Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

176

Gabon a ostrovy Sv. Tomáše a Princův

Pravá nefalšovaná Afrika

Unikátní expedice na nejkrásnější místa panenské centrální Afriky.

Novinka Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Nejkrásnější místa panenské centrální Afriky. V průběhu safari zažijeme vzrušující stopování unikátních pralesních zvířat, které nespatříte jinde na světě - gorily nížinné, šimpanze, ostražité slony pralesní i proslavené hrochy. Čokoládové ostrovy sv. Tomáše a Princův, které svou krásou mohou jednoduše konkurovat těm nejproslulejším z Karibiku. Tyrkysové pláže a neopakovatelné safari, které jinde nezažijete.

NP Loango v Gabonu je tím nejzajímavějším a nejrozmanitějším místem, které v centrální Africe naleznete. V druhé části zájezdu se přesuneme na “čokoládové ostrovy” sv. Tomáše a Princův. Seznámíme se s koloniální portugalskou historií, zažijeme atmosféru plantážových usedlostí, krásu džungle vulkanického ostrova a odpočineme si na liduprázdných plážích. Nikdy nebyla lepší doba tyto země navštívit - obě jsou oázou klidu a bezpečí a turismus je teprve v plenkách, což znamená relativně vyšší náklady, na druhou stranu ale i naprosté soukromí, exkluzivitu a objevitelský pocit. Národní parky, památky i pláže máme v podstatě sami pro sebe! Využijeme místní přelety, zažijeme plavbu pirogou, jízdu terénním vozem a spát budeme v pohodlných eko-lodžích.

Termíny a rezervace

Termín:  1.2. - 15.2.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  185 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adriena

Adriena Vyzulová Halasi

Cestováním doslova žije. Po několika letech práce v kanceláři se vydala na cestu kolem světa. Do poznávání cizích zemí a kultur se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické, si v průběhu studia přivydělávala jako letušk...

Více informací o průvodci

Adriena Vyzulová Halasi

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města GABONU - Libreville. Prohlídka Libreville - město zaznamenává boom ropných let a je zde cítit francouzská koloniální minulost. Prohlédneme si trhy ve městě, historické budovy z 19. století v centru, prezidentský palác. Nocleh v Libreville.

3. den

Přelet z Libreville do Port Gentil, dle stavu silnic terénním džípem nebo lodí přes čtvrtou největší africkou deltu řeky Ogooué do komfortní Loango lodge nad lagunou Iguela. Pokud čas dovolí, večerní safari – uvidíme první slony, hrochy či opice?

4. - 6. den

NP Loango - nejkrásnější a nejkomplexnější park Gabonu, objevený až reportáží v National Geographic (2004). Mozaika různých ekosystémů. Mangrovy, pláže, poříční les, konžský prales a vnitrozemský prales s obrovskými stromy a tropickými mýtinami. Navštívíme otevřené traviny i pláže oblasti Tassi, kde se zdržují velká zvířata - pralesní sloni, buvoli, červení štětkouni s chlupatýma ušima a známí hroši. Zamíříme do říčních oblastí, sitatungy, mangabejové, kočkodani a hejna ptáků. Narozdíl od afrických savan, zde se musí každé zvíře vystopovat, vidět jedinečné pralesní druhy je vzácností. Na nočním safari budeme vyhlížet odlesky očí plachých tvorů a možná ulovíme i krokodýla. Vrcholem našeho safari bude výprava za jedinou skupinou habituovaných goril nížinných v Gabonu a jednou z mála na celém světě! Stopovacím schopnostem pygmejských průvodců se nic nevyrovná a šance prožít nezapomenutelnou hodinu s velkou rodinou silverbacka (alfa samce) Kamaya nemohou být vyšší.

7. den

Návštěva Mise Saint Anne u laguny Fernan Vaz s kovovým kostelem navrženým samotným Gustavem Eifelem. Transfer do Port Gentil. Letecký návrat do Libreville.

8. den

Přelet na Sao Tomé a Principé, ubytování nedaleko hlavního města. Odpoledne dle časových možností návštěva zajímavostí východního pobřeží ostrova. Fotogenická Agua Iza či bazaltové pobřeží Boca do Inferno.

9. den

Celodenní výlet na nejzajímavější místa ostrova - prohlídka hlavního města Sao Tomé s koloniální atmosférou, pevnost Sv. Sebastiána s národním muzeem. Náměstí nezávislosti, katedrála Milosrdné panny Marie. Dále po kakaové stezce mezi baobaby a kolem tyrkysových lagun na sever ostrova. Zašlou koloniální architekturu oceníme na Roça Agostinho Neto a den zakončíme na stále funkční farmě s výhledem na hory i oceán Monte Forte. Dle sezóny uvidíme sušení a drcení kakaa, jehož je Sv. Tomáš jedním z největších světových producentů.

10. den

Přelet na Princův ostrov, který byl díky své nedotčené přírodě a kráse prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Oba ostrovy mají dramatický sopečný reliéf, pokrytý tropickou džunglí.

11. - 13. den

Pobyt na rajském privátním ostrově Bom Bom. Bungalovy eko-resortu jsou zasazeny v bujné vegetaci u pláže. Odpočinek na panenských plážích, koupání a šnorchlování v tyrkysovém teplém oceánu. Fakultativně možnost poznat Princův ostrov terénním vozem, včetně hlavního města Santo Antonio a pláže Praia Banana známé z reklamy na Bacardi, případně lodní výlet do scénické zátoky jehel, pozorování líhnoucích se želviček, treking džunglí k vodopádům nebo se potápět či rybařit.

14. den

Přelet zpět na ostrov Sv. Tomáše. Večerní odlet do Evropy.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Libreville - Port Gentil a zpět, přelet Libreville – Sao Tomé, Sao Tomé - Princův ostrov a zpět
 • 12x ubytování v kvalitních hotelech nebo lodžích se snídaní
 • Doprava pronajatými mikrobusy a džípy
 • Na safari 4x plná penze, 4x polopenze u moře
 • Lodní výlety
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Gabonu 85 EUR, poplatek za vyřízení e-víza 300 Kč
 • Stravování dle programu
 • Vstupné
 • Spropitné cca 60 EUR
 • Permit na gorily nížinné 460 EUR
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 000 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Doporučujeme tuto aktivitu objednat již během objednávky zájezdu, kdy k ní obdržíte podrobnější informace.

 • Trek na gorily nížiné 460 USD | 3 - 8 hodin

Permit je třeba zakoupit se značným časovým předstihem a po zakoupení je nevratný! Podmínkou pro návštěvu goril je dosažení věku 15 let. Cena permitu se může měnit.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd pro milovníky africké přírody. Čeká nás nezapomenutelné setkání s nížínnými gorilami, safari v nejznámějším parku země. Akce je v našem katalogu označena slovem „komfortněji“. Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do těchto oblastí je ubytování zajištěno v hotelech vyšší kategorie, na safari v lodžích s plnou penzí, na ostrově Principe u moře pak s polopenzí.

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatá vozidla, na safari speciálně upravená vozidla, případně loďky. V programu nejsou zařazeny žádné noční přejezdy. Upozorňujeme, že díky špatné kvalitě silnic, může být cestování někdy náročnější.  Po safari si můžete dopřát zasloužený odpočinek na pohádkových ostrovech Sv. Tomáše a Princově.

Trek ke gorilám nížinným

Trekování nížinných goril je unikátní zážitek. NP Loango má zdravou populaci nížinných goril, ale pouze jediná rodina je přivyklá na přítomnost člověk tzv. habituovaná! K rodině smí jít denně skupinka o velikosti max. 4 osob + místní průvodce a stopaři a vědci. Nelze předem určit, jak dlouho budete gorily hledat. Správa NP má své stopaře, kteří gorilí rodiny sledují. V průměru se čas treku pohybuje mezi 3-8 hodinami. Terén může být někdy náročnější kvůli husté vegetaci a možnému brodění říček a bažin, proto doporučujeme sbalit obyčejné tenisky nebo sandály s uzavřenou špicí a být připraveni na mokré nohy. Po nalezení rodiny se gorily obvykle pohybují ve vzdálenosti 7-30 metrů a můžeme je pozorovat  v délce 60 minut. Trek ke gorilám absolvujete pouze v doprovodu místního anglicky mluvícího průvodce a stopařů. Český průvodce na treku ke gorilám skupinu nedoprovází.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech se snídaní, v národních parcích v komfortních lodžích s plnou penzí při pobytu na pláži na ostrově Principe pak polopenze. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na pohádkových ostrovech. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu na zvýšený ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Dobrý den, báječná dovolená a hlavně poznávání ne zcela běžné destinace - Gabonu a ostrovů Sao Tomé a Principe, a to zejména díky úžasné a skvělé průvodkyni Adrieně Halasi. Po gorilách horských v Ugandě jsem tady měla štěstí vidět i gorily nížinné. A spatřit i unikátní pralesní slony, buvoly a hrochy. Nádherný zájezd plný nezapomenutelných zážitků! Moc jí za to děkuji!  

Hana K.

1.3.2019

Po zdárném návratu ze zájezdu do Gabonu - Sao Tome - Principe srdečně zdravím do brněnské CK Livingstone! Odpovědi na otázky z dotazníku mohu zjednodušit :-): zájezd byl po všech stránkách vynikající! = trasa, časový rozvrh, konkrétní náplň, rozmanité způsoby dopravy, nadstandardní ubytování a strava, a ovšem také perfektní, zasvěcené, bystré a operativní vedení ze strany Adriany Halasi! Pro mne hlavní dojmy: nečekaně panenská, ba rajská příroda v Gabonu s vrcholným zážitkem - stopováním nížinných goril a spousta dalších unikátních zvířecích obyvatel, objev dosud netušených "nových obzorů" - kávově-kakaových ostrůvků S.Tome a Principe s nedotčenými plážemi, koloritními domorodci a jedinečným "krmením" :-) ! Absolutní nádhera! Všem v čele s Adrianou vřelé díky!   

Vlasta S.

1.3.2019

Podobné zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

13.10. - 28.10.2023
+ další 3 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

10.6. - 28.6.2023
+ další 3 termíny
19 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

29.4. - 14.5.2023
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)