Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

176

Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

Pravá nefalšovaná Afrika

Unikátní expedice na nejkrásnější místa panenské centrální Afriky.

Novinka Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Nejkrásnější místa panenské centrální Afriky. V průběhu safari zažijeme vzrušující stopování unikátních pralesních zvířat, které nespatříte jinde na světě - gorily nížinné, šimpanze, ostražité slony pralesní i proslavené hrochy. Čokoládové ostrovy sv. Tomáše a Princův, které svou krásou mohou jednoduše konkurovat těm nejproslulejším z Karibiku. Tyrkysové pláže a neopakovatelné safari, které jinde nezažijete.

NP Loango v Gabonu je tím nejzajímavějším a nejrozmanitějším místem, které v centrální Africe naleznete. Na ostrovech se seznámíme s koloniální historií, zažijeme atmosféru plantážových usedlostí, krásu džungle vulkanického ostrova a odpočineme si na liduprázdných plážích. Nikdy nebyla lepší doba tyto země navštívit - obě jsou oázou klidu a bezpečí a turismus je teprve v plenkách, což znamená relativně vyšší náklady, na druhou stranu ale i naprosté soukromí, exkluzivitu a objevitelský pocit. Národní parky, památky i pláže máme v podstatě sami pro sebe! 

Termíny a rezervace

Termín:  1.2. - 15.2.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  185 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Nebyl nalezen žádný průvodce pro tento zájezd.

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města GABONU - Libreville. Prohlídka Libreville - město zaznamenává boom ropných let a je zde cítit francouzská koloniální minulost. Prohlédneme si trhy ve městě, historické budovy z 19. století v centru, prezidentský palác. Nocleh v Libreville.

3. den

Přelet z Libreville do Port Gentil, dle stavu silnic terénním džípem nebo lodí přes čtvrtou největší africkou deltu řeky Ogooué do komfortní Loango lodge nad lagunou Iguela. Pokud čas dovolí, večerní safari – uvidíme první slony, hrochy či opice?

4. - 6. den

NP Loango - nejkrásnější a nejkomplexnější park Gabonu, objevený až reportáží v National Geographic (2004). Mozaika různých ekosystémů. Mangrovy, pláže, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Navštívíme otevřené traviny i pláže oblasti Tassi, kde se zdržují velká zvířata - pralesní sloni, buvoli, červení štětkouni s chlupatýma ušima a známí hroši. Zamíříme do říčních oblastí, sitatungy, mangabejové, kočkodani a hejna ptáků. Narozdíl od afrických savan, zde se musí každé zvíře vystopovat, vidět jedinečné pralesní druhy je vzácností. Na nočním safari budeme vyhlížet odlesky očí plachých tvorů a možná ulovíme i krokodýla. Vrcholem našeho safari bude výprava za jedinou skupinou habituovaných goril nížinných v Gabonu a jednou z mála na celém světě! Stopovacím schopnostem pygmejských průvodců se nic nevyrovná a šance prožít nezapomenutelnou hodinu s velkou rodinou silverbacka (alfa samce) Kamaya nemohou být vyšší.

7. den

Návštěva Mise Saint Anne u laguny Fernan Vaz s kovovým kostelem navrženým samotným Gustavem Eifelem. Transfer do Port Gentil. Letecký návrat do Libreville.

8. den

Přelet na Sao Tomé a Principé, ubytování nedaleko hlavního města. Odpoledne dle časových možností návštěva zajímavostí východního pobřeží ostrova. Fotogenická Agua Iza či bazaltové pobřeží Boca do Inferno.

9. den

Celodenní výlet na nejzajímavější místa ostrova - prohlídka hlavního města Sao Tomé s koloniální atmosférou, pevnost Sv. Sebastiána s národním muzeem. Náměstí nezávislosti, katedrála Milosrdné panny Marie. Dále po kakaové stezce mezi baobaby a kolem tyrkysových lagun na sever ostrova. Zašlou koloniální architekturu oceníme na Roça Agostinho Neto a den zakončíme na stále funkční farmě s výhledem na hory i oceán Monte Forte. Dle sezóny uvidíme sušení a drcení kakaa, jehož je Sv. Tomáš jedním z největších světových producentů.

10. den

Přelet na Princův ostrov, který byl díky své nedotčené přírodě a kráse prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Oba ostrovy mají dramatický sopečný reliéf, pokrytý tropickou džunglí.

11. - 13. den

Pobyt na rajském privátním ostrově Bom Bom. Bungalovy eko-resortu jsou zasazeny v bujné vegetaci u pláže. Odpočinek na panenských plážích, koupání a šnorchlování v tyrkysovém teplém oceánu. Fakultativně možnost poznat Princův ostrov terénním vozem, včetně hlavního města Santo Antonio a pláže Praia Banana známé z reklamy na Bacardi, případně lodní výlet do scénické zátoky jehel, pozorování líhnoucích se želviček, treking džunglí k vodopádům nebo se potápět či rybařit.

14. den

Přelet zpět na ostrov Sv. Tomáše. Večerní odlet do Evropy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Libreville - Port Gentil a zpět, přelet Libreville – Sao Tomé, Sao Tomé - Princův ostrov a zpět
 • 12x ubytování v kvalitních hotelech nebo lodžích se snídaní
 • Doprava pronajatými mikrobusy a džípy
 • Na safari 4x plná penze, 4x polopenze u moře
 • Lodní výlety
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Gabonu 85 EUR, poplatek za vyřízení e-víza 300 Kč
 • Stravování dle programu
 • Vstupné
 • Spropitné cca 60 EUR
 • Permit na gorily nížinné 460 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění  - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Doporučujeme tuto aktivitu objednat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější informace.

 • Trek na gorily nížiné 460 USD | 3 - 8 hodin

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce je označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích s plnou penzí, na Princově ostrově u moře pak s polopenzí.

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, na safari speciálně upravená vozidla, případně loďky. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Upozorňujeme, že díky špatné kvalitě silnic, může být cestování někdy náročnější.

Trek ke gorilám nížinným

NP Loango má zdravou populaci nížinných goril, ale pouze jediná rodina je přivyklá na přítomnost člověk tzv. habituovaná! K rodině smí jít denně skupinka o velikosti max. 4 osob + místní průvodce a stopaři a vědci. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. V průměru se čas treku pohybuje mezi 3-8 hodinami. Terén může být někdy náročnější kvůli husté vegetaci a možnému brodění říček a bažin, proto doporučujeme sbalit obyčejné tenisky nebo sandály s uzavřenou špicí a být připraveni na mokré nohy. Po nalezení rodiny se gorily obvykle pohybují ve vzdálenosti 7-30 metrů a můžeme je pozorovat 60 minut. Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místního anglicky mluvícího průvodce a stopařů. Český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích s plnou penzí, při pobytu na pláži na ostrově Principe pak polopenze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Milovníci ryb a mořských plodů si vychutnají jejich čerstvost na pohádkových ostrovech. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, báječná dovolená a hlavně poznávání ne zcela běžné destinace - Gabonu a ostrovů Sao Tomé a Principe, a to zejména díky úžasné a skvělé průvodkyni Adrieně Halasi. Po gorilách horských v Ugandě jsem tady měla štěstí vidět i gorily nížinné. A spatřit i unikátní pralesní slony, buvoly a hrochy. Nádherný zájezd plný nezapomenutelných zážitků! Moc jí za to děkuji!  

Hana K.

1.3.2019

Po zdárném návratu ze zájezdu do Gabonu - Sao Tome - Principe srdečně zdravím do brněnské CK Livingstone! Odpovědi na otázky z dotazníku mohu zjednodušit :-): zájezd byl po všech stránkách vynikající! = trasa, časový rozvrh, konkrétní náplň, rozmanité způsoby dopravy, nadstandardní ubytování a strava, a ovšem také perfektní, zasvěcené, bystré a operativní vedení ze strany Adriany Halasi! Pro mne hlavní dojmy: nečekaně panenská, ba rajská příroda v Gabonu s vrcholným zážitkem - stopováním nížinných goril a spousta dalších unikátních zvířecích obyvatel, objev dosud netušených "nových obzorů" - kávově-kakaových ostrůvků S.Tome a Principe s nedotčenými plážemi, koloritními domorodci a jedinečným "krmením" :-) ! Absolutní nádhera! Všem v čele s Adrianou vřelé díky!   

Vlasta S.

1.3.2019

Podobné zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

13.10. - 28.10.2023
+ další 3 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

12.11. - 30.11.2023
+ další 4 termíny
19 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

10.8. - 25.8.2023
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)