Kamerun

130

Kamerun

Barevná Afrika

Pouště i tropická džungle, usměvaví lidé, živé tržnice a šamani ovládající magii.

Novinka Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Navštivte nejrozmanitější zemi afrického kontinentu! Pouště i tropická džungle, sopky, lezecké skály i pláže. Usměvaví lidé, živé tržnice a hliněná sídla. Šamani ovládající magii. Civilizací jen minimálně dotčená etnika a jejich každodenní život. V Kamerunu se umí bavit nejen skvělým fotbalem!

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout tomuto zájezdu a umožnily nám vrátit se do oblíbené destinace! Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Atraktivní příroda, zajímavá etnika, netradiční stavby a všudypřítomný úsměv místních lidí. Magické Rumsiki se šamany - absolutní top cesty. Tradiční život Pygmejů „na dosah ruky“.

Termíny a rezervace

Termín:  1.2. - 15.2.2020 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  30.1. - 13.2.2021 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Dana

Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátor...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek

Roman Filipský

Dana Kyndrová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do střední Afriky, do nejživějšího města KAMERUNU, Doualy. Zajímavou krajinou do městečka Buea. Krátká zastávka a dále směr Melong. Cestou možnost ochutnávky tropických plodů. Kaučukové plantáže. Mohutné kaskády pohádkových vodopádů Ekom – místo natáčení filmu Tarzan. Procházka k vodopádům. Nocleh v Melong.

3. den

Po cestách a stopách náčelníků západních oblastí. Dschang – muzeum civilizace. Baham a Bandjoun – návštěva královského muzea. Bafoussam. Palác sultána Bamouma (chráněno UNESCO). Nocleh v Koutaba.

4. den

Bamessing. Vyhlášená hrnčířská lokalita, seznámení se se zručností místních obyvatel. Prohlídka paláce v Bafut, jednoho z nejstarších paláců v zemi. Během prohlídky vás doprovodí jedna z manželek krále. Tradiční taneční představení princů a princezen. Nocleh v Bamenda.

5. den

Cestou do Yaounde návštěva vodopádu Métché. Podvečerní odjezd turistickým vlakem přes noc do Ngaoundéré. Nocleh v lehátkovém vlaku.

6. den

Ranní příjezd do Ngaoundéré. Dopolední návštěva a prohlídka paláce Lamido v Ngaoundéré. Magické fetiše. Strom oběšených. Tržnice amuletů, přírodní léčiva, kouzla rohů, parohů, kostí a kůží. Na sever do Garoua. Skvělá tržnice. Izolované lamido. Kouzelné kameny a rohy navěšené na stromech.

7. den

Přesun horskou krajinou přes Maroua k jezeru Maga.

8. den

Prohlídka unikátních hliněných domků v Pouss. Malebnější vesničku jste neviděli. Vyjížďka na kánoích po jezeře mezi hrochy. Rybáři zdobení rituálními jizvami. Bizarní rybářské chýše z kůží. Návštěva vesnice Bororo. Kočovní Bororo mají nejkrásnější ženy? Hry očí, pestré barvy kostýmů. Návrat do Maroua.

9. den

Jízda na extrémní sever. Hory Mandara plné přírodních divů a pestrých etnik. Homolovité skalní útvary, vesničky evokující včelíny. Cesta do Mora, kde se odehrála jedna z významných bitev 1. světové války. Bývalá německá vojenská pevnost. Oudjilla. „Náčelník nadsamec“, který má 59 manželek a 180 dětí, opravdu žije! Krátký trek živoucí pohádkou. Centrum uměleckých řemesel. Koza - kamenné výspy na terasách. Přejezd do Rumsiki. Nocleh v plně vybavených stanech v oblasti Rumsiki.

10. den

Probuzení v ráji! Rumsiki se skalní kulisou. Brzy ráno možné pozorování východu slunce, nezapomenutelná podívaná. Pestrá tržnice. Pivo z prosa. Spřádání bavlny. „Witchdoctors“ - šamani ovládající magii. Hádání z minulosti i předpovídání budoucnosti. Návrat zpět do Maroua.

11. den

Hora Mindif existuje! Ano, legendární vrchol, o který zavadil koš v knize „Pět neděl v balónu“ Julese Verna. Přesun na letiště do Maroua. Přelet do Doualy tento den večer nebo další den ráno (dle aktuálního leteckého spojení).

12. den

Cesta na jih do Kribi. Příjemný rybářský přístav s autentickou atmosférou. Zastávka u Pygmejů. Seznámení s jejich tradičním způsobem života.

13. den

Návštěva jedinečných vodopádů Lobé. Plavba na kánoi za Pygmeji z jihu.

14. den

Návrat do Doualy. Poslední nákupy. Večerní odlet domů.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými auty (minivany)
 • Místní přelet Maroua - Douala
 • 1x noční vlak z Yaounde do Ngaoundéré (lůžkový).
 • Ubytování 10x v hotýlcích, 1x v plně vybavených stanech v oblasti Rumsiki
 • Snídaně
 • Vstupné do národních parků
 • Návštěva muzeí a místních vesnic dle programu
 • Plavba na kánoích po jezeře Maga
 • Plavba na kánoích u Pygmejů
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kamerunu 5 600 Kč
 • Stravování mimo snídaně
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné cca 50 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během zájezdu poznáme rozmanitou přírodu Kamerunu - pouště, tropickou džungli, sopky, lezecké skály i pláže. Nezapomenutelným zážitkem bude setkání s místními šamany v oblasti Rumsiki. Po celou dobu zájezdu je doprava řešena pronajatými vozidly - minivany.

Do časového harmonogramu akce je zařazen jeden noční přejezd lůžkovým vlakem na trase z Yaounde do Ngaoundéré. Místní přelet Maroua - Douala. 2x si užijeme plavbu na kánoích po jezeře Maga a na jihu u Pygmejů. Během cesty neabsolvujeme žádné fyzicky náročné aktivity.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Jeden nocleh v oblasti Rumsiki nocujeme v plně vybavených stanech. Do ceny zájezdy jsou zahrnuty snídaně během celého pobytu. Další stravování se řeší společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

7.8. - 23.8.2021
+ další 1 termín
17 dní
Etiopie
128 Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

19.9. - 12.10.2020
+ další 2 termíny
24 dní
Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův
31.1. - 14.2.2021
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog