Egypt - Zemí faraónů

MK145

Egypt - Zemí faraónů

Historické skvosty, pouště i odpočinek na pláži

Kombinace kultury, architektonických skvostů i relaxace na pláži.

Náš tip Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 8

Vydejte se s námi za poznáním největších skvostů africké architektury, které zde zanechaly předchozí civilizace. Komplex pohřebiště faraonů a mocných šlechticů v Údolí králů. Asuánská přehrada redukující tok Nilu. Možnost jednodenní plavby po Nilu v oblasti Luxoru. Místa opředená legendami o dávných královstvích. Závěrečný odpočinek na plážích Rudého moře.

Poznávací cesta Egyptem za kulturou a památkami. Destinace je určená především milovníkům historie a pouštní krajiny. Země zachovávající si své původní tradice. Cestujeme pronajatým vozidlem, během pobytu absolvujeme i jednodenní projížďku na lodi po Nilu. Průvodkyní zájezdu je velká znalkyně a milovnice arabských lokalit Lenka Hrabalová.

Termíny a rezervace

Termín:  22.12. - 2.1.2022 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  35 000 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  19.2. - 2.3.2022 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  35 000 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
Termín:  27.4. - 8.5.2022 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  35 000 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
Termín:  18.9. - 29.9.2022 12 dní / 11 nocí  (12 dní / 11 nocí) Cena:  35 000 Kč letenka asi 10 000 Kč  (letenka asi 10 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová 22.12. - 2.1.2022
19.2. - 2.3.2022
27.4. - 8.5.2022
18.9. - 29.9.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do EGYPTA. Přílet do Hurghady.

2. den

Po snídani přejezd do Asuánu. První seznámení se zemí naplněnou historií. Nocleh v Asuánu.

3. den

Asuán dal jméno stejnojmenné Asuánské přehradě, které místní říkají Náserova, obrovskému vodnímu dílu redukujícímu tok největší africké řeky. Budeme obdivovat elegantní chrám Philae, který stával na dnes už zaniklém prvním nilském kataraktu. Navštívíme také klášter svatého Simeona, který zde stojí už od počátků křesťanství. Nocleh v Asuánu.

4. den

Z Asuánu zamíříme na hluboký jih, kde nedaleko hranic se Súdánem leží Abú Simbel, obrovský chrám vytesaný ve skalách obklopených pustinou. Chrám postavený Ramsesem II. před více než 3200 lety nás ohromí svou majestátností a propracovaností. Nocleh v Asuánu.

5. den

Čeká nás dlouhý přejezd do legendární archeologické lokality Luxor podél proudu Nilu. Po cestě navštívíme městečko a chrám Sobeka u městečka Kom Ombo. Krásné výhledy na řeku. Projdeme se i po samotném městečku, abychom se nadýchali vesnické atmosféry a podívali se, jak žijí místní lidé. Večer přijedeme do Luxoru, kde nás čeká kolébka starověkého Egypta. Nocleh v Luxoru.

6. den

Ve dvou úžasem nabitých dnech budeme objevovat legendární archeologickou lokalitu Luxor s nádhernými staroegyptským chrámy a monumentální architekturou. Navštívíme chrám královny Hatšepsut a Memmonův kolos na západním břehu řeky. Údolí králů, jedno z nejslavnějších míst Egypta, kde spočinuly celé generace vládců a jejich blízkých. Navštívíme hrobku krále Tutanchamona. Přes Nil se budeme ze západního na východní břeh dostávat barevnými loďkami, které nám nabídnou pěkné výhledy. Nocleh v Luxoru.

7. den

Dnes začneme objevovat východní břeh, na kterém leží chrámy Luxor a Karnak, proslulé svou monumentální architekturou. Budeme obdivovat obrovské sochy i jemné hieroglyfy na stěnách a projdeme se po prastaré cestě, kterou chrání obrovští kamenní berani, symboly boha měsíce. Nádherně osvětlené památky nás donutí se do ulic starodávné metropole vrátit i večer. Nocleh v Luxoru.

8. den

Pro zájemce je tento den umožněna plavba lodí po Nilu s kouzelnými výhledy na chrámy, ale také vesnice a svět, ve kterém žijí obyčejní Egypťané. Zářivá barva Nilu ozáří žlutou pustinu a vykouzlí nám nádherné fotografie i vzpomínky. Zájemci mohou pokračovat v průzkumu dalších chrámů a lokalit, nebo využít množství jiných atrakcí v Luxoru. S městem se rozloučíme večerní procházkou po nábřeží zvaném Corniche. Nocleh v Luxoru.

9. den

Dopoledne opustíme Nil a zamíříme na východ k Rudému moři do známého letoviska Hurghada. Čeká nás první mořské koupání a spláchnutí pouštního písku v modrých vodách Rudého moře, které je rájem potápěčů. Nocleh v Hurghadě.

10. - 11. den

Volné dny v letovisku nabízí řadu možností fakultativních výletů. Ať už vás lákají čtyřkolky, lodě, potápění či šnorchlování, oblast nabízí mnoho možností zábavy. Samozřejmě, průvodce tu bude vždy pro vás a pomůže vám vše potřebné zorganizovat. Nocleh v Hurghadě.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava pronajatým minibusem, s klimatizací
 • Ubytování v hotelech střední turistické kategorie 11x, se snídaní
 • Vstupní permity
 • Veškeré vstupy do památek dle programu
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 10 000 Kč
 • Spropitné pro místní průvodce a řidiče
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj při ubytování v hotelech 2 500 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Jednodenní plavba po Nilu 25 USD 
 • Šnorchlování 45 USD 
 • Sunset safari 40 USD – 6 hodin 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesty do Egypta jsou oblíbené především mezi znalci a milovníky architektonických památek a starověkých tradic. Nabízíme informacemi nabitou a organizačně schopnou průvodkyni s širokým záběrem cestovatelských i spisovatelských aktivit. Zájezd nepatří k fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné úseky cest.

Dopravovat se budeme pronajatými vozidly/minibusy s klimatizací, která budou řídit místní řidiči. V Luxoru bude pro zájemce zajištěn jednodenní lodní výlet po Nilu. V programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno během celé cesty v turistických hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 

V ceně ubytování je snídaně. Během dalšího pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Súdán
151 Súdán

Architektonické skvosty, pouště i karavanní stezky

11.4. - 23.4.2022
+ další 1 termín
13 dní
Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

1.5. - 15.5.2022
+ další 2 termíny
15 dní
Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

20.11. - 2.12.2021
+ další 4 termíny
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog