Kamerun

130

Kamerun

Barevná Afrika

Pouště i tropická džungle, usměvaví lidé, živé tržnice a šamani ovládající magii.

Novinka Etnika a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Navštivte nejrozmanitější zemi afrického kontinentu! Pouště i tropická džungle, sopky, lezecké skály i pláže. Usměvaví lidé, živé tržnice a hliněná sídla. Šamani ovládající magii. Civilizací jen minimálně dotčená etnika a jejich každodenní život. V Kamerunu se umí bavit nejen skvělým fotbalem!

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout tomuto zájezdu a umožnily nám vrátit se do oblíbené destinace! Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Atraktivní příroda, zajímavá etnika, netradiční stavby a všudypřítomný úsměv místních lidí. Magické Rumsiki se šamany - absolutní top cesty. Tradiční život Pygmejů „na dosah ruky“.

Termíny a rezervace

Termín:  28.1. - 10.2.2023 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírod...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do střední Afriky, do nejživějšího města KAMERUNU, Doualy. Po příletu krátký odpočinek a cesta africkou krajinou do městečka Buea. Krátká zastávka spojená s prohlídkou památek z dob německého Kamerunu. Cestou do Melong možnost ochutnávky tropických plodů. Kaučukové plantáže. Mohutné kaskády pohádkových vodopádů Ekom – místo natáčení filmu Tarzan. Procházka k vodopádům. Nocleh v Melong.

3. den

Po cestách a stopách náčelníků západních oblastí. Dschang – muzeum civilizace. Po obědě v Bafoussam transfer do Foumban. Palác sultána Bamouma (UNESCO) a královského muzea. Návštěva kulturní vesnice. Nocleh v Koutaba.

4. den

Dopoledne návštěva vodopádu Métché. Objevíme kulturu a umění království Bandjoum, typická architektura kmene Bamiléké. Muzea Baham a Bapa. Nocleh v Bangoulap.

5. den

Cesta do Yaoundé se zastávkou na oběd. Odpoledne příjezd do města na ubytování, možnost individuální vycházky a návštěvy místního baru. Nocleh v Yaoundé.

6. den

Dopolední prohlídka Yaoundé. Odpolední odlet do Maroua. Nocleh ve městě..

7. den

Dopoledne přejezd k jezeru Maga. Prohlídka unikátních hliněných domků v Pouss. Malebnější vesničku jste neviděli. Vyjížďka na kánoích po jezeře mezi hrochy. Rybáři zdobení rituálními jizvami. Bizarní rybářské chýše z kůží. Návrat do Maroua.

8. den

Jízda na sever. Hory Mandara plné přírodních divů a pestrých etnik. Homolovité skalní útvary, vesničky evokující včelíny. Cesta do Mora, kde se odehrála jedna z významných bitev 1. světové války. Bývalá německá vojenská pevnost. Oudjilla. „Náčelník nadsamec“, který měl 59 manželek a 180 dětí! Krátký trek živoucí pohádkou. Přejezd do Rumsiki. Nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži  v oblasti Rumsiki.

9. den

Probuzení v ráji! Rumsiki se skalní kulisou. Brzy ráno možné pozorování východu slunce, nezapomenutelná podívaná. Pestrá tržnice. Pivo z prosa. Spřádání bavlny. „Witchdoctors“ - šamani ovládající magii. Hádání z minulosti i předpovídání budoucnosti. Návrat na nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži v oblasti Rumsiki.

10. den

Návrat do Maroua, krátká prohlídka města – koželužnický trh, řemeslné centrum. Odpolední odlet do Doualy. Nocleh ve městě.

11. den

Cesta na jih do Kribi. Příjemný rybářský přístav s autentickou atmosférou. Odpoledne odpočinek na pláži. Nocleh v Kribi.

12. den

Plavba na kánoi za Pygmeji z jihu a seznámení s jejich tradičním způsobem života. Návštěva jedinečných vodopádů Lobé, které ústí přímo do oceánu! Jedinečná podívaná. Relax na pláži. Nocleh v Kribi.

13. den

Dopolední rozloučení s plážemi v Kribi. Návrat do Doualy. Poslední nákupy. Noční odlet domů.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy 
 • Místní přelet Yaoundé – Maroua a Maroua – Douala
 • Veškerá doprava pronajatými minivany (minibusy) 
 • Ubytování 9x v hotýlcích, 2x v plně vybavených stanech v oblasti Rumsiki nebo lodži
 • Snídaně
 • Vstupné do národních parků
 • Návštěva muzeí a místních vesnic dle programu
 • Plavba na kánoích po jezeře Maga
 • Plavba na kánoích u Pygmejů 
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kamerunu 5 600 Kč 
 • Stravování mimo snídaně 
 • Fakultativní aktivity nad rámec programu 
 • Spropitné cca 50 EUR 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během zájezdu poznáme rozmanitou přírodu Kamerunu - pouště, tropickou džungli, sopky, lezecké skály i pláže. Nezapomenutelným zážitkem bude setkání s místními šamany v oblasti Rumsiki. Po celou dobu zájezdu je doprava řešena pronajatými vozidly - minivany.

Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. Absolvujeme 2 místní přelety na trase Yaoundé – Maroua a Maroua – Douala. 2x si užijeme plavbu na kánoích po jezeře Maga a na jihu u Pygmejů. Během cesty neabsolvujeme žádné fyzicky náročné aktivity.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Dva noclehy v oblasti Rumsiki nocujeme v plně vybavených stanech. Do ceny zájezdy jsou zahrnuty snídaně během celého pobytu. Další stravování se řeší společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

16.7. - 2.8.2023
+ další 1 termín
18 dní
Etiopie
128 Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

7.10. - 30.10.2023
+ další 1 termín
24 dní
Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův
1.2. - 15.2.2023
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.