Etiopie

128A

Etiopie

Nejzajímavější etnické skupiny

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky.

Oblíbený Etnika a památky

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 7

Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Během jižního okruhu poznáme maximum z nejzajímavějších etnik, necháváme i prostor nahodilosti rituálů. 

Etiopie patří mezi našimi nejoblíbenějšími zeměmi na samý vrchol. Rychle se měnící země, která si na jihu ještě zachovává své původní etnické tradice, zatím co historicky atraktivní sever už zrcadlí kulturní proměny. Výprava v malé skupince. O historických, společenských událostech vám během cesty bude vyprávět odborný průvodce Roman Filipský.

Termíny a rezervace

Termín:  11.1. - 26.1.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  78 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Vladimír

Vladimír Trailin

Procestoval Súdán, Egypt, Eritreu, byl v Džibuti, ve střední Asii, na Kubě, projel opakovaně celý Balkán. Nejhezčí, nejzajímavější a nejbohatší zážitky má z Etiopie. Stal se hlavním expertem právě pro tuto destinaci. Jak říká: "Příroda zde nabízí vše, kromě moře. Jsou tam vysoké hory, pouště, tr...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Vladimír Trailin

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou. 

2. den

Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.

3. den

Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilskéhusy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta do Arba Minch.

4. den

Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.

5. den

Jinka, hlavní město oblasti Omo–návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.

6. den

NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

7. den

Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

8. - 9. den

Omo s krokodýly. Omorate - kmen Desaneč – pastevci jižního Oma. Dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav. 

10. den

Přejezd do Konso (UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.

11. den

Celodenní přejezd do Shashemane.

12. den

Ze Shashemane pokračování na východ do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových.  Dále do Goba v oblasti NP Bale. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2 600 m).

13. den

Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti Plateau v pohoří Bale. Jeden z nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků. Výhledy na čtvrtou nejvyšší horu Etiopie - Tulu Dimtu (4 377 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.

14. den

Přesun do Dinsho. Pokračování přes Shashemane do Ziwai. Pozorování vodního ptactva kolem rybího trhu na břehu jezera.

15. den

Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka 
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • Pro jižní okruh džípy 4x4
 • Ubytování v jednoduchých hotýlcích 13x 
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum 50 USD po příletu
 • Stravování
 • Poplatky za focení ve vesnicích cca 140 USD
 • Spropitné pro místní řidiče cca 60 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč (16 dní)
 • Cestovní pojištění

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezdy do Etiopie jsme začali organizovat jako první CK v ČR. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost destinace. Během jižního okruhu bude cílem seznámit se s životním stylem zajímavých kmenů, budeme se snažit poznat maximum z nejzajímavějších etnik. 

Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. Po celou dobu akce budeme užívat pronajatá vozidla (na jihu džípy 4x4, na severu minibus/minivan), které budou řídit místní řidiči. Do časového harmonogramu nejsou zařazeny žádné noční přesuny. Poznání bude pro nás na prvním místě!
 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie, v odlehlejších místech na jihu (v okolí řeky Omo) budeme ubytováni ve velmi jednoduchých hotýlcích bez příslušenství (WC a sprcha společná) – 3x. 

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu, po dobu pobytu v Etiopii se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.
 

Jiné požadavky a omezení

Vzhledem k občasným problémům s dovozem fototechniky do Etiopie, je nutné si zaregistrovat svou fotovýbavu, a to ještě před příletem do země. Nejpozději dva týdny před zájezdem je nutné nahlásit nám fototechniku, kterou na zájezd povezete. Průvodce zájezdu tuto registraci výbavy zařídí v Addis Abebě. Poplatek za vyřízení registrace je 10 USD na osobu, bez ohledu na množství fototechniky.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

26.3. - 10.4.2023
+ další 3 termíny
16 dní
Etiopie
128 Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

7.10. - 30.10.2023
+ další 1 termín
24 dní
Etiopie
142 Etiopie

Proláklina Danakil a svátek Timkat

14.1. - 31.1.2024
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.