Promítání

:

| Brno

Magický Himálaj na Kraví hoře

Zajímavá výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ směřuje do finále. Užívat si ji můžeme už jen do 30.září. Připravili jsme atraktivní doprovodný program MAGICKÝ HIMÁLAJ NA KRAVÍ HOŘE, kde si můžeme příjemnou exotiku vychutnat v netradičním prostředí. 

Nejprve KOUPALIŠTĚ KRAVÍ HORA roztančí hravé OM DANCE ACADEMY. Do Brna se tak dostanou exotické tance dalekého indického Bolywoodu. Mezi plavkami se budou odvážné kostýmy tanečnic opravdu vyjímat!

PLANETÁRIUM hostí 11 unikátních osobností. Každý je jinak zajímavý. Hlavní hvězdy jsou určitě JIRKA KOLBABA, LADISLAV ZIBURA či nyní obrovsky populární nejplodnější cestovatel  MILOSLAV STING. V našlapaném programu si určitě každý najde to své. Díky nejmodernější technice planetária si prohlédneme nad hlavami i oblohu odlišných koutů velkého Himálaje.

 

5.9.2017

  • 14.30 hodin - komentovaná prohlídka výstavy Magický Himálaj v Technickém muzeu
  • 16.00 hodin - KOUPALIŠTĚ KRAVÍ HORA

    Akvabely Brno - snychronizované plavání
    Indické tanečnice Om Dance Academy - Bollywood Dance
    Prathibha - podmanivá tanečnice z Nepálu
    Bambusové školy - Namasté Nepál
    Kouzelné digeridoo + magické rytmy
    Exotický stánek s ochutnávkou jídel a nápojů Nepálu

PLANETÁRIUM od 17.00 hodin

    17.00 TOMÁŠ BERÁNEK, NAMASTÉ NEPÁL: MANASLU

Zajímavý kartograf jezdí už 10 let do země krásných hor, ale chudých lidí. Nepál se mu stal domovem. Neutěšené osudy tamních dětí vedly k založení neziskové organizace NAMASTÉ NEPÁL, která pomáhá snižovat analfabetismus stavbou škol a podporou žáků. Srovnání treků přináší nádherná setkání s horskou přírodou i příjemnými lidmi. Nové pohledy na dvě tváře osmé nejvyšší hory světa – na jarní a podzimní a na východní a západní stěnu. Bonbonkem jsou nejkrásnější himálajské výhledy ze sedla Džaldža, brány do tajuplného Dhorpatanu.

    18.00 MILOSLAV STINGL, spisovatel: CESTY SVĚTEM

Světoznámý etnograf osobně poznal řadu domorodých kultur. Čestný náčelník indiánského kmene Kikapú má obdivuhodnou schopnost sloučit encyklopedické znalosti mnoha oborů s uměním oživit dávné lidské osudy a události. Navštívil 151 zemí na všech kontinentech, komunikuje 17 jazyky. Natočil 510 hodin obrazového materiálu. Napsal 4 desítky knih věnovaných hlavně původním obyvatelům Ameriky, Austrálie a Oceánie. Nejpřekládanější a v cizině nejvydávanější český autor vydal celkově na 17 milionů knih. Ta poslední - BIOGRAFIE CESTOVATELSKÉ LEGENDY - získala prestižní cenu Magnesia Litera. Do výjimečné podoby knihu dotáhl Adam Chroust. V zajímavém rozhovoru s R. Švaříčkem si užijeme oba.

    19.00 MICHAL THOMA, spisovatel: HIMÁLAJ OD NÁR-FU PO BHÚTÁN

Fotograf a publicista létá do Himálaje od roku 2003, nejoblíbenější má Nepál a Bhútán. Procestoval je křížem krážem, úspěšně zde provází turisty. Zavede nás do odlehlé horské oblasti Nár-Fu, která byla turismu otevřena až roku 2003. Zdejší osady si zachovaly starobylý ráz a původní životní styl. Poznáme i Druk-yul, Zemi hřmícího draka, „poslední Šangri-la“. Pod těmito jmény se skrývá himálajské království Bhútán. Jak se v pohádkové zemi žije? Co cestovatel může vidět a zažít? Je to nejšťastnější země na světě? V hlubokých a obtížně dostupných horských údolích po staletí vzkvétala buddhistická kultura. Bhútán ukazuje, že tradiční životní styl a moderní technologie nemusí být v opozici.

    20.00 RUDOLF ŠVAŘÍČEK, LIVINGSTONE: EVEREST A KORUNA PLANETY

Expedici Everest 2007 korunuje úspěch. Ruda však musí sestoupit pro problematické trhání zubu, které provádí kolega z výpravy, konečnou je C3. Pavel Bém stane na nejvyšší hoře světa jako první Čech z jižní, nepálské strany. Expedice prožívá kuriózní okamžiky. Čína brání vstupu do Tibetu, výstup je nakonec z Nepálu. Bonusem jsou snímky jediné žijící bohyně světa Kumari, atrakce „Údolí dřevěných chrámů“, svatých mužů a jogínů, šerpské legendy, Jeho Svatost dalajlama, Karmapa, orákulum - nejvyšší médium Tibetu, šamani a léčitelé... KORUNA PLANETY - Výstupy na nejvyšší vrcholy všech světadílů přivádí na odlišná místa modré planety. Každá hora má své fluidum, každý vrchol je jinak krásný. Všude žijí zajímaví lidé… Jen ledová Antarktida je výjimečná.

    21.00 LADISLAV ZIBURA, spisovatel: PĚŠKY MEZI BUDDHISTY A KOMUNISTY

Excentrický poutník se jednoho jara vypravil do Himálaje, neprobádaných údolí čínských řek a zapadlých nepálských vesnic. Ať už ho zrovna zatýká policie, trpí vysokohorskou nemocí nebo zachraňuje lidský život, princ Ládík vším proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho 1500 km dlouhé pěší výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte ale popisy památek. Projekce je o Číňanech, Nepálcích a jejich životech.

 

6.9.2017

  • 16.00 hodin - komentovaná prohlídka výstavy Magický Himálaj v Technickém muzeu

 

17.00 hodin - PLANETÁRIUM

    17.00 PETR SCHNABEL, KIWI: ZÁPADNÍ NEPÁL

Aktivní lezec 70-tých let. Jako první Čechoslovák vystoupil na všechny pamírské sedmitisícovky. Účastník expedice Dhaulagiri 1984 (Z-stěna). Vedoucí první úspěšné expedice Annapúrna 1988.  Téměř každý rok navštěvuje Nepál jako trekař. Od roku 1990 provozuje v Praze specializované knihkupectví KIWI svět map a průvodců.

    18.00 DOMINIKA KOBZOVÁ, LIVINGSTONE: DOLPO, KRÁLOVSTVÍ SNĚŽNÉHO LEVHARTA

Nejizolovanější oblast Himálaje a nejméně osídlený region Nepálu působí více tibetským než nepálským dojmem. Oblast Dolpo je skryta za hlavním himálajským hřebenem mezi šestitisícovými velikány a hlubokými kaňony. Svou uzavřeností a nedostupností si Dolpo zachovalo neobyčejnou kulturní a přírodní rozmanitost. Evokuje návrat do dávné minulosti.

     19.00 MARTIN KOUKAL, mistr světa v běhu na lyžích: ČO OJU

Šokoval triumfem na mistrovství světa ve Val di Fiemme, kde vyhrál 50 km volnou technikou. Král bílé stopy byl druhý v anketě Sportovec roku. Elitní sprinter a olympijský medailista z lyžařské štafety se zúčastnil horolezeckých expedic, s Radkem Jarošem vystoupil na Čo Oju (8 201 m). Lákají ho nové výzvy. Příští rok můžeme na běžkařskou výpravu společně - Grónsko či Špicberky? Rozhodneme se v Planetáriu...

     20.00 DAVID SÍS, režisér: TAJNÝ TIBETSKÝ DENÍK

Do Tibetu se dostali filmaři Vladimír Sís s Josefem Vanišem za osudového zlomu čínské anexe. Pořídili fantastické záběry i mladičkého dalajlamy. Navíc náboženské obřady, světské i náboženské hodnostáře... Dnes má materiál obrovskou historickou hodnotu. Všichni známe příběh Heinricha Harrera a jeho 7 LET V TIBETU. Máme unikátní obdobu. Režisér David Sís natočil v Tibetu i Číně další skvělé filmy. Brad Pitt hraje ve známém filmu Harera. Je zajímavější David Sís ...?

     21.00 JIŘÍ KOLBABA, fotograf: BHÚTÁN

Přes 20 let tráví každoročně většinu měsíců cestováním po světě. Původním povoláním grafický designér ve světě reklamy je nyní jedním z nejznámějších cestovatelů a fotografů. S Rudou Švaříčkem a CK Livingstone navštívili netradiční oblasti Bhútánu. Zažili mimořádné chvíle, dokonce výjimečně emotivní chvíle s králem. Parádní snímky posoudíte sami. Další společná cesta vede 8.9. do nepálského Dolpa k jezeru Poksundo. Království sněžného levharta je silná výzva. Přidáte se?
 7.9.2017

20.00 hodin - HRAJE V SONO IVAN KRÁL. K vyhlášeným hitům přidá i zajímavou besedu.

Datum a čas: 5.9.2017 od 17:00

Město: Brno

Místo: Koupaliště a Planetárium Kraví Hora

Web: magickyhimalaj.cz/akce/barevny-festival/

Související zájezdy

Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

4.4. - 21.4.2021
+ další 2 termíny
18 dní