Benin - Togo - Ghana

166

Benin - Togo - Ghana

Klenoty Guinejského zálivu

Starodávná království, kult tajemného voodoo i příroda a pláže

Novinka Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Po stopách mocných a starodávných království Ašantů a Dahomey, která obchodovala nejen se zlatem, ale i s otroky. Africké Benátky - unikátní vesnice na kůlech Ganvié. Mohutné portugalské a britské pevnosti s kobkami otroků chráněné UNESCO. Kolébka kultu tajemného voodoo, trhy s fetiši a africké umění masek. NP Kakum s provazovým chodníkem v horních patrech tropického pralesa. Svérázná kruhová hliněná obydlí animistických kmenů Somba. Nejvyšší hora Toga Agou a tropické vodopády. Tradiční vesnice kmene Ewé. Písečné pláže Guinejského zálivu s palmovými háji a rybářskými vesnicemi. Podmanivé rytmy černošských bubeníků.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci zemí a umožnily nám vrátit se do oblíbených destinací! Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Atraktivní příroda, zajímavá etnika, netradiční stavby a všudypřítomný úsměv místních lidí. Magické rituály voodoo, nedotčená příroda, tradiční vesnice i svérázná obydlí. Na závěr krátký odpočinek na plážích Guinejského zálivu.

Termíny a rezervace

Termín:  20.11. - 8.12.2020 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  86 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dana

Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátor...

Více informací o průvodci

Dana Kyndrová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do BENINU, dříve nazývaného Dahomey. Největší město Cotonou – labyrint Velkého trhu Dantokpa a tržiště fetišů. Centrum voodoo. Ouidah - cesta otroků k Místu bez návratu. Posvátný les krále Kpassé. Hadí chrám a uctívání hadů jako fetišů.

3. - 4. den

Pirogou po jezeře Nokoué do rybářské vesnice na kůlech Ganvié. Sídlo králů zaniklé říše Dahomey v Abomey (UNESCO) - hliněné paláce s basreliéfy, trůny králů, chrámy voodoo. Dílny posvátných kovářů, hrobka krále Glele s jeho 41 zaživa pohřebnými ženami.

5. - 7. den

Významné poutní místo afrických katolíků Dassa-Zoumé obklopené skalami s jeskyní Panny Marie a mnoha dalšími svatyněmi. Přejezd na sever do pohoří Atakora s tradičními vesnicemi animistického etnika Somba. Muzeum lidového umění v Natitingou. Malebná krajina s baobaby a vyhlídkami kolem Boukoumbé, kde ochutnáme pivo z prosa a navštívíme místní vesnické trhy. Přejezd do TOGA. Tajemné údolí Tamberna (UNESCO) s unikátními hliněnými kruhovými obydlími tata pokrytými kónickými slaměnými střechami.

8. - 9. den

Protáhneme se romantickou soutěskou Faille Aledgo (národní symbol Toga) a přes Sokodé, centrum muslimského severu a druhého největšího města Toga, se vydáme do Atakpamé, bývalého hlavního města Protektorátu Togo. Koloniální architektura. Nezapomenutelný noční život. Výlet napříč kávovými a kakaovými háji k velkolepému tropickému vodopádu Akloa u hranice s Ghanou.

10. - 11. den

Hlavní město Toga, Lomé. Obrovský trh Grand Marché, katedrála Notre Dame, náměstí Nezávislosti, čtvrť umělců. Výlet do osady Togoville na břehu jezera Togo s posvátnými místy voodoo - kouzelné stromy, čarodějné svatyně. Dům náčelníka s historickým trůnem. 1884 zde byla podepsána smlouva s Německem o protektorátu. Katedrála, kterou navštívil Jan Pavel II. Plavba tradiční pirogou po jezeře.

12. den

Přejezd do GHANY. Metropole Accra – dánský hrad Osu (dnes prezidentský palác). Nkrumeúv památník nezávislosti a triumfální oblou Black Star na gigantickém náměstí Nezávislosti.

13. - 14. den

Kumasi - země Ašantů, její srdce a hlavní folklorní centrum Západní Afriky (UNESCO). Královský palác Asantehene s muzeem ašantské historie. Národní kulturní centrum, dílny uměleckých řemeslníků, tradiční látky kente, ašantský „Excalibur“ Anokye. Návštěva šamanského domu v Ejisu. Kráterové posvátné jezero mrtvých duší Bosumtwi.

15. - 17. den

Tropický deštný prales NP Kakum s jediným chodníkem v horních patrech džungle v Africe. Historické město Elmina. Mohutná středověká pevnost Sv. Jaga a hrad Sv. Jiří (UNESCO). Pulzující rybářský přístav a rušné tržiště. Další z řetězce pevností ze 17. století využívaných pro obchod se zlatem a otroky v Cape Coast. Hrad a muzeum, kobky otroků. Koupání na nekonečných písečných plážích obklopených palmovými háji. Roztančí nás rytmy domorodých bubeníků?

18. - 19. den

Rozloučení se Západní Afrikou v metropoli Accra. Staré koloniální čtvrti Ussher a James Town s pevnostmi a majákem. Tržnice Makola, skvělé Národní muzeum. Centrum umělecké rukodělné výroby s trhem masek. Odvezete si i tu svou? Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava (autobusy, taxi, pronajatý mikrobus)
 • Ubytování 16x v hotýlcích turistického typu ve dvoulůžkových pokojích (většinou s vlastním sociálním zařízením, 3x se společným)
 • Vstupy do národních parků a přírodních rezervací
 • Plavba pirogou po jezeře Nokoué
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb
 • Cestovní pojištění

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Ghana 1 500 Kč, e-vízum Benin 1 600 Kč, Togo 30 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 400 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během zájezdu poznáme rozmanitou přírodu tří zemí Západní Afriky a jejich často tajuplnou kulturu. Nezapomenutelným zážitkem bude setkání s kultem voodoo.

Po celou dobu zájezdu je doprava řešena kombinovaně - pronajatý mikrobus, případně taxíky, místní busy. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun. Užijeme si plavbu tradiční pirogou po jezeře Nokoué a Togo. Během cesty neabsolvujeme žádné fyzicky náročné aktivity.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji.

Do ceny zájezdu není zahrnuta žádná strava. Veškeré stravování se řeší společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
3.10. - 23.10.2020
21 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

Rwanda - Uganda
173 Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

8.6. - 20.6.2020
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog