Keňa - safari, moře

M124Z

Keňa - safari, moře

Akce s Rudou Švaříčkem

Vzpomínky na Afriku naživo - plno zvířat a ještě bez turismu.

Novinka Příroda a safari a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8-13

Savana má nejvíce zvěře na světě. Nekonečné pláně divočiny potěší. Tak vypadala kdysi celá naše planeta. Zásadní místa Joy a George Adamsonových – Born free/Volání divočiny. Navštívíme klíčové lokace legendy Adamson. Idyla slavné Afriky se v mnohém vrací! Vzdalme se harašení divné doby do čisté přírody… 

Zažijme syrovou tradiční Afriku bez přemíry aut. Scénické národní parky Meru, Kora, Amboseli, Tsavo West. V nejzajímavějších končinách ukážeme maximum a odpočineme si na Diani Beach. Vzpomínky na Afriku stojí za to! 

Termíny a rezervace

Termín:  3.1. - 15.1.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  74 840 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  6.1. - 15.1.2022 10 dní / 7 nocí  (10 dní / 7 nocí) Cena:  63 340 Kč letenka asi 22 000 Kč  (letenka asi 22 000 Kč) Poslední 2 volná místa Volno jen ve variantě na 10 dní Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček 3.1. - 15.1.2022
6.1. - 15.1.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky z Prahy do Nairobi

2. den

Prohlídka Nairobi a připojení se ke skupině "Hory a safari".

3. den

NP Meru je celosvětově známý díky Adamsnovým. Obrovský komplex unikátních rezervací tvoří provázané parky u řeky Tana, NP Kora, ale i Bisanadi a Mwingi. Příběh lvice Elsy a film Volání divočiny se odehrál právě tady. Nejrozmanitější NP Východní Afriky má slony, levharty, gepardy, nosorožce černé, hrochy, vzácné antilopy... Rezervace nosorožců. Syrová krajina umí primární Ngaia prales. Magie řek a jezer s hrochy. Vrchol Mughwango poskytne 360 stupňový výhled na pláně Meru i sněhový vrchol Mt.Keňa.

4. den

NP Kora s nevšedními zážitky. Adamsons Camp – Kampi ya Simba je původní domov Adamsonových, kde George nakonec našel svou smrt. Tony Fitzjohn ve lvím příběhu pokračuje. Šance na slony, gepardy, lvy, hyeny, hrochy…Hlavní atrakce vodopády Adamsonovy a Grand, Kora peřeje a nejdelší keňská řeka Tana. Uctíme hrob G. Adamsona

Připojení skupinky na 10 denní variantu s odletem 6.1.2022 z Prahy

5. den

Putování zajímavou krajinou do Nairobi. Vychutnáme vyhlášené nápoje. Národní muzeum a skvělé malby Joy Adamson, unikátní etno. Hadí park… Monument Jomo Kenyatty, zakladatele Keni. Oslava v Carnivore, exotická masa divočiny, krokodýli, buvoli, pštrosi…. Kontrasty hlavního města. Pestrý noční život vrcholí v legendě Green bar, která tepe nonstop? I Michal David by zíral 365 dní po 24 h stálého otevření. Proměny pekla s rájem andělů. Navoněná nebesa i dno Afriky.

6. den

Velká příkopová propadlina s úchvatnými výhledy na krajinu. Údolí farem, kmen Kikujů. Savanou do NP Amboseli u hranic s Tanzanií. Barevné siluety Masajů. Rozmanitost přírody, palmové háje, skalnaté oblasti a idylická savana. Masajské osady s odlišným životem. Sloni, lvi, žirafy, gepardi, pakoně, zebry... Vše monitorují šelmy. Úžasná kulisa bílého Kilimandžára (5 895 m) je vyvrcholením výpravy. Takhle jsme si Afriku vysnili... Nocleh v NP Amboseli.

7. den

NP Amboseli (UNESCO) se nazývá „země obrů“ pro velký výskyt slonů. Kouzla svítání s výhledy na nejvyšší horu Afriky a fascinující ranní safari. Celodenní pozorování zvěře v nej lokacích. Velké rodiny šelem. Osady legendárních Masajů a jejich rituály. Podvečerní nezapomenutelné safari. Možnost letu balónem s výhledy na africký symbol. Magické vyhlídky z Observation Hill. „Suchá jezera“. Šance na černou formu servala. Mystická noc v Amboseli.

8. den

Finální safari v Amboseli - antilopy, hroši, hyeny… 400 druhů ptáků. NP Tsavo, největší NP Keni a v jistém pojetí i největší na světě. Noc v NP Tsavo West. Mzima Springs, kde křišťálová voda tryská z lávy a kouzlí nejhezčí scenérie. Prameny proslavil film Portrét pramene a podvodní záběry hrochů a krokodýlů. Unikátní sledování hrochů pod vodou skrz sklo. 

9. den

NP Tsavo - kouzla lávy Shetani, prý dílo ďábla. Pytlákova rozhledna, výhledy na stáda zvěře. Síla Řvoucí skályNgulia Sanctuary - ohrožení černí nosorožci. Sopečná skála Kichwa Tembo? Vyústění safari a putování k moři na pláže Diani.

10. - 13. den

Pláž Diani s jemným bílým pískem. Ideál nejen na relax. Tropické zahrady, alabastrová pláž a tyrkysové moře glorifikují Diani Beach do dvacítky top pláží světa. Degustace mořských specialit. Potápění a šnorchlování na korálových útesech i další možné aktivity. Degustace slavného likéru Amarula z mučenky a další delikatesy Afriky. Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Pronajatá vozidla, po dobu safari džípy s odklápěcí střechou.
 • Letenka Mombasa - Nairobi.
 • Vstupy do národních parků.
 • Ubytování v hotelu v Nairobi, na safari ve stanech (NP Meru, NP Kora), ve druhé části i luxusní lodže s plnou penzí (NP Amboseli, NP Tsavo), 3x u moře v komfortním hotelu s plnou penzí.
 • Na safari NP Amboseli, NP Tsavo plná penze, v NP Meru a Kora servis kuchaře - plná penze, v Nairobi snídaně.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb. 

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s letištními taxami cca 22 000 Kč.
 • Vstupní vízum Keňa 51 USD (e-vízum při příletu).
 • Stravování nad rámec programu.
 • Vstupy do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Cestovní pojištění (nabídku pojištění vám rádi vypracujeme ve spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou).
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání. 
 • Testy na Covid-19
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 • Návštěva masajské bomy 20 USD
 • Večeře v Carnivore 38 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Náročnost cesty

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. Po dobu safari se dopravujeme vozidly s úpravou pro safari. V programu není zařazen žádný noční přesun. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v hotýlcích, na safari ve stanech a luxusních lodžích s plnou penzí, u moře v komfortním hotelu s plnou penzí.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nejvyšší hory Afriky a safari
108 Nejvyšší hory Afriky a safari

Mt. Keňa a Kilimandžáro

29.1. - 16.2.2022
+ další 3 termíny
19 dní
Keňa - hory, safari, moře
MK124 Keňa - hory, safari, moře

Nej z Keni - legenda Adamson, akce s Rudou Švaříčkem

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog