Benin - Togo - Ghana

166

Benin - Togo - Ghana

Klenoty Guinejského zálivu

Starodávná království, kult tajemného voodoo i příroda a pláže

Novinka Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 10

Po stopách starodávných království Ašantů a Dahomey, která obchodovala se zlatem i s otroky. Africké Benátky - unikátní vesnice na kůlech Ganvié. Mohutné portugalské a britské pevnosti s kobkami otroků chráněné UNESCO. Kolébka kultu tajemného voodoo, trhy s fetiši a africké umění masek. NP Kakum s provazovým chodníkem v horních patrech tropického pralesa. Svérázná kruhová hliněná obydlí animistických kmenů Somba. Nejvyšší hora Toga Agou a tropické vodopády. Tradiční vesnice kmene Ewé. Písečné pláže Guinejského zálivu s palmovými háji a rybářskými vesnicemi. Podmanivé rytmy černošských bubeníků.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci zemí. Několik unikátních zážitků během jedné cesty! Atraktivní příroda, magické rituály voodoo, tradiční vesnice i svérázná obydlí, usměvaví lidé. Na závěr krátký odpočinek na plážích Guinejského zálivu.

Termíny a rezervace

Termín:  18.11. - 6.12.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  88 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.11. - 5.12.2023 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  88 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Beninu, do Cotonou dříve nazývaného Dahomey.

2. den

Pirogou po jezeře Nokoué do rybářské vesnice na kůlech Ganvié. Návrat do Cotonou – labyrint Velkého trhu Dantokpa a tržiště fetišů. Centrum voodoo.

3. den

Odjezd do Ouidah. Návštěva muzea. Hadí chrám a uctívání hadů jako fetišů. Posvátný les krále Kpassé. Cesta otroků k Bráně bez návratu (UNESCO).

4. den

Sídlo králů zaniklé říše Dahomey v Abomey (UNESCO) - hliněné paláce s basreliéfy, trůny králů, chrámy voodoo. Dílny posvátných kovářů, hrobka krále Glele s jeho 41 zaživa pohřbenými ženami.

5. den

Významné poutní místo afrických katolíků Dassa-Zoumé obklopené skalami s jeskyní Panny Marie a mnoha dalšími svatyněmi. Křížová cesta, nově postavená katedrála. Pahorek s kultovním místem voodoo. Přejezd na sever do pohoří Atakora s tradičními vesnicemi animistického etnika Somba. Nocleh v Natititngou.

6. den

Návštěva výrobny bambuckého másla. Muzeum lidového umění v Natitingou. Malebná krajina s baobaby a vyhlídkami kolem Boukoumbé, kde ochutnáme pivo z prosa a navštívíme místní vesnické trhy. Tradiční vesničky tata somba. Nocleh v Natititngou.

7. den

Přejezd do TOGA. Tajemné údolí Tamberna (UNESCO) s unikátními hliněnými kruhovými obydlími tata pokrytými kónickými slaměnými střechami. Uvítací tanec i tradice voodoo. Romantická soutěska Faille Aledgo (národní symbol Toga). Nocleh v Sokodé.

8. den

Návštěva Sokodé, centra muslimského severu a druhého největšího města Toga. Ochutnávka tradičního tožského pokrmu. Pokračování do Atakpamé, bývalého hlavního města Protektorátu Togo. Koloniální architektura. Rušná tržnice a nezapomenutelný noční život. Nocleh v Atakpamé.

9. den

Přejezd pohoří Atakora do města Kpalimé. Krátký pěší výlet napříč kávovými a kakaovými háji k velkolepému tropickému vodopádu. Možnost pěší túry k nejvyšší hoře Toga Agou. Nocleh v Kpalimé.

10. den

Zastávka ve vesnici Davedi nedaleko Tsévié s ananasovými poli a výrobou palmového vína. Pokračování do hlavního města Toga, Lomé. Obrovský trh Grand Marché, katedrála Notre Dame, náměstí Nezávislosti, čtvrť umělců.

11. den

Výlet do osady Togoville na břehu jezera Togo s posvátnými místy voodoo - kouzelné stromy, čarodějné svatyně. Dům náčelníka s historickým trůnem. 1884 zde byla podepsána smlouva s Německem o protektorátu. Katedrála, kterou navštívil Jan Pavel II. Plavba tradiční pirogou po jezeře.

12. den

Přejezd do Ghany. Zastávka u Sogakope, pěšky přes most řeky Volty. Metropole Accra – dánský hrad Osu (dnes prezidentský palác). Nkrumeův památník nezávislosti a triumfální oblouk Black Star na gigantickém náměstí Nezávislosti.

13. den

Přejezd do Kumasi - země Ašantů, její srdce a hlavní folklorní centrum Západní Afriky (UNESCO). Cestou zastávka v Adanwomase s tkalcovskou dílnou látek kente a v Ahwiaa s pouliční řezbářskou dílnou.

14. den

Královský palác Asantehene s muzeem ašantské historie. Národní kulturní centrum, dílny uměleckých řemeslníků, ašantský „Excalibur“ Anokye. Návštěva šamanského domu v Ejisu. Kráterové posvátné jezero mrtvých duší Bosumtwi.

15. den

Odjezd na jih směrem k pobřeží. Památník otroctví Assim Manso. Příjezd do Elminy.

16. den

Historické město Elmina. Mohutná středověká pevnost Sv. Jaga a hrad Sv. Jiří (UNESCO). Pulzující rybářský přístav a rušné tržiště. Další z řetězce pevností ze 17. století využívaných pro obchod se zlatem a otroky v Cape Coast. Vyhlídka od majáku Fort William. Hrad a muzeum, kobky otroků.

17. den

Tropický deštný prales NP Kakum s jediným chodníkem v horních patrech džungle v Africe. Písečné pláže Guinejského zálivu obklopených palmovými háji. Roztančí nás rytmy domorodých bubeníků?

18. - 19. den

Rozloučení se Západní Afrikou v metropoli Accra. Staré koloniální čtvrti Ussher a James Town s pevnostmi a majákem. Tržnice Makola, skvělé Národní muzeum. Centrum umělecké rukodělné výroby s trhem masek. Odvezete si i tu svou? Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Ubytování 16x v hotýlcích turistického typu ve dvoulůžkových pokojích (většinou s vlastním sociálním zařízením, 3x se společným)
 • Vstupy do národních parků a přírodních rezervací
 • Plavba pirogou po jezeře Nokoué
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Ghana 1 500 Kč, e-vízum Benin 1 600 Kč, Togo 30 USD na hranicích
 • Stravování
 • Vstupy do památek, muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 400 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu je doprava řešena kombinovaně - pronajatý mikrobus, případně taxíky, místní busy. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přesun. Užijeme si plavbu tradiční pirogou po jezeře Nokoué a Togo. Během cesty neabsolvujeme žádné fyzicky náročné aktivity.

Míra komfortu

Ubytovaní budeme v jednoduchých hotelech turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji.

Do ceny zájezdu není zahrnuta žádná strava. Veškeré stravování se řeší společně v restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
15.7. - 4.8.2023
+ další 2 termíny
21 dní
Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

16.7. - 2.8.2023
18 dní
Rwanda - Uganda
173 Rwanda - Uganda

Horské gorily v zeleném srdci Afriky

3.6. - 15.6.2023
+ další 1 termín
13 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Knihy a DVD

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)