádherným horským pralesem, bambusy a obří vřesovou zónou na vysokohorské rašeliniště k chatě Old Moses v 3 300 m. 9 km chůze, 680 m stoupání.
 

6. den

Old Moses - Shipton (4200 m). 7 h, 14 km, 900 m stoupání. 
Přes řeku Ontulili a Moorland, poté Liki North. Proměny vegetačních zón, kouzelné senécie a lobélie. Rozervané podhůří majestátního horského masivu. Výstup do údolí Mac Kinders plného panoramatických výhledů. Snové místo pod magickými vrcholy a ledovci. Kolem damani skalní, barevní strdimilové. Na chvíli v ráji…?
 

7. den

Shipton - Pt Lenana (4985 m) - Mt. Keňa Bandas (2800 m) 10 h, 29 km, 785 m stoupání, 2085 m klesání.
Časný start na Point Lenana asi ve 3 h ráno. Z vrcholu (4985 m) lze vidět i Kilimandžáro. Sestup vysokohorskou scenérií k jezerům u Minto's hut (asi 2 h) na oslavnou hostinu. Příjemný sestup nejkrásnější krajinou s formacemi Temple, Mushroom Rocks, Billiard… mystické jezero Michaelson, vodopády a další přírodní zázraky. Dojdeme na Kenya Bandas (5 h). Plameny romantického krbu může doplnit i kouzlo teplé sprchy. Zázraky se dějí…? 

8. den

Po finální snídani bambusovým porostem a panenskou džunglí na bránu parku. Tři hodiny chůze může usnadnit džíp. Putování do opravdové divočiny NP Meru. Do ryzí přírody sem zavítá jen málo turistů. Užijeme zážitky původní Afriky zastaveného času. Trasa po stopách lvice Elsy vrcholí právě zde! I cesta může být cíl… Čeká skutečné dobrodružství… 

8. den možné připojení k akci na SAFARI A MOŘE (13 dní)

9. den

NP Meru je celosvětově známý díky Adamsnovým. Obrovský komplex unikátních rezervací tvoří provázané parky u řeky Tana, NP Kora, ale i Bisanadi a Mwingi. Příběh lvice Elsy a film Volání divočiny se odehrál právě tady. Nejrozmanitější NP Východní Afriky má slony, levharty, gepardy, nosorožce černé, hrochy, vzácné antilopy... Rezervace nosorožců. Syrová krajina umí primární Ngaia prales. Magie řek a jezer s hrochy. Vrchol Mughwango poskytne 360 stupňový výhled na pláně Meru i sněhový vrchol Mt.Keňa.

10. den

NP Kora s nevšedními zážitky. Adamsons Camp – Kampi ya Simba je původní domov Adamsonových, kde George nakonec našel svou smrt. Tony Fitzjohn ve lvím příběhu pokračuje. Šance na slony, gepardy, lvy, hyeny, hrochy…Hlavní atrakce vodopády Adamsonovy a Grand, Kora peřeje a nejdelší keňská řeka Tana. Uctíme hrob G. Adamsona

11. den

Putování zajímavou krajinou do Nairobi. Vychutnáme vyhlášené nápoje. Národní muzeum a skvělé malby Joy Adamson, unikátní etno. Hadí park… Monument Jomo Kenyatty, zakladatele Keni. Oslava v Carnivore, exotická masa divočiny, krokodýli, buvoli, pštrosi…. Kontrasty hlavního města. Pestrý noční život vrcholí v legendě Green bar, která tepe nonstop? I Michal David by zíral 365 dní po 24 h stálého otevření. Proměny pekla s rájem andělů. Navoněná nebesa i dno Afriky.

Možný návrat domů 12. den z akce HORY A SAFARI
11. den možný přílet na akci SAFARI A MOŘE KOMFORTNĚJI

12. den

Velká příkopová propadlina s úchvatnými výhledy na krajinu. Údolí farem, kmen Kikujů. Savanou do NP Amboseli u hranic s Tanzanií. Barevné siluety Masajů. Rozmanitost přírody, palmové háje, skalnaté oblasti a idylická savana. Masajské osady s odlišným životem. Sloni, lvi, žirafy, gepardi, pakoně, zebry... Vše monitorují šelmy. Úžasná kulisa bílého Kilimandžára (5 895 m) je vyvrcholením výpravy. Takhle jsme si Afriku vysnili... Nocleh v NP Amboseli.

13. den

NP Amboseli (UNESCO) se nazývá „země obrů“ pro velký výskyt slonů. Kouzla svítání s výhledy na nejvyšší horu Afriky a fascinující ranní safari. Celodenní pozorování zvěře v nej lokacích. Velké rodiny šelem. Osady legendárních Masajů a jejich rituály. Podvečerní nezapomenutelné safari. Možnost letu balónem s výhledy na africký symbol. Magické vyhlídky z Observation Hill. „Suchá jezera“. Šance na černou formu servala. Mystická noc v Amboseli.

