Promítání

Miloslav Stingl, Rudolf Švaříček:

| Brno | Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku

Miloslav Stingl - Tamtamy času | Rudolf Švaříček - 100 let Miroslava Zikmunda + Tichomoří

Slavnostní večer věnovaný Miroslavu Zikmundovi. Právě příští čtvrtek oslaví 100 let. První cestovatelský čtvrtek budou v Divadle Husa na provázku přednášet pan Miloslav Stingl a Rudolf Švaříček. Promítání začíná v 19:00 hodin.

MILOSLAV STINGL, nejplodnější spisovatel:  TAMTAMY ČASU – NOVÁ GUINEA
Nejznámější etnograf na cestách strávil 20 let, navštívil 150 zemí, domluví se 17 jazyky. Nejvydávanější český autor má na kontě 43 knih ve 239 vydáních v nákladu 16 919 000 výtisků. Po roce 1972 pokračuje v badatelské a popularizační činnosti. V 50. letech navštívil kavkazské republiky SSSR, od 60. let opakovaně v Americe, Austrálii a Oceánii. Vykonal 14. cest kolem světa. Vedle věhlasné dvojice Hanzelka a Zikmund patří mezi nejslavnější tuzemské autory cestopisné literatury. 


RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: 100 LET MIROSLAVA ZIKMUNDA + TICHOMOŘÍ
V den stých narozenin M.Zikmunda promítneme slavného cestovatele a vyhlášené cesty legendy HZ:. Přidáme společné projekty TAM TAMY ČASU i PAST NA ROVNÍKU.  Navíc Tichomoří - senzační skoky na ostrově Pentekost. Iniciační rituály, ohnivé sopky, černá magie a  šamani na Ambrym. Malekula s rituálními místy kanibalů. Nambové s unikátními schránkami na penisech. Ohnivé rituály a divoké tance. Tana – trysk koní na pláži a magický vulkán Yasur s ohnivým peklem. Válečné kyje na Efate. Tonga – záhadná obří brána a hroby plné lahví. Samoa slavného Stevensona, Fiji barevných chrámů. Nový Zéland – nejvyšší ledovce, adrenalinové sporty, gejzíry i velkolepá párty Maorů...Velká cesta našlapaná do malé hodiny odhalování mystérií… Japonsko je bonus…
 

Kupte si vstupenky na promítání. 

(Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku)
Miloslav Stingl, spisovatel
Rudolf Švaříček, cestovatel

Datum a čas: 14.2.2019 od 19:00

Město: Brno

Místo: Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno

Vstupné: 110 Kč

Web: www.livingstone.cz

Podporují: CK LIVINGSTONE