Promítání

Mára Holeček, Jakub Vágner, Ruda Krautschneider:

| Malá Skála

Exotický večer | Malá Skála - Pantheon

Cestovatelský večer 11.září v 19:00 hodin na Malé Skále - Pantheon. Program je skvěle našlapaný! Hvězdný horolezec Mára Holeček osvěží poslední drama s Radarem Grohem v Nepálu. Jakub Vágner je výjimečný nejen s rybami. Režisér Viliam Poltikovič a Ruda Švaříček představí taje Vúdú v Západní Africe. Plavby kolem světa jsou doménou zkušeného mořeplavce Rudy Krautschneidera. Dále indická performerka Papia Ghoshal, Kyorei, Ensemble 108 Hz nebo Magda Uhlířová.

Zveme Vás na cestovatelský víkend 10. - 12. září! Po dlouhé covidové proluce je snad nejvyšší čas si konečně zase trochu užít společně. Září po prázdninách a Liberecko je správná volba. Navštívíme opět jinou Indonésii i v divné době... 

V pátek vše zahájí v 17:00 hodin komentovaná prohlídka výstavy Tajemná Indonésie v libereckém Centru Babylon. 
10.9. v 18:00 hodin Cestovatelské legendy - pestrý večer odlišných vjemů cestování. Jirka Kolbaba - Mnislav Zelený Atapana - David Nejedlo (ředitel ZOO Liberec) + moje maličkost. Místo konání Centrum Babylon Liberec (vstupenky přes sms ticket).

Sobota 11.9. v 19:00 hodin Exotický večer - Malá Skála - Pantheon

Program je skvěle našlapaný! Hvězdný horolezec Mára Holeček osvěží poslední drama s Radarem Grohem v Nepálu. Všichni jsme drželi palce jejich oddalovanému sestupu pro špatné počasí. Teď si dobrodružství užijeme s nejhezčím horolezcem ČR... Jakub Vágner je výjimečný nejen s rybami. Hodně prožil i s unikátními domorodci. Režisér Viliam Poltikovič a Ruda Švaříček představí taje Vúdú v Západní Africe. Plavby kolem světa jsou doménou zkušeného mořeplavce. Ruda Krautschneider je mimořádný vypravěč s velkým přesahem. Indická performerka Papia Ghoshal z Kalkaty dokáže skvělé věci. Kyorei - japonské flétny shakuhachi, sakrální zvonce, niněry. Ensemble 108 Hz - experimentální hudba přenese do jiné dimenze. Viola da gamba rozehraje krásná Magda Uhlířová. Vše opepří bohatá tombola. 

Exotický večer graduje sobotní pohodové aktivity na řece Jizeře a kolem ní v parádní přírodě Českého ráje. Pantheon je prý nejkrásnější místo ČR s božskými výhledy na skalní útvary i údolní idylku. Pohádkové místo umocní silné promítání. 

V případě deště přesuneme večerní program z Pantheonu do cimrmanovské sokolovny Malá Skála.


Sobotu a neděli užijeme přes den na lodi, koloběžce či kole, vše si můžete půjčit u kamaráda Martina Bauera a jeho agentury SUNDISK. Umí i postele v noclehárnách U Tlusťocha a Galerka, penzion Křížky. Pro zajištění noclehu kontaktujte přímo uvedenou agenturu. 

Ke společným aktivitám se setkáme oba dny v 10.00 – Malá Skála – Žlutá plovárna.

Sobota sraz v 10.00 Žluté lázně Malá Skála, odjezd na Hrádek - kemp Kristýna, zde půjčení lodí a plavba po Nise do Marienthal. Koloběžkou (zajištěny pro zájemce) zpět na Kristýnu. Přejezd na Pantheon. 
Neděle sraz v 10.00 Žluté lázně Malá Skála - plavba Malá Skála - Dolánky, zpět na koloběžce. Nebo kolo...

Pantheon nad Malou Skálou je tak silné místo, že i já si zde vychutnám noc ve spacáku. Sympatický majitel Jirka Šťáva nám to výjimečně dovolí. Nedělní ráno přivítáme magií hudby Kyorei. Atmosféra je opravdu mimořádná. Připravíme indonéské tradiční jídlo Nasi goreng. Pro labužníky Nasi goreng special. Přivezeme kvalitní burčák od táty ze Znojma... Ochutnáme i exotické nápoje. (Páteční nocleh lze přímo v Centru Babylon. Sobotní nocleh ve spacáku na Pantheonu je romantická idylka, za mokré varianty SOKOLOVNA MALÁ SKÁLA lze sobotní nocleh na posteli PENZION KŘÍŽKY asi 1 km od Malá Skála)

Vychutnejme si netradiční víkend opět tradičně s cestováním! Užijme pohody, hor, pohybu, hudby i promítání! Vyprávějme a sdělujme si zážitky po tak dlouhé proluce. Dva odlišné večery nadělí zajímavé osobnosti. Barevné emoce lákají přes den... Předprodej vstupenek bude zahájen 30.8. na pokladně hradu Vranov - Pantheon, na informačním centru Vejmělek - Malá Skála, na místě v den konání akce nebo nyní v předprodeji přes Sms ticket

Cestou domů „přibrzdíme“ na cestovatelskou lahůdku v Praze. La Putyka - Cesty - největší s nejnáročnější projekt v historii souboru má v 18:00 premiéru v Azylu 78.

Těšíme se na příjemné společno! 

Z Gruzie, země mistrů světa pohostinnosti, srdečně zvu na zde odkoukanou dávku velkorysosti...

Ruda Švaříček + všichni z LIVINGSTONE


Mára Holeček, horolezec
Jakub Vágner, rybář
Ruda Krautschneider, mořeplavec

Datum a čas: 11.9.2021 od 00:00

Místo: Malá Skála - Pantheon

Adresa: , Malá Skála

Vstupné: 200 Kč