14. den

Finální safari v Amboseli - antilopy, hroši, hyeny… 400 druhů ptáků. NP Tsavo, největší NP Keni a v jistém pojetí i největší na světě. Noc v NP Tsavo West. Mzima Springs, kde křišťálová voda tryská z lávy a kouzlí nejhezčí scenérie. Prameny proslavil film Portrét pramene a podvodní záběry hrochů a krokodýlů. Unikátní sledování hrochů pod vodou skrz sklo. 

15. den

NP Tsavo - kouzla lávy Shetani, prý dílo ďábla. Pytlákova rozhledna, výhledy na stáda zvěře. Síla Řvoucí skály. Ngulia Sanctuary - ohrožení černí nosorožci. Sopečná skála Kichwa Tembo? Vyústění safari a putování k moři na pláže Diani.

16. - 19. den

Pláž Diani s jemným bílým pískem. Ideál nejen na relax. Tropické zahrady, alabastrová pláž a tyrkysové moře glorifikují Diani Beach do dvacítky top pláží světa. Degustace mořských specialit. Potápění a šnorchlování na korálových útesech i další možné aktivity. Degustace slavného likéru Amarula z mučenky a další delikatesy Afriky. Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatá vozidla, po dobu safari džípy s odklápěcí střechou.
 • Letenka Mombasa - Nairobi.
 • Vstupy do národních parků.
 • Ubytování v hotelu v Nairobi a NP Naivasha, na safari ve stanech (NP Aberdare, NP Meru, NP Kora), ve druhé části i luxusní lodže s plnou penzí (NP Amboseli, NP Tsavo), 3x u moře v komfortním hotelu s plnou penzí.
 • Na safari NP Amboseli, NP Tsavo plná penze, v NP Meru a Kora servis kuchaře - plná penze, v Nairobi a v NP Naivasha snídaně.
 • Na treku na Mt. Keňu 3x nocleh v horských chatách a plná penze, servis kuchaře.  
 • Trekový permit na Mt. Keňu, vstupy do NP.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb. 

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s letištními taxami cca 22 000 Kč.
 • Vstupní vízum Keňa 51 USD (e-vízum při příletu).
 • Stravování nad rámec programu (v NP Aberdare dokoupení jídla na místě).
 • Půjčení stanu cca 10 USD/den (lze mít vlastní)
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Služby nosičů po dobu výstupu na Mt. Keňu, cca 20 USD/den.
 • Cestovní pojištění (nabídku pojištění vám rádi vypracujeme ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou).
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku na Mt. Keňa.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání. 
 • Testy na Covid-19
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 • Loď po jezeře Naivasha 30 USD
 • Půjčení kol v Hell´s Gate 34 USD
 • Návštěva masajské bomy 20 USD
 • Večeře v Carnivore 38 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd s důrazem na poznání. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Za sportovní část je možné označit čtyřdenní výstup na Mt. Keňa, poznávací částí je safari v nejkrásnějších parcích Keni. Po dobu safari se dopravujeme vozidly s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě. Český průvodce doprovází skupinku na Mt. Keňu!

TREK NA MT. KEŇU (5 199 M)
Druhá nejvyšší hora Afriky. Vrchol představuje sopečný klín, jádro velmi tvrdé horniny, které se vytvořilo v sopouchu sopky. K obloze tak ční dva hlavní vrcholy Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m) a vedlejší vrchol Point Lenana (4 985 m), který je naším cílem. Trek je plánován na 4 dny. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, typu bandas, vícelůžková místnost vybavená postelemi. Společné sociální zařízení. Nutný je pouze vlastní spacák do nízkých teplot. Po dobu výstupu je zajištěna plná penze. Na Mt. Keňu půjdeme odlehčeni. Pro výstup doporučujeme najmout nosiče, cena na 1 den je cca 20 USD/nosič.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotýlcích, na safari ve stanech a luxusních lodžích s plnou penzí, u moře v komfortním hotelu s plnou penzí. Na treku na Mt. Keňu je 3x nocleh v horských chatách, typu bandas, vícelůžková místnost vybavená postelemi. Společné sociální zařízení. Nutný je pouze vlastní spacák. Při výstupu na Mt.Keňu je zajištěna plná penze. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Keňa - safari v nejhezčích parcích
17.2. - 1.3.2022
13 dní
Keňa - Po stopách Lvice Elsy
MK116 Keňa - Po stopách Lvice Elsy

Nejlepší národní parky

12.3. - 21.3.2022
+ dalších 5 termínů
10 dní
Pohodová Keňa
118 Pohodová Keňa

Safari a odpočinek u moře

12.11. - 21.11.2022
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog