Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

176

Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

Pravá nefalšovaná Afrika

Unikátní expedice na nejkrásnější místa panenské centrální Afriky.

NovinkaPříroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

V průběhu safari zažijeme vzrušující stopování unikátních pralesních zvířat, které nespatříme jinde na světě - gorily nížinné, šimpanzi, ostražití sloni pralesní i proslavení surfující hroši. Čokoládové ostrovy sv. Tomáše a Princův, které svou krásou mohou jednoduše konkurovat těm nejproslulejším z Karibiku. 

NP Loango v Gabonu je tím nejzajímavějším a nejrozmanitějším místem, které v centrální Africe naleznete. V druhé části zájezdu se přesuneme na “čokoládové ostrovy” sv. Tomáše a Princův. Seznámíme se s koloniální portugalskou historií, zažijeme atmosféru plantážových usedlostí, krásu džungle vulkanického ostrova a odpočineme si na liduprázdných plážích. Nikdy nebyla lepší doba tyto země navštívit - obě jsou oázou klidu a bezpečí a turismus je teprve v plenkách, což znamená relativně vyšší náklady, na druhou stranu ale i naprosté soukromí, exkluzivitu a objevitelský pocit. Národní parky, památky i pláže máme v podstatě sami pro sebe! Využijeme místní přelety, plavbu pirogou, jízdu terénním vozem a spát budeme v pohodlných eko-lodžích.

Termíny a rezervace

Termín: 3.2. - 16.2.201914 dní / 12 nocí (14 dní / 12 nocí)Cena: 179 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 2.2. - 16.2.202015 dní / 12 nocí (15 dní / 12 nocí)Cena: 179 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Posun termínu oproti katalogu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adriena

Adriena Vyzulová Halasi

Cestováním doslova žije. Po několika letech práce v kanceláři se vydala na cestu kolem světa. Do poznávání cizích zemí a kultur se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické, si v průběhu studia přivydělávala jako letušk...

Více informací o průvodci

Adriena Vyzulová Halasi

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města GABONU - Libreville. Prohlídka Libreville - město zaznamenává boom ropných let a je zde cítit francouzská koloniální minulost. Prohlédneme si trhy ve městě, historické budovy z 19. století v centru, prezidentský palác. Nocleh v Libreville.

3. den

Přelet z Libreville do PortGentil, dle stavu silnic terénním džípem nebo lodí do komfortní Loango lodge. Pokud čas dovolí, večerní projížďka lodí v laguně Iguela – uvidíme první hrochy a opice?

4. - 6. den

NP Loango - nejkrásnější a nejkomplexnější park Gabonu, objevený až reportáží v National Geographic (2004). Mozaika různých ekosystémů. Mangrovy, pláže, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Navštívíme otevřené savany i pláže oblasti Tassi, kde se zdržují velká zvířata - pralesní sloni, buvoli, červená prasata s chlupatýma ušima a známí „surfující” hroši. Zamíříme do říční oblasti Akaka - krokodýli, sitatungy, mnoho druhů opic a velká hejna ptáků. Vystopujeme na pěší túře pralesem divoké gorily západní nížinné či šimpanze? Vrcholem našeho safari bude výprava za jedinou skupinou habituovaných goril nížinných v Gabonu a jednou z mála na celém světě! Stopovacím schopnostem pygmejských průvodců se nic nevyrovná a šance prožít nezapomenutelnou hodinu s velkou rodinou silverbacka (alfa samce) nemohou být vyšší.

7. den

Návštěva Mise SaintAnne u laguny FernanVaz s kovovým kostelem navrženým samotným Gustavem Eifelem. Transfer do PortGentil. Letecký návrat do Libreville.

8. den

Přelet na Sao Tomé a Principé, ubytování nedaleko hlavního města. Odpoledne cle časových možností návštěva zajímavostí východního pobřeží ostrova. Fotogenická Agua Iza či bazaltové pobřeží Boca do Inferno.

9. den

Celodenní výlet na nejzajímavější místa ostrova - prohlídka hlavního města Sao Tomé s koloniální atmosférou, pevnost Sv. Sebastiána. Dále po kakaové stezce na sever ostrova. RoçaAgostinhoNeto s botanickou zahradou, uvidíme sušení a drcení kakaa, jehož je Sv. Tomáš jedním z největších světových producentů. Zašlou koloniální architekturu oceníme na RoçadaBoa a den zakončíme na stále funkční farmě s výhledem na hory i oceán MonteForte.

10. den

Přelet na Princův ostrov, který byl díky své nedotčené přírodě a kráse prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Oba ostrovy mají dramatický sopečný reliéf, pokrytý tropickou džunglí.

11. - 13. den

Pobyt na rajském privátním ostrově BomBom. Bungalovy eko-resortu jsou zasazeny v bujné vegetaci u pláže. Odpočinek na panenských plážích, koupání a šnorchlování v tyrkysovém teplém oceánu. Fakultativně možnost poznat Princův ostrov terénním vozem, včetně hlavního města SantoAntonio, případně lodní výlet na nejidyličtější pláže severu (např. PraiaBanana známá z reklamy na Bacardi), pozorování hnízdících želv nebo se potápět či rybařit.

14. den

Přelet zpět na ostrov sv. Tomáše. Večerní odlet do Evropy.

14. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Přelety Libreville - Port Gentil a zpět, přelet Libreville – Sao Tomé, Sao Tomé - Princův ostrov a zpět. 
 • 12x ubytování v kvalitních hotelech nebo lodžích se snídaní. 
 • Doprava pronajatými mikrobusy a džípy. 
 • Na safari 4x plná penze, 5x polopenze na Princově ostrově. 
 • Lodní výlety. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce dle potřeby. 
 • Cestovní pojištění. 

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Gabonu 50 EUR, poplatek za vyřízení online víza 300 Kč.
 • Stravování dle programu. 
 • Vstupné. 
 • Spropitné cca 60 EUR. 
 • Permit na gorily nížinné 460 EUR. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 15 000 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Čeká nás nezapomenutelné setkání s nížínnými gorilami, safari v nejznámějším parku země. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích s plnou penzí, na ostrově Principe pak s polopenzí. Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, na safari speciálně upravená vozidla, případně loďky. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Upozorňujeme, že díky špatné kvalitě silnic, může být cestování někdy náročnější.  Po safari si můžete dopřát zasloužený odpočinek na pohádkových ostrovech Sv. Tomáše a Princově.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích s plnou penzí při pobytu na pláži na ostrově Principe pak polopenze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na pohádkových ostrovech. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Dobrý den, báječná dovolená a hlavně poznávání ne zcela běžné destinace - Gabonu a ostrovů Sao Tomé a Principe, a to zejména díky úžasné a skvělé průvodkyni Adrieně Halasi. Po gorilách horských v Ugandě jsem tady měla štěstí vidět i gorily nížinné. A spatřit i unikátní pralesní slony, buvoly a hrochy. Nádherný zájezd plný nezapomenutelných zážitků! Moc jí za to děkuji!  

1.3.2019

Po zdárném návratu ze zájezdu do Gabonu - Sao Tome - Principe srdečně zdravím do brněnské CK Livingstone! Odpovědi na otázky z dotazníku mohu zjednodušit :-): zájezd byl po všech stránkách vynikající! = trasa, časový rozvrh, konkrétní náplň, rozmanité způsoby dopravy, nadstandardní ubytování a strava, a ovšem také perfektní, zasvěcené, bystré a operativní vedení ze strany Adriany Halasi! Pro mne hlavní dojmy: nečekaně panenská, ba rajská příroda v Gabonu s vrcholným zážitkem - stopováním nížinných goril a spousta dalších unikátních zvířecích obyvatel, objev dosud netušených "nových obzorů" - kávově-kakaových ostrůvků S.Tome a Principe s nedotčenými plážemi, koloritními domorodci a jedinečným "krmením" :-) ! Absolutní nádhera! Všem v čele s Adrianou vřelé díky!   

1.3.2019

Podobné zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

4.10. - 19.10.2019
+ další 1 termín
16 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

10.8. - 25.8.2019
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog