Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

176

Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

Pravá nefalšovaná Afrika

Unikátní expedice na nejkrásnější místa panenské centrální Afriky.

NovinkaPříroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

V průběhu safari zažijeme vzrušující stopování unikátních pralesních zvířat, které nespatříme jinde na světě - gorily nížinné, šimpanzi, ostražití sloni pralesní i proslavení surfující hroši. Čokoládové ostrovy sv. Tomáše a Princův, které svou krásou mohou jednoduše konkurovat těm nejproslulejším z Karibiku. 

NP Loango v Gabonu je tím nejzajímavějším a nejrozmanitějším místem, které v centrální Africe naleznete. V druhé části zájezdu se přesuneme na “čokoládové ostrovy” sv. Tomáše a Princův. Seznámíme se s koloniální portugalskou historií, zažijeme atmosféru plantážových usedlostí, krásu džungle vulkanického ostrova a odpočineme si na liduprázdných plážích. Nikdy nebyla lepší doba tyto země navštívit - obě jsou oázou klidu a bezpečí a turismus je teprve v plenkách, což znamená relativně vyšší náklady, na druhou stranu ale i naprosté soukromí, exkluzivitu a objevitelský pocit. Národní parky, památky i pláže máme v podstatě sami pro sebe! Využijeme místní přelety, plavbu pirogou, jízdu terénním vozem a spát budeme v pohodlných eko-lodžích.

Termíny a rezervace

Termín: 3.2. - 16.2.201914 dní / 12 nocí (14 dní / 12 nocí)Cena: 179 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 2 volná místa
Termín: 2.2. - 15.2.202014 dní / 12 nocí (14 dní / 12 nocí)Cena: 179 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adriena

Adriena Vyzulová Halasi

Cestováním doslova žije. Po několika letech práce v kanceláři se vydala na cestu kolem světa. Do poznávání cizích zemí a kultur se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické, si v průběhu studia přivydělávala jako letušk...

Více informací o průvodci

Adriena Vyzulová Halasi 3.2. - 16.2.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města GABONU - Libreville. Večeře s výhledem na Guinejský záliv, první tropická noc v exotickém prostředí.

2. den

Přelet z Libreville do Port Gentil, dle stavu silnic terénním džípem nebo lodí do komfortní Loango lodge. Pokud čas dovolí, večerní projížďka lodí v laguně Iguela – uvidíme první hrochy a opice?

3. den

NP Loango - nejkrásnější a nejkomplexnější park Gabonu, objevený až reportáží v National Geographic (2004). Mozaika různých ekosystémů. Mangrovy, pláže, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Navštívíme otevřené savany i pláže oblasti Tassi, kde se zdržují velká zvířata - pralesní sloni, buvoli, červená prasata s chlupatýma ušima a známí „surfující” hroši.

4. - 5. den

Zamíříme do říční oblasti Akaka - krokodýli, sitatungy, mnoho druhů opic a velká hejna ptáků. Vystopujeme na pěší túře pralesem divoké gorily západní nížinné či šimpanze? Vrcholem našeho safari bude výprava za jedinou skupinou habituovaných goril nížinných v Gabonu a jednou z mála na celém světě! Stopovacím schopnostem pygmejských průvodců se nic nevyrovná a šance prožít nezapomenutelnou hodinu s velkou rodinou silverbacka (alfa samce) nemohou být vyšší.

6. den

Návštěva Mise Saint Anne u laguny Fernan Vaz s kovovým kostelem navrženým samotným Gustavem Eifelem. Transfer do Port Gentil. Letecký návrat do Libreville.

7. den

Prohlídka Libreville - město zaznamenává boom ropných let a je zde cítit francouzská koloniální minulost. Prohlédneme si trhy ve městě, historické budovy z 19. století v centru, prezidentský palác. Večer přelet na Sao Tomé a Principé, ubytování nedaleko hlavního města.

8. den

Výlet po kakaové stezce na sever ostrova. Navštívíme Roça Agostinho Neto s botanickou zahradou, uvidíme sušení a drcení kakaa, jehož je Sv. Tomáš jedním z největších světových producentů. Zašlou koloniální architekturu oceníme na Roça da Boa a den zakončíme na stále funkční farmě s výhledem na hory i oceán Monte Forte.

9. den

Přelet na Princův ostrov, který byl díky své nedotčené přírodě a kráse prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Oba ostrovy mají dramatický sopečný reliéf, pokrytý tropickou džunglí.

10. - 12. den

Pobyt na rajském privátním ostrově Bom Bom. Bungalovy eko-resortu jsou zasazeny v bujné vegetaci u pláže. Odpočinek na panenských plážích, koupání a šnorchlování v tyrkysovém teplém oceánu. Fakultativně možnost poznat Princův ostrov terénním vozem, včetně hlavního města Santo Antonio, případně lodní výlet na nejidyličtější pláže severu (např. Praia Banana známá z reklamy na Bacardi) nebo se potápět a rybařit.

13. den

Přejezd zpět na ostrov sv. Tomáše. Prohlídka hlavního města Sao Tomé s koloniální atmosférou, pevnost Sv. Sebastiána a večerní odlet.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Přelety Libreville - Port Gentil a zpět, přelet Libreville – Sao Tomé, Sao Tomé - Princův ostrov a zpět. 
 • 12x ubytování v kvalitních hotelech nebo lodžích se snídaní. 
 • Doprava pronajatými mikrobusy a džípy. 
 • Na safari 4x plná penze, 5x polopenze u moře. 
 • Lodní výlety. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění. 

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Gabonu 3 920 Kč.
 • Stravování dle programu. 
 • Vstupné. 
 • Spropitné cca 100 EUR. 
 • Permit na gorily nížinné 460 EUR. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 15 000 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Čeká nás nezapomenutelné setkání s nížínnými gorilami, safari v nejznámějším parku země. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích s plnou penzí. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, na safari speciálně upravená vozidla, případně loďky. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Upozorňujeme, že díky špatné kvalitě silnic, může být cestování někdy náročnější.  Po safari si můžete dopřát zasloužený odpočinek na pohádkových ostrovech Sv. Tomáše a Princově.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích s plnou penzí při pobytu na pláži pak také plná penze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na pohádkových ostrovech. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Podobné zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

29.3. - 13.4.2019
+ další 3 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

8.10. - 29.10.2019
22 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

16.2. - 3.3.2019
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog