GABON - Putování do nitra černé Afriky

177

GABON - Putování do nitra černé Afriky

Zimní safari na plážích

Unikátní expedice na nejkrásnější místa panenské centrální Afriky.

Novinka Treky a příroda a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6

Poslední africký ráj podle National Geographic a BBC Travel. Sloni pralesní, buvoli pralesní, antilopy na plážích. Stopování a pozorování goril nížinných. Několik druhů želv včetně kožatek velkých na jejich tradičních kladištích. Tajemný rituál afrického náboženství bwiti i jedinečné masky mukudji. Koupání na opuštěných plážích a v panenských lagunách. 

Zájezd do Gabonu expedičního charakteru s množstvím nezapomentutelných zážitků. NP Loango je tím nejzajímavějším a nejrozmanitějším místem, které v centrální Africe naleznete. Gabon nám nabídne neopakovatelné chvíle, kdy se sami ocitneme v panenské přídodě. Nádherné putování v této dosud turisticky neobjevené zemi. 

Termíny a rezervace

Termín:  9.1. - 22.1.2024 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  144 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Sheila

Sheila Singhová

Pracuje již více než 20 let jako průvodce zájezdů po celém světě. Nejvíce si zamilovala Střední východ a Afriku, kde tráví většinu roku ať už pracovně či soukromě. Ráda se zaměřuje na země, které jsou cestovatelsky méně navštěvované ať už z důvodu, že teprve „čekají na své objevení“ či se do nic...

Více informací o průvodci

Sheila Singhová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Gabonu - Liberville - ve městě je cítit francouzská koloniální minulost. 

2. den

Přejezd na jih země s několika zajímavými zastávkami. Tradiční výrobce gabonských masek, které inspirovali samotného Picassa, stánky s bush meat (antilopy, opice, krokodýli, apod.), ochutnávka místní speciality coupé - coupé (speciálně grilované maso), případně i ochutnávka "burčáku" z cukrové třtiny.

3. den

Zažijeme jedinečný rituál masek Mukudji ve vesnici etnika Punu - "tanec" probíhá na chůdách a obřad je dodnes u punuů běžný při mnoha různých příležitostech. Přejezd do NP Moukalaba - Doudou, cestou uvidíme savanu s voduškami velkými a jedinečné termitiště termitů rodu Cubitermes. 

4. - 5. den

V NP Moukala Doudou budeme stopovat gorily nížinné v jejich přirozeném prostředí, aktuálně se zde vyskytuje tlupa 11 jedinců, což nám pozorování značně usnadní. Večer se zúčastníme tradičního gabonského animistického rituálu bwiti, při kterém místní obyvatelé již po staletí užívají kořeny rostliny iboga, které obsahují látky s psychedelickými účinky, a tančí v rytmu afrických bubnů. Pozorování hrochů na řece v oblasti kolem vesnice Panga. 

6. den

Přejezd po zemi i po vodě do oblasti kolem městečka Gamba. Seznámíme se zde s projektem na ochranu kladišť mořských želv. Noční pěší pozorování želv při kladení a zahrábávání vajec do písku - vyskytují se zde kožatky velké, karety obrovské, karety zelené a karety pravé. 

7. den

Dopolední relaxace na pláži a koupání ve smaragdově modrém moři. Odpoledne přejezd lodí přes lagunu Ndogo na pobřeží do vesnice Sette Cama, která leží na písečné ose mezi lagunou a mořem na samé hranici NP Loango. Noční pozorování krokodýlů v mangrovových porostech.

8. - 9. den

Čeká nás několik pěších výletů na safari v NP Loango v jeho pobřežní části, kam se v zimě stahuje zvěř z vnitrozemské části parku. Můžeme vidět slony pralesní, buvoly pralesní, hrochy obojživelné, štětkouny, antilopy, mangabeje rudohlavé i pláštíkové, kočkodany mjuido i varany. 

10. den

Transfer lodí i po silnici do města Lambaréné. Prohlídka původní nemocnice a muzea Alberta Schweitzera (UNESCO). Zajímavý rybí trh na břehu řeky Ogooué. Budeme mít  štěstí na, místními tolik oblíbený, "bush meat"?

11. - 12. den

Odjezd do městečka Kango a pak dále lodí do ústí řeky Komo, do oblasti NP Pongara. Denní pěší safari (sloni pralesní, antilopy sitatunga, štětkouni atd). Noční pozorování mořských želv při kladení vajec. Možnost koupání na bělostných plážích. 

13. - 14. den

Přejezd lodí do Libreville. Prohlídka města - dřevěný kostel Saint Michel Nkembo se 31 jedinečně vyřezávanými sloupy, na kterých se snoubí výjevy z Bible s tradičními náboženstvími. Kostel Notre Dame de Lourdes se zajímavou fasádou z malovaných kachlí. Na místním trhu s rukodělnými výrobky si můžeme nakoupit nejen masky, sošky, obrazy a další umělecké předměty.

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Česky mluvící průvodce  
 • Místní stopaři, nosiči dle potřeby
 • Veškeré transfery dle programu (minubusy, taxi, 4x4 auta, lodě, pirogy)
 • 8x turistický hotýlek, bungalov
 • 5x vybavený stan (s sebou vlastní spacák, či vložku do spacáku, ostatní vybavení k dispozici na místě)
 • Plná penze, pitná voda během zájezdu
 • Vstupné do rezervací dle programu, safari
 • Rituál bwitti, masky mukudji
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka vč. poplatků
 • Poplatky za vyřízení víza (30 Euro)
 • Spropitné pro místní rangery a lokální průvodce cca 100 Euro/os
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Doporučujeme tuto aktivitu rezervovat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější infromace.

 • Trek na gorily nížiné 400 Euro/ os. 

Permit je třeba zakoupit se zančným předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupina přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Skupina 6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd do Gabonu je označen jako expediční. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, na safari speciálně upravená vozidla, případně loďky. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Upozorňujeme, že díky špatné kvalitě silnic, může být cestování někdy náročnější.

Trek ke gorilám nížinným

Národní park Loango má zdravou populaci nížinných goril. K rodině smí jít denně jen malá skupinka + místní průvodce a stopaři a vědci. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa národního parku má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. V průměru se čas treku pohybuje mezi 3-8 hodinami. Terén může být někdy náročnější kvůli husté vegetaci a možnému brodění říček a bažin, proto doporučujeme sbalit obyčejné tenisky nebo sandály s uzavřenou špicí a být připraveni na mokré nohy. Po nalezení rodiny se gorily obvykle pohybují ve vzdálenosti 7-30 metrů a můžeme je pozorovat 60 minut. Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místního anglicky mluvícího průvodce a stopařů. Český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází.

Míra komfortu

Gabon dosud není pro standardní zájezdy uzpůsoben, mimo hlavní město je minumum hotelů. Velkou výhodou je, že v mnoha národních parcích budeme sami v panenské přírodě. Je tedy potřeba počítat s jistou mírou nepohodlí při putování po této krásné a dosud tursticky neobjevené zemi. 

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
21.6. - 14.7.2024
+ další 1 termín
24 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar - Uganda
9.2. - 27.2.2024
+ další 2 termíny
19 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

15.7. - 1.8.2024
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)