Centrální Tanzanie - Zanzibar

167

Centrální Tanzanie - Zanzibar

Fotosafari v divočině

Fotosafari v centrální Tanzanii po málo navštěvovaných parcích bohatých na zvěř.

O prázdninách Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 7

Šance vychutnat si nevšední pocit z nedotčené přírody a být při tom minimálně rušen ostatními návštěvníky. Obrovské plochy NP Mikumi a NP Ruaha mají největší populace slonů, buvolů kaferských, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů jako je lev, levhart, gepard. Šance na vzácné psy hyenovité. Fantastické přírodní scenérie a krajina plná baobabů, akácií a palem. Možnost individuálního prodloužení na Zanzibar.

Zájezd pro nadšené fotografy a milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí prostor a čas pro získání unikátních záběrů zvěře, které se stanou pýchou vašeho fotoarchivu. Komfortní ubytování s výhledy do divočiny a pro zájemce možnost individuálního prodloužení na Zanzibar.

Termíny a rezervace

Termín:  25.2. - 7.3.2023 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.2. - 11.3.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  133 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  2.11. - 12.11.2023 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  119 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  2.11. - 16.11.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  133 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 2.11. - 16.11.2023
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Tanzanie, Dar es Salaam. Cesta okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Příjezd do NP Mikumi. Oběd v lodži a odpolední safari na rozlehlých pláních. Nocleh v plně vybaveném komfortním safari kempu Stanley‘s Kopje nebo Vuma Lodgene s výhledem do okolní savany.

3. den

Celodenní safari v NP Mikumi. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Najdeme lva, levharta nebo dokonce smečku psů hyenovitých? Oběd a odpočinek v lodži. Další příjemné odpolední safari – šance na koupající se hrochy. Exotická večeře s noclehem v Stanley‘s Kopje nebo Vuma Lodge.

4. den

Po brzké snídani přesun africkým venkovem do NP Ruaha. Prudký výjezd na hranu Velké příkopové propadliny a sjezd k řece Velká Ruaha hraničící s NP Udzungwa Mountains. Nádherné „Údolí baobabů“ kolem řeky Ruahy. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Z Iringy po prašné cestě s neskutečným úsekem Never Endless k bráně druhého největšího parku Tanzanie, NP Ruaha. Cestou safari – hroši v řece. Večeře a přenocování v luxusní Ruaha River Lodge s výhledem na řeku Ruahu.

5. den

Brzké ranní safari – šance na lvy vracející se z nočního lovu. Po snídani safari v okolí Mwagusi Sand  River s palmovými háji. Téměř 500 druhů ptáků a zvěř z netradičního úhlu pohledu. Little Serengeti plné baobabů a slonů. Návrat do lodže na oběd nebo oběd formou pikniku v přírodě. Pestrá paleta vegetace. Navečer další krátké safari. Večeře a nocleh v Ruaha River Lodge.

6. den

Po snídani safari kolem řeky Ruaha. Po obědě odpočinek v lodži s možností pozorování pijící zvěře přímo z terasy pokoje. Odpolední safari v centru parku. Průjezd akáciovým lesem, šance na koupající se slony, západ slunce skrze baobaby. Návrat za soumraku na večeři do Ruaha River Lodge.

7. den

Další safari a oběd v jedné z místních restaurací, která stojí na břehu řeky RuahaNávrat na večeři do Ruaha River Lodge. Odpoledne odpočinek s pozorováním zvěře přímo z terasy nebo krátké safari podél řeky směrem na Jogombero. Další noc  v Ruaha River Lodge.

8. den

Po snídani odjezd z parku a návrat po stejné trase do NP Mikumi. Nocleh v Tan Swiss Lodge na hranici parku Mikumi.

9. den

Další safari v nám již známém parku NP Mikumi. Pokud to počasí a stav silnic dovolí, tak safari v odlehlé časti parku, kde je šance vidět vzáčnější druhy antilop. Nocleh v Tan Swiss Lodge na hranici parku Mikumi.

10. - 11. den

Před snídaní krátké safari a návrat do Dar es Salaamu. 10. den odlet zpět do ČR a 11. den letecký návrat domů.

Individuální prodloužení na Zanzibar

11. - 15. den

Přeletet z Dar es Salaamu na Zanzibar. Individuální odpočinek u moře. Kombinace pláží, koupání, šnorchlování, potápění a historie. Neopakovatelná atmosféra křivolakých uliček. Kamenné město pod patronátem UNESCO.

Tato část zájezdu je obvykle bez českého průvodce a její délka záleží na individuálních požadavcích.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Terénní džípy po dobu safari
 • Ubytování komfortního typu v plně vybavených stanových nebo kamenných lodžích s plnou penzí 8x
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce
 • V prodloužení o ostrov Zanzibar: Letecky Dar es Salaam - Zanzibar a zpět. Transfery na hotel. Ubytování v bungalovech se snídaní. Služby českého průvodce od minimálního počtu 5 osob.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Při pobytu na ostrově Zanzibar fakultativní aktivity, exkurze za kořením a návštěva Kamenného města
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 200 Kč (11 dní) / 24 200 Kč (15 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

 Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Plavba ve člunu po řece Rufiji: 70 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích, při prodloužení na Zanzibaru v bungalovech s klimatizací.

Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. V prodloužení se letecky přesuneme z Dar Es Salaamu na Zanzibar, kde zájemci o individuální pobyt na pláži absolvují závěrečnou část programu.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve městě v hotelu se snídaní (Dar es Salaam), na safari celkem 8x v kamenné lodži nebo ve stanové lodži s plnou penzí. Na Zanzibaru zajišťujeme standardně noclehy v bungalovech se snídaní a s klimatizací, přímo u pláže, v areálu k dispozici bazén.

Milovníci ryb a mořským plodů si vychutnají jejich čerstvost na Zanzibaru. Přestože dbáme po celou dobu zájezdu o kvalitní ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Ze všech třech zájezdů – nesrovnatelné destinace samozřejmě - byl tento s Petrem nejvíce NEJ. Za A nás bylo málo – na jeden vůz – měli jsme stejný zájem: pozorování a fotografování zvířat za B všichni jsme měli prostor a Petrovu pozornost stejnou. Měl nás dobře pod kontrolou a protože je velmi znalý prostředí , dobře se orientuje a skvěle komunikuje s domorodci – cítili jsme se bezpečně a to je velmi důležité. Mohla bych pana Hejtmánka hodnotit po všech stránkách – lidských i odborných, řidičské dovednosti, ochoty splnit každé přání atd. atd. v superlativech donekonečna, ale to nemusím – dobře ho znáte sami.Pokud bych mohla svým známým doporučit některý ze zájezdů – pak s Petrem v malé skupině. Bez obav kamkoliv. Výhodou malé skupiny je i to, že jsme bez problémů na přejezdech jedli u stejného stolu a nečekali jsme dlouho, snadno se střídali na WC – utvořili partu, která se vzájemně podporovala … Ještě jednou: díky vaší kanceláři, že jste tak „komorní“ safari (pro malý počet účastníků) uspořádali a díky kvalitám Petra Hejtmánka, který realizoval na místě to, co jste slibovali na papíře v katalogu - jsem si splnila svůj sen o pobytu v divoké přírodě bez ohrožení na životě a bez zdravotních i jiných komplikací.

Marie Š.

29.11.2013

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

24.11. - 9.12.2023
+ další 1 termín
16 dní
Malawi - Zambie
123 Malawi - Zambie

Mimořádné safari v málo známé Africe

28.5. - 16.6.2024
+ další 2 termíny
20 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)