Promítání

:

| Brno | Cestovatelské čtvrtky v Divadle Husa na provázku

New York | Cestování s hudbou

Patří k respektovaným skladatelům a producentům hudebního divadla. V oblasti showbyznysu je známá jeho spolupráce s Petrou Černockou a Zorou Jandovou. V 80. letech absolvoval katedru skladby na pražské HAMU a potom se věnoval vlastním hudebním projektům s různými partnery.Napsal několik desítek filmových a televizních partitur, mnoho písní, dva balety a opery, osm muzikálů (pro MdB) a několik komorních i symfonických skladeb. V posledních letech mu vyšly také tři knížky.

Doporučujeme i knihu pana Zdeňka Merty: Křížem krážem aneb Dobrodružství potulného muzikanta.

Motto knihy:

Zažil a viděl jsem na cestách krásné věci a potkal velmi zajímavé lidi, ale o tom tahle knížka není. Tohle nejsou žádné paměti, pouze zábava. Pozoruhodné je však, že se to všechno více méně stalo.


Aanotace knihy:

Má duši tuláka, pozorovací talent a schopnost vyprávět své zážitky způsobem, který vás dostane. Křížem krážem je soubor pozoruhodných epizod z autorova života, kdy na koncertních výjezdech či výpravách za múzou zavítal do různých koutů světa. Můžete s ním navštívit naše evropské sousedy, ale podívat se i do míst vzdálenějších – do USA, Číny, Petrohradu nebo třeba na Kostariku a do Indonésie. Je to kniha o lidech, známých i neznámých, o muzice, ale v neposlední řadě také o hodnotách, pro které stojí za to žít a psát. Ať už knihy, anebo hudbu.
 

DALŠÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍ VEČERA:

Zdenek Merta, hudebník: New York | Cestování s hudbou

Datum a čas: 15.3.2018 od 20:00

Město: Brno

Místo: Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno

Vstupné: 100 Kč | 70 Kč studenti