Promítání

:

| Brno | Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku

Kolumbie a Nikaragua

Absolventka VŠE pracuje na Ministerstvu životního prostředí jako expertka národních geoparků. Na Univerzitě Hradec Králové přednáší teorie cestovního ruchu a ekologie. Zabývá se potenciálem tradičních znalostí místních a původních obyvatel o přírodě. Je členkou Komise pro životní prostředí při Akademii věd ČR, dvou Výborů Rady vlády ČR pro udržitelný rozvoj, České komise pro UNESCO a Společnosti vědeckých expertů cestovního ruchu. Zároveň je předsedkyní Rady národních geoparků, členkou Poradního výboru Sítě globálních geoparků, členkou Skupiny specialistů na geologické dědictví Světové komise pro chráněná území při Mezinárodní unii pro ochranu přírody IUCN) a expertkou UNESCO pro hodnocení globálních geoparků UNESCO. Jejím zájmem i životní filosofií je nezávislé cestování.

KOLUMBIE

Země sopek, revolucionářů a výborné kávy. Že je Kolumbie nebezpečná? Asi tak, jak krásná slečna! Nazdobená nejen smaragdy, Boterovými korpulentními sochami ale i šperky a keramikou předkolumbovské civilizace Muisca, dobývaná guerillovými zbojníky, bráněná nejstarším opevněním Latinské Ameriky - Cartageny de los Indios, skrývající ve svých útrobách skelet světově proslulého pravěkého monstra kronosaura, omývající své půvaby vodami hned dvou oceánů včetně Karibského moře s jeho pirátskou minulostí a divokou pobřežní krajinou národního parku Tayrona. 

NIKARAGUA

Nikaragua? Všudypřítomný hrdina "César" Sandino i milovaný básník Rubén Darío, potomci Mayů –příslušníci etnika Chorotega pulsují krajinou třetihorních sopek lemovanou nejdelší řekou Střední Ameriky, která dala jméno Geoparku Rio Coco aspirujícímu na získání titulu Globální geopark UNESCO.

DRUHÝ PŘEDNÁŠEJÍCÍ VEČERA:

Martina Pásková, ekoložka: Kolumbie a Nikaragua

Datum a čas: 8.2.2018 od 20:00

Město: Brno

Místo: Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno

Vstupné: 100 Kč | 70 Kč studenti

Související zájezdy

Kolumbie
317 Kolumbie

Tajemná země hor, džungle i Karibiku

27.10. - 13.11.2021
18 dní