Centrální Tanzanie - Zanzibar

167

Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

Fotosafari v Centrální Tanzanii po málo navštěvovaných parcích bohatých na zvěř.

O prázdnináchPříroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

4 - 5

Šance vychutnat si nevšední pocit z nedotčené přírody a být při tom minimálně rušen ostatními návštěvníky. NP Mikumi, NP Ruaha a GR Selous. Obrovské plochy nedotčené divočiny s největší populací slonů, buvolů kaferských, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů jako je lev, levhart, gepard. Šance na vzácné psy hyenovité. Fantastické přírodní scenérie a krajina plná baobabů, akácií a palem. Safari po málo navštěvovaných, ale o to krásnějších parcích centrální Tanzanie bohatých na zvěř s naším africkým specialistou - průvodcem a fotografem Petrem Hejtmánkem. Možnost individuálního prodloužení na Zanzibar.
 
Zájezd pro nadšené fotografy a milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších snímků. Komfortní fotosafari v doprovodu zkušeného průvodce a skvělého fotografa Petra Hejtmánka, který je skutečným znalcem této oblasti. Pro zájemce nabízíme možnost individuálního prodloužení na Zanzibar, délka pobytu volitelná.

Termíny a rezervace

Termín: 16.2. - 26.2.201911 dní / 8 nocí (11 dní / 8 nocí)Cena: 119 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo
Termín: 16.2. - 2.3.201915 dní / 12 nocí (15 dní / 12 nocí)Cena: 133 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 10.8. - 20.8.201911 dní / 8 nocí (11 dní / 8 nocí)Cena: 119 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 10.8. - 24.8.201915 dní / 12 nocí (15 dní / 12 nocí)Cena: 133 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 16.2. - 26.2.2019

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do TANZANIE, Dar es Salaam. Cesta okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Příjezd do NP Mikumi. Oběd v lodži a odpolední safari na rozlehlých pláních. Nocleh v plně vybaveném komfortním safari kempu Stanley‘s Kopje s výhledem do okolní savany.

3. den

Celodenní safari v NP Mikumi. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Najdeme lva, levharta nebo dokonce smečku psů hyenovitých? Oběd a odpočinek v lodži. Další příjemné odpolední safari – šance na koupající se hrochy. Exotická večeře s noclehem v Stanley‘s Kopje.

4. den

Po brzké snídani přesun africkým venkovem do NP Ruaha. Prudký výjezd na hranu Velké příkopové propadliny a sjezd k řece Velká Ruaha hraničící s NP Udzungwa Mountains. Nádherné „Údolí baobabů“ kolem řeky Ruahy. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Z Iringy po prašné cestě s neskutečným úsekem Never Endless k bráně druhého největšího parku Tanzanie, NP Ruaha. Cestou safari – hroši v řece. Večeře a přenocování v luxusní Ruaha River Lodge s výhledem na řeku Ruahu.

5. den

Brzké ranní safari – šance na lvy vracející se z nočního lovu. Po snídani safari v okolí Mwagusi Sand  River s palmovými háji. Téměř 500 druhů ptáků a zvěř z netradičního úhlu pohledu. Little Serengeti plné baobabů a slonů. Návrat do lodže na oběd nebo oběd formou pikniku v přírodě. Pestrá paleta vegetace. Navečer další krátké safari. Večeře a nocleh v Ruaha River Lodge.

6. den

Po snídani safari kolem řeky Ruaha. Po obědě odpočinek v lodži s možností pozorování pijící zvěře přímo z terasy pokoje. Odpolední safari v centru parku. Průjezd akáciovým lesem, šance na koupající se slony, západ slunce skrze baobaby. Návrat za soumraku na večeři do Ruaha River Lodge.

7. den

Po snídani odjezd z parku a návrat po stejné trase do NP Mikumi. Nocleh ve TanSwiss Lodge na hranici parku Mikumi.

