Kamerun

130

Kamerun

Barevná Afrika

Pouště i tropická džungle, usměvaví lidé, živé tržnice a šamani ovládající magii.

Novinka Etnika a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Navštivte nejrozmanitější zemi afrického kontinentu! Pouště i tropická džungle, sopky, lezecké skály i pláže. Usměvaví lidé, živé tržnice a hliněná sídla. Šamani ovládající magii. Civilizací jen minimálně dotčená etnika a jejich každodenní život. V Kamerunu se umí bavit nejen skvělým fotbalem!

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout tomuto zájezdu a umožnily nám vrátit se do oblíbené destinace! Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Atraktivní příroda, zajímavá etnika, netradiční stavby a všudypřítomný úsměv místních lidí. Magické Rumsiki se šamany - absolutní top cesty. Tradiční život Pygmejů „na dosah ruky“.

Termíny a rezervace

Termín:  29.1. - 11.2.2022 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.1. - 10.2.2023 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  90 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírod...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do střední Afriky, do nejživějšího města KAMERUNU, Doualy. Po příletu krátký odpočinek a cesta africkou krajinou do městečka Buea. Krátká zastávka spojená s prohlídkou památek z dob německého Kamerunu. Cestou do Melong možnost ochutnávky tropických plodů. Kaučukové plantáže. Mohutné kaskády pohádkových vodopádů Ekom – místo natáčení filmu Tarzan. Procházka k vodopádům. Nocleh v Melong.

3. den

Po cestách a stopách náčelníků západních oblastí. Dschang – muzeum civilizace. Po obědě v Bafoussam transfer do Foumban. Palác sultána Bamouma (UNESCO) a královského muzea. Návštěva kulturní vesnice. Nocleh v Koutaba.

4. den

Dopoledne návštěva vodopádu Métché. Objevíme kulturu a umění království Bandjoum, typická architektura kmene Bamiléké. Muzea Baham a Bapa. Nocleh v Bangoulap.

5. den

Cesta do Yaoundé se zastávkou na oběd. Odpoledne příjezd do města na ubytování, možnost individuální vycházky a návštěvy místního baru. Nocleh v Yaoundé.

6. den

Dopolední prohlídka Yaoundé. Odpolední odlet do Maroua. Nocleh ve městě..

7. den

Dopoledne přejezd k jezeru Maga. Prohlídka unikátních hliněných domků v Pouss. Malebnější vesničku jste neviděli. Vyjížďka na kánoích po jezeře mezi hrochy. Rybáři zdobení rituálními jizvami. Bizarní rybářské chýše z kůží. Návrat do Maroua.

8. den

Jízda na sever. Hory Mandara plné přírodních divů a pestrých etnik. Homolovité skalní útvary, vesničky evokující včelíny. Cesta do Mora, kde se odehrála jedna z významných bitev 1. světové války. Bývalá německá vojenská pevnost. Oudjilla. „Náčelník nadsamec“, který měl 59 manželek a 180 dětí! Krátký trek živoucí pohádkou. Přejezd do Rumsiki. Nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži  v oblasti Rumsiki.

9. den

Probuzení v ráji! Rumsiki se skalní kulisou. Brzy ráno možné pozorování východu slunce, nezapomenutelná podívaná. Pestrá tržnice. Pivo z prosa. Spřádání bavlny. „Witchdoctors“ - šamani ovládající magii. Hádání z minulosti i předpovídání budoucnosti. Návrat na nocleh v plně vybavených stanech nebo Eco lodži v oblasti Rumsiki.

10. den

Návrat do Maroua, krátká prohlídka města – koželužnický trh, řemeslné centrum. Odpolední odlet do Doualy. Nocleh ve městě.

11. den

Cesta na jih do Kribi. Příjemný rybářský přístav s autentickou atmosférou. Odpoledne odpočinek na pláži. Nocleh v Kribi.

12. den

Plavba na kánoi za Pygmeji z jihu a seznámení s jejich tradičním způsobem života. Návštěva jedinečných vodopádů Lobé, které ústí přímo do oceánu! Jedinečná podívaná. Relax na pláži. Nocleh v Kribi.

13. den

Dopolední rozloučení s plážemi v Kribi. Návrat do Doualy. Poslední nákupy. Noční odlet domů.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy 
 • Místní přelet Yaoundé – Maroua a Maroua – Douala
 • Veškerá doprava pronajatými minivany (minibusy) 
 • Ubytování 9x v hotýlcích, 2x v plně vybavených stanech v oblasti Rumsiki nebo lodži
 • Snídaně
 • Vstupné do národních parků
 • Návštěva muzeí a místních vesnic dle programu
 • Plavba na kánoích po jezeře Maga
 • Plavba na kánoích u Pygmejů 
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kamerunu 5 600 Kč 
 • Stravování mimo snídaně 
 • Fakultativní aktivity nad rámec programu 
 • Spropitné cca 50 EUR 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během zájezdu poznáme rozmanitou přírodu Kamerunu - pouště, tropickou džungli, sopky, lezecké skály i pláže. Nezapomenutelným zážitkem bude setkání s místními šamany v oblasti Rumsiki. Po celou dobu zájezdu je doprava řešena pronajatými vozidly - minivany.

Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. Absolvujeme 2 místní přelety na trase Yaoundé – Maroua a Maroua – Douala. 2x si užijeme plavbu na kánoích po jezeře Maga a na jihu u Pygmejů. Během cesty neabsolvujeme žádné fyzicky náročné aktivity.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Dva noclehy v oblasti Rumsiki nocujeme v plně vybavených stanech. Do ceny zájezdy jsou zahrnuty snídaně během celého pobytu. Další stravování se řeší společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

6.8. - 23.8.2022
+ další 1 termín
18 dní
Etiopie
128 Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

17.9. - 10.10.2022
+ další 2 termíny
24 dní
Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův
1.2. - 15.2.2023
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog