Centrální Tanzanie - Zanzibar

167

Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

Fotosafari v Centrální Tanzanii po málo navštěvovaných parcích bohatých na zvěř.

O prázdnináchPříroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

4 - 5

Šance vychutnat si nevšední pocit z nedotčené přírody a být při tom minimálně rušen ostatními návštěvníky. NP Mikumi, NP Ruaha a GR Selous. Obrovské plochy nedotčené divočiny s největší populací slonů, buvolů kaferských, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů jako je lev, levhart, gepard. Šance na vzácné psy hyenovité. Fantastické přírodní scenérie a krajina plná baobabů, akácií a palem. Safari po málo navštěvovaných, ale o to krásnějších parcích centrální Tanzanie bohatých na zvěř s naším africkým specialistou - průvodcem a fotografem Petrem Hejtmánkem. Možnost individuálního prodloužení na Zanzibar.
 
Zájezd pro nadšené fotografy a milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších snímků. Komfortní fotosafari v doprovodu zkušeného průvodce a skvělého fotografa Petra Hejtmánka, který je skutečným znalcem této oblasti. Pro zájemce nabízíme možnost individuálního prodloužení na Zanzibar, délka pobytu volitelná.

Termíny a rezervace

Termín: 11.8. - 25.8.201815 dní (15 dní)Cena: 133 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 11.8. - 21.8.201811 dní (11 dní)Cena: 119 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Nyní lze doobsadit ženou

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 11.8. - 25.8.2018

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE, Dar es Salaam. Město na pobřeží Indického oceánu.

2. den

Cesta okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Příjezd do NP Mikumi. Oběd v lodži a odpolední safari na rozlehlých pláních. Nocleh v plně vybaveném komfortním safari kempu Stanley‘s Kopje s výhledem do okolní savany.

3. den

Celodenní safari v NP Mikumi. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Najdeme lva, levharta nebo dokonce smečku psů hyenovitých? Oběd a odpočinek v lodži. Další příjemné odpolední safari – šance na koupající se hrochy. Exotická večeře s noclehem v Stanley‘s Kopje.

4. den

Po brzké snídani přesun africkým venkovem do NP Ruaha. Prudký výjezd na hranu Velké příkopové propadliny a sjezd k řece Velká Ruaha hraničící s NP Udzungwa Mountains. Nádherné „Údolí baobabů“ kolem řeky Ruahy. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Z Iringy po prašné cestě s neskutečným úsekem Never Endless k bráně druhého největšího parku Tanzanie, NP Ruaha. Cestou safari – hroši v řece. Večeře a přenocování v luxusní Ruaha River Lodge s výhledem na řeku Ruahu.

5. den

Brzké ranní safari – šance na lvy vracející se z nočního lovu. Po snídani safari v okolí Mwagusi Sand  River s palmovými háji. Téměř 500 druhů ptáků a zvěř z netradičního úhlu pohledu. Little Serengeti plné baobabů a slonů. Návrat do lodže na oběd nebo oběd formou pikniku v přírodě. Pestrá paleta vegetace. Navečer další krátké safari. Večeře a nocleh v Ruaha River Lodge.

6. den

Po snídani safari kolem řeky Ruaha. Po obědě odpočinek v lodži s možností pozorování pijící zvěře přímo z terasy pokoje. Odpolední safari v centru parku. Průjezd akáciovým lesem, šance na koupající se slony, západ slunce skrze baobaby. Návrat za soumraku na večeři do Ruaha River Lodge.

7. den

Po snídani odjezd z parku a návrat po stejné trase do NP Mikumi. Nocleh ve TanSwiss Lodge na hranici parku Mikumi.

8. den

Průjezd NP Mikumi a přes Morogoro a pohoří Uluguru se skalním městem a pralesem do největší chráněné oblasti světa Selous Game Reserve. Noc v Sable Mountain Lodge uprostřed lesa miombo.

9. den

Fakultativně pěší safari k napajedlu. Safari v Selous GR v okolí jezera Manze – hroši, krokodýli, vodní ptactvo a šance na lvy. Mohutná koncentrace hrochů a krokodýlů. Oběd v lodži. Odpoledne fakultativně plavba ve člunu po řece Rufiji. Vodní ptactvo, krokodýli a hroši. Přijde večer hroch až do restaurace? Noc v luxusním Rufiji Tented Campu.

10. den

Před snídaní krátké safari a návrat do Dar es Salaamu. Odlet zpět do ČR.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Terénní džípy po dobu safari.
 • Ubytování komfortního typu v plně vybavených stanových nebo kamenných lodžích s plnou penzí 8x, v Dar es Salaamu v hotelu se snídaní 1x (v závislosti na leteckém spojení).
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.
 • V prodloužení o ostrov ZANZIBAR: Letecky Dar es Salaam - Zanzibar a zpět. Transfery na hotel. Ubytování v bungalovech se snídaní. Služby českého průvodce od minimálního počtu 5 osob.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD po příletu.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Při pobytu na ostrově Zanzibar fakultativní aktivity, exkurze za kořením a návštěva Kamenného města.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 200 Kč (11 dní) / 24 200 Kč (15 dní). 

Fakultativní výlety

 • Plavba ve člunu po řece Rufiji: 70 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 4-5 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Kombinace pestrého safari s možností individuálního prodloužení o pobyt u moře na ostrově Zanzibar. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, při prodloužení na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. V prodloužení se letecky přesuneme z Dar Es Salaamu na Zanzibar, kde zájemci o individuální pobyt na pláži absolvují závěrečnou část programu. Zájezd doporučujeme všem milovníkům přírody a fotografování.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městě v hotelu se snídaní (Dar es Salaam), na safari celkem 8x v kamenné lodži nebo ve stanové lodži s plnou penzí. Na Zanzibaru zajišťujeme standardně noclehy v bungalovech se snídaní a s klimatizací, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu o kvalitní ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Ze všech třech zájezdů – nesrovnatelné destinace samozřejmě - byl tento s Petrem nejvíce NEJ. Za A nás bylo málo – na jeden vůz – měli jsme stejný zájem: pozorování a fotografování zvířat za B všichni jsme měli prostor a Petrovu pozornost stejnou. Měl nás dobře pod kontrolou a protože je velmi znalý prostředí , dobře se orientuje a skvěle komunikuje s domorodci – cítili jsme se bezpečně a to je velmi důležité. Mohla bych pana Hejtmánka hodnotit po všech stránkách – lidských i odborných, řidičské dovednosti, ochoty splnit každé přání atd. atd. v superlativech donekonečna, ale to nemusím – dobře ho znáte sami.Pokud bych mohla svým známým doporučit některý ze zájezdů – pak s Petrem v malé skupině. Bez obav kamkoliv. Výhodou malé skupiny je i to, že jsme bez problémů na přejezdech jedli u stejného stolu a nečekali jsme dlouho, snadno se střídali na WC – utvořili partu, která se vzájemně podporovala … Ještě jednou: díky vaší kanceláři, že jste tak „komorní“ safari (pro malý počet účastníků) uspořádali a díky kvalitám Petra Hejtmánka, který realizoval na místě to, co jste slibovali na papíře v katalogu - jsem si splnila svůj sen o pobytu v divoké přírodě bez ohrožení na životě a bez zdravotních i jiných komplikací.

29.11.2013

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
11.11. - 28.11.2018
+ další 1 termín
18 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

10.11. - 25.11.2018
16 dní
Malawi - Zambie
123 Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

13.11. - 2.12.2018
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog