Centrální Tanzanie

MK167

Centrální Tanzanie

Fotosafari v divočině

Fotosafari v Centrální Tanzanii po málo navštěvovaných parcích bohatých na zvěř.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 7

Šance vychutnat si nevšední pocit z nedotčené přírody a být při tom minimálně rušen ostatními návštěvníky. NP Mikumi a NP Ruaha. Obrovské plochy nedotčené divočiny s největší populací slonů, buvolů kaferských, žiraf a vzácných druhů antilop. Velké množství predátorů jako je lev, levhart, gepard. Šance na vzácné psy hyenovité. Fantastické přírodní scenérie a krajina plná baobabů, akácií a palem. Safari po málo navštěvovaných, ale o to krásnějších parcích centrální Tanzanie bohatých na zvěř.

Zájezd pro nadšené fotografy a milovníky africké přírody. Malá skupinka zajistí klientům prostor pro získání těch nejlepších snímků. Komfortní fotosafari se specialistou na tuto destinaci Petrem Hejtmánkem. Možnost prodloužení o ostrov Zanzibar. Rádi vám vypracujeme podobný zájezd na míru v libovolném termínu jen pro vaši uzavřenou skupinku!

Podmínky vstupu do Tanzanie. Pro vstup do země se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  2.10. - 13.10.2021 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  97 400 Kč letenka asi 30 000 Kč  (letenka asi 30 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Petr Hejtmánek 2.10. - 13.10.2021 ?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TANZANIE.

2. den

Přílet do Dar es Salaam v 9:00. Cesta okolo pohoří Uluguru až na úpatí Velké příkopové propadliny. Příjezd do NP Mikumi. Oběd v lodži a odpolední safari na rozlehlých pláních. Nocleh v plně vybaveném komfortním safari kempu Vuma Lodge s výhledem do okolní savany.

3. den

Celodenní safari v NP Mikumi. Stáda slonů, buvolů a žiraf. Najdeme lva, levharta nebo dokonce smečku psů hyenovitých? Oběd a odpočinek v lodži. Další příjemné odpolední safari – Hippo Pool. Exotická večeře s noclehem ve Vuma Lodge.

4. den

Po brzké snídani přesun africkým venkovem do NP Ruaha. Prudký výjezd na hranu Velké příkopové propadliny a sjezd k řece Velká Ruaha hraničící s NP Udzungwa Mountains. Nádherné „Údolí baobabů“ kolem řeky Ruahy. Náhorní plošina posetá skalními kopjes. Z Iringy po prašné cestě s neskutečným úsekem Never endless k bráně druhého největšího parku Tanzanie, NP Ruaha. Cestou safari – hroši v řece. Večeře a přenocování v luxusní Ruaha River Lodge s výhledem na řeku Ruahu.

5. den

Brzké ranní safari – šance na lvy vracející se z nočního lovu. Po snídani safari v okolí Mwagusi Sand River s palmovými háji. Téměř 500 druhů ptáků a zvěř z netradičního úhlu pohledu. Little Serengeti plné baobabů a slonů. Návrat do lodže na oběd nebo oběd formou pikniku v přírodě. Pestrá paleta vegetace. Navečer další krátké safari. Večeře a nocleh v Ruaha River Lodge.

6. den

Po snídani safari kolem řeky Ruaha. Po obědě odpočinek v lodži s možností pozorování pijící zvěře přímo z terasy pokoje. Odpolední safari v centru parku. Pláně s baobaby a velkou koncentrací slonů. Průjezd akáciovým lesem, šance na koupající se slony, západ slunce skrze baobaby. Návrat za soumraku na večeři do Ruaha River Lodge.

7. den

Další safari a oběd v jedné z místních restaurací, která stojí na břehu řeky Ruaha. Návrat na večeři do Ruaha River Lodge. Odpoledne odpočinek s pozorováním zvěře přímo z terasy nebo krátké safari podél řeky směrem na Jogombero. Další večeře a nocleh v Ruaha River Lodge.

8. den

Ranní safari v NP Ruaha. Po obědě odjezd z parku do města Iringa a tam noc v hotelu.

9. den

Přejezd do nedaleké Isimila Stone Age. Procházka prehistorickým nalezištěm - erozním údolím mezi pískovcovými věžemi. Návrat do Mikumi, cestou zastávka na občerstvení u řeky Great Ruaha. Odpoledne pro zájemce možná návštěva masajské vesnice. Nocleh v Tan-Swiss Lodge.

10. den

Další safari v nám již známém parku NP Mikumi. Pokud to počasí a stav silnic dovolí, tak safari v odlehlé části parku, kde je šance vidět vzácnější druhy antilop.  Nocleh v Tan-Swiss Lodge.

11. den

Po snídaní poslední safari v NP Mikumi a návrat přes Morogoro do Dar es Salaamu. Letecký návrat domů.

12. den

Návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Terénní džípy po dobu safari
 • Ubytování komfortního typu v plně vybavených stanových nebo kamenných lodžích s plnou penzí 9x
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a taxami cca 30 000 Kč 
 • Vstupní víza do Tanzanie 50 USD (e-vízum nebo při příletu)
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

 Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Plavba ve člunu po řece Rufiji 70 USD
 • Návštěva masajské vesnice 15 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce vhodná pro všechny zájemce o cestování a o pestré safari. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích.

Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari jsou to džípy s odklápěcí střechou. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Zájezd doporučujeme všem milovníkům přírody a fotografování.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na safari celkem 9x v kamenné lodži nebo ve stanové lodži s plnou penzí. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Přestože dbáme po celou dobu zájezdu o kvalitní ubytovací standard, upozorňujeme, že se jedná o africký kontinent a kvalita služeb se od evropského standardu může lišit.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Perly Ugandy - horské gorily a lodní safari
14.11. - 1.12.2021
+ dalších 5 termínů
18 dní
Tanzanie - Zanzibar
MK982 Tanzanie - Zanzibar

Safari v komfortním balení!

16.10. - 28.10.2021
13 dní
Keňa - safari v nejhezčích parcích
17.9. - 29.9.2021
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog