CK Livingstone

Novinky k akcím

Cestovatelské středy vstupují do druhé poloviny

Cestovatelské středy v Národním muzeum vstupují do své druhé poloviny. Vystoupí dvojice Eva Holubová a David Vávra. V jejich společnosti se poodhalíme taje Peru a Izraele. Těší se na vás v březnu i fotograf Jiří Kolbaba, nebo známá castingová režisérka Soňa Ticháčková. Svou velkou lásku Indii vám představí herečka Jana Paulová a na cesty se vydáme i s manžely Třeštíkovými.

  • David Vávra: Šumná města proslavila skvosty architektury i šumného Davida. Obohatil nejen slovník. I jako laikové nasáváme moudra odborníka. Všichni si přece jednou postavíme to nejlepší! Guru netradičních staveb poradí. Vše probereme v "jeho" baru Akropolis. Největší soda je stejně Česká! A David opravdový fenomén...
  • Eva Holubová: Vyzrálá herecká hvězda má vyhraněný názor, umí silný postoj ve správné chvíli. Prožíváme ji hlavně u filmu, má však přesah různými směry. Prožili jsme kdysi výjimečný čas jen ve čtverci s Václavem Havlem, Jeho Svatostí dalajlamou a skvělou Evou. Zažijeme životní chvíle i v NM...?
  • Jiří Kolbaba: Z výprav po celé planetě přiváží zajímavý materiál. Organizuje přednášky a foto výstavy o krásách světa. Velký obdivovatel cest Jamese Cooka přibližuje atmosféru exotických zemí na Rádiu Impuls. Skvělý vypravěč ve strhujícím večeru unese i vás.
  • Soňa Ticháčková: Ve Filmovém studiu Barrandov dělala pro zahraniční filmy. Setkává se při natáčení s osobnostmi jako Klaus Maria Brandauer, Faye Dunaway ... Byla první castingovou režisérkou po revoluci. Má srovnání naší i světové filmové scény. Co poodhalí ze zákulisí slavných filmových hvězd?
  • Jana Paulová: Jemná, vtipná, laskavá i sportovní... Jde to vůbec dohromady? Trek v horách Himálaje i poznávání syrové Indie pořádně prověří. Někdo se překlopí do nové role - pomáhat druhým. Ona to umí! Holky do nepohody stojí za to poznávat! Na horách i v NM...
  • Radka Třeštíková: Je provdaná za fotografa Tomáše Třeštíka. Prvotinu „Dobře mi tak“ vydala 2014, o rok později zaujala románem „To prší moře“ a 2016 vydala „Bábovky“, které se nyní filmově zpracovávají. Kniha „Osm“ se stala předlohou pro televizní seriál, který je ve fázi scénaře.
  • Tomáš Třeštík: Vyrůstal v rodině inspirujícího prostředí dokumentaristky Heleny Třeštíkové a Michala Třeštíka, prozaika, architekta a dokumentaristy. Jejich časosběrné filmy jsou geniální výpovědí vývoje společnosti. Tomáš vystudoval fotografii na FAMU. Fotografie lidí na jeho balkóně, projekt portrétů letenských bezdomovců a titulky časopisů jsou nejznámější.