8. den

Průjezd NP Mikumi a přes Morogoro a pohoří Uluguru se skalním městem a pralesem do největší chráněné oblasti světa Selous Game Reserve. Noc v Sable Mountain Lodge uprostřed lesa miombo.

9. den

Fakultativně pěší safari k napajedlu. Safari v Selous GR v okolí jezera Manze – hroši, krokodýli, vodní ptactvo a šance na lvy. Mohutná koncentrace hrochů a krokodýlů. Oběd v lodži. Odpoledne fakultativně plavba ve člunu po řece Rufiji. Vodní ptactvo, krokodýli a hroši. Přijde večer hroch až do restaurace? Noc v luxusním Rufiji Tented Campu.

10. den

Před snídaní krátké safari a návrat do Dar es Salaamu. Odlet zpět do ČR.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Terénní džípy po dobu safari.
 • Ubytování komfortního typu v plně vybavených stanových nebo kamenných lodžích s plnou penzí 8x.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.
 • V prodloužení o ostrov ZANZIBAR: Letecky Dar es Salaam - Zanzibar a zpět. Transfery na hotel. Ubytování v bungalovech se snídaní. Služby českého průvodce od minimálního počtu 5 osob.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD po příletu.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Při pobytu na ostrově Zanzibar fakultativní aktivity, exkurze za kořením a návštěva Kamenného města.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 200 Kč (11 dní) / 24 200 Kč (15 dní). 

Fakultativní výlety

 • Plavba ve člunu po řece Rufiji: 70 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 4-5 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování. Kombinace pestrého safari s možností individuálního prodloužení o pobyt u moře na ostrově Zanzibar. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, při prodloužení na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací. Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. V prodloužení se letecky přesuneme z Dar Es Salaamu na Zanzibar, kde zájemci o individuální pobyt na pláži absolvují závěrečnou část programu. Zájezd doporučujeme všem milovníkům přírody a fotografování.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městě v hotelu se snídaní (Dar es Salaam), na safari celkem 8x v kamenné lodži nebo ve stanové lodži s plnou penzí. Na Zanzibaru zajišťujeme standardně noclehy v bungalovech se snídaní a s klimatizací, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu o kvalitní ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Ze všech třech zájezdů – nesrovnatelné destinace samozřejmě - byl tento s Petrem nejvíce NEJ. Za A nás bylo málo – na jeden vůz – měli jsme stejný zájem: pozorování a fotografování zvířat za B všichni jsme měli prostor a Petrovu pozornost stejnou. Měl nás dobře pod kontrolou a protože je velmi znalý prostředí , dobře se orientuje a skvěle komunikuje s domorodci – cítili jsme se bezpečně a to je velmi důležité. Mohla bych pana Hejtmánka hodnotit po všech stránkách – lidských i odborných, řidičské dovednosti, ochoty splnit každé přání atd. atd. v superlativech donekonečna, ale to nemusím – dobře ho znáte sami.Pokud bych mohla svým známým doporučit některý ze zájezdů – pak s Petrem v malé skupině. Bez obav kamkoliv. Výhodou malé skupiny je i to, že jsme bez problémů na přejezdech jedli u stejného stolu a nečekali jsme dlouho, snadno se střídali na WC – utvořili partu, která se vzájemně podporovala … Ještě jednou: díky vaší kanceláři, že jste tak „komorní“ safari (pro malý počet účastníků) uspořádali a díky kvalitám Petra Hejtmánka, který realizoval na místě to, co jste slibovali na papíře v katalogu - jsem si splnila svůj sen o pobytu v divoké přírodě bez ohrožení na životě a bez zdravotních i jiných komplikací.

29.11.2013

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
19.5. - 5.6.2019
+ další 3 termíny
18 dní
Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

2.3. - 17.3.2019
+ další 2 termíny
16 dní
Malawi - Zambie
123 Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

4.6. - 23.6.2019
+ další 1 termín
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog