Promítání

:

| Ostrava | Colours of Ostrava - Fórum Melting Pot

Osmitisícovky poprvé ve 3D

Plzeňský cestovatel a horolezec. Příležitostný atlet, cyklista, běžec na lyžích... Původním povoláním geodet, působí také jako pedagog a organizátor sportovních a kulturních akcí (př. Škoda Bike Marathon). Bývalý manažer hudební skupiny Znouzectnost. Jeden z nejúspěšnějších českých himálajských lezců – vrcholy čtyř osmitisícovek ve čtyřech pokusech.

Aktivní člen hnutí Čistý sport – organizování sportovních a výživových kempů. S Radkem Jarošem v červenci roku 2014 podnikl expedici na K2. Tato expedice byla úspěšná a Jaroš s Trávníčkem, se stali teprve čtvrtým a pátým Čechem, kteří dokázali na K2 vystoupit, navíc bez použití kyslíkových přístrojů.
"Tráva" je dnes jeden z nejzkušenějších českých lezců. Zavede nás na nejvyšší vrcholy Himálaje - do Nepálu a Tibetu. Manáslu 8163 m.n.m (2016) - osmá nejvyšší - Nepálská hora duchovna. Cho Oyu 8201 m.n.m. (2017) - šestá nejvyšší - Tibetská tyrkysová bohyně. Netradiční výstup se slepým horolezcem Honzou Říhou. Jako bonus si vychutnáme 5 výstupů na vrcholy dalších „osem" včetně dvou nejtěžších Annapurny a K2. Vychutnáme si unikátní projekci nejvyšších hor světa ve stereoskopickém provedení. Se speciálními brýlemi se dostaneme poprvé až k vrcholům legendárních osmitisícovek.
 

Jan Trávníček, cestovatel a horolezec: Osmitisícovky poprvé ve 3D

Datum a čas: 21.7.2018 od 16:30

Město: Ostrava

Místo: Livingstone Adventure Stage

Web: www.livingstone.cz

Podporují: CK LIVINGSTONE