Naše knihy a DVD

Východní Afrika - průvodce na safari

Kniha VÝCHODNÍ AFRIKA – průvodce na safari
Cestovní kancelář LIVINGSTONE ve spolupráci s nakladatelstvím NH SAVANA vydává novou knihu pod titulem Východní Afrika – průvodce na safari. Zkušení cestovatelé a znalci Afriky, Petr Hejtmánek a Roman Filipský, v knize popisují safari trasy ve vyhlášených národních parcích, ale i méně známá, o to však zajímavější, místa Keni, Tanzanie, Ugandy a Etiopie. Průvodce nabídne řadu dosud málo publikovaných zajímavostí i množství nádherných fotografií. Bonusem je foto přehled unikátních etnik, nejlepších lokalit i přehled bohaté flóry a fauny. 

Knihu je možné zakoupit v CK LIVINGSTONE.

více informací

Cena: 350 Kč

Tamtamy času

NOVÁ GUINEA je nejexotičtější oblast planety. Ukrývá neznámé kouty a lidi kteří vstávají, když přijde světlo. Svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za největší vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šípy k lovu a oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Tykve na přirození jsou "oblečením" mužů. Neprostupnější než změť lián je magická houština kouzel, viny a msty.

více informací

Rok vydání: 2017

Cena: 798 Kč

Kniha Šangri-la

Nová kniha ŠANGRI-LA právě vychází. V publikaci ŠANGRI-LA autora Rudolfa Švaříčka naleznete to nejzajímavější z oblasti Himálaje. Čtyři země - NEPÁL, TIBET, BHÚTÁN a INDIE mapují země na svazích velkého Himálaje s jejich legendami a mýty. Prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály...

více informací

Cena: 220 Kč

Past na rovníku - Tajemná Indonésie I.

Knihu PAST NA ROVNÍKU autorů J.Hanzelky + M.Zikmunda, R. Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“!

Hlavní osou knihy PAST NA ROVNÍKU je ojedinělý cestopis H+Z. Jde o poslední text, který známá dvojice napsala. Nebyl nikdy publikován, z „archivního prachu" se vynořil téměř zázračně. Zajímavý rukopis definitivně uzavírá slavný cestovatelský příběh, je příjemnou tečkou za legendární érou.

více informací

Cena: 990 Kč

Třetí Everest - Poznání bolí

Knihu TŘETÍ EVEREST - Poznání bolí autorů Pavla Béma a Rudolfa Švaříčka vydáváme v edici LIVINGSTONE! Bez pomoci vydavatelství ji sami celou „vyrábíme“!

Vlajkovou lodí a hlavním úspěchem roku je pro nás EXPEDICE EVEREST 2007!

více informací

Cena: 990 Kč

Carstensz

DVD režiséra Pala Barabáše z výpravy, kterou vedl Ruda Švaříček na Nové Guineji. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Vysoko nad neprobádanou novoguinejskou džunglí, prorážející těžké dešťové mraky, se tyčí Snežné hory. Nad nimi se vypíná ostrý vápencový jehlan, nejexotickejší a zároveň nejtěžší dostupná hora světa, Carstenszova pyramida. První stál na jejím vrcholu v roce 1962 horolezec Heinrich Harrer...

více informací

Cena: 60 Kč

Lidé v korunách stromů

První český film o Nové Guineji. Lidé v korunách stromů kamerou R.Švaříčka. Nová Guinea je nejexotičtější oblast planety. Ukrývá neznámé kouty lidí, kteří vstávají, když přijde světlo. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Svou podobu znají jen z odrazu vodní hladiny. Za  vymoženosti považují kostěný nůž, teslici, ratan k rozdělání ohně, luky a šíp k lovu a oštěpy k boji. Nikdy neviděli kolo. Neprostupnější než zmeť lián je houština kouzel, viny a msty. Vstupujeme do arény, kde každý chybný krok, slabost i nedomyšlená reakce může přinést smrt. Do světa, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje…více informací

Cena: 150 Kč

Pururambo

Film režiséra Pala Barabáše z výpravy, kterou vedl Ruda Švaříček na Nové Guineji, byl natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Nová Guinea je největší tropický ostrov světa, který díky neproniknutelnému zelenému závoji pralesa ukrývá i v době satelitů zem opředenou tajemstvím a pověrami. V labyrintu nepříznivých močálů žijí lidé vysoko v korunách stromů v primitivních podmínkách tak, jako v době kamenné. Tito lidé ještě nepotkali bílého člověka, dokonce ani nepřišli do styku s výdobytky naší civilizace. Vstup na jejich území je nebezpečným dobrodružstvím. Jsou to místa, o kterých se mluví potichu. 

více informací

Cena: 150 Kč

Bhután

Film slovenského režiséra Pala Barabáše natočený ve spolupráci s CK LIVINGSTONE. Říká se, že na Bhután zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království domorodci nazývají po svém - Země hřmícího draka. Putování zapomenutou krajinou, ve které lidé uctívají všechno živé, je povídáním o štěstí. Vnitřní pokoj tu je cenější, než shon za materiálnem světa a harmonie s přírodou jsou všemu nadřazené principy. Dobrý král se stará o blaho poddaných. Namísto hrubého domácího produktu převládá hrubé domácí štěstí. Texty ve spolupráci s Rudolfem Švaříčkem.  

více informací

Cena: 220 Kč

Antarktida

Film vznikl ve spolupráci s CK Livingstone. Režisér filmu Palo Barabáš. Je první den bezvětří. Zrádné slunko svítí nepřetržitě ve dne i v noci. A zima. Až nepředstavitelná. Všude, kam oči dohlédnou, nedozírná bílá poušť. Sníh a obloha. Nic jiné jen dvě barvy: bílá a modrá. A hlavně - čisto. V hlavě, pod nohami i okolo. Nepřenosná zkušenost. Dvacetčtyři milionů čtverečních kilometrů ledu a oni. Sami, kdesi uprostřed nejchladnějšího kontinentu. Rozhodli se, že půjdu pešky od hranic antarktického kontinentu až na jeho nejvyšší bod.

více informací

Cena: 60 Kč

Cesta otevřené mysli

Záznam přednášky Jeho Svatosti Dalajlámy „Cesta otevřené mysli“ , která se konala 11.října 2006 v Basketbalové hale Sparty Praha v Praze. Film natočen ve spolupráci s CK LIVINGSTONE.více informací

Cena: 90 Kč

V kruhu znovuzrození

Režisér Viliam Poltikovič natočil množství skvělých příběhů, má za sebou 150 filmů. Za nejlepší z jeho filmotéky považujeme magický Tibet s nejposvátnější horou Kailás. Právě toto dílo se nám daří vydat na DVD.
Užijme si je všichni! Nejen milovníci Tibetu, duchovna a mystiky...
Hlavním motivem filmu je pouť kolem nejposvátnější hory Kailás, uctívané buddhisty, hinduisty, džinisty i bönisty. Kailás je považován za střed světa a osu vesmíru. Hora má magický tvar pyramidy, na každou světovou stranu pod ní pramení velká asijská řeka. Cesta kolem symbolu západního Tibetu představuje náročnou i zajímavou náboženskou pouť. Okruh symbolizuje etapy života, smrti, přechodový stav bardo i nový život. Poznáme život Tibeťanů a jejich duchovní pojímání světa.Přejí si spokojenost všech lidí. Tedy štěstí i Vaše... 

více informací

Rok vydání: 2014

Cena: 150 Kč

Dalajláma

Audience u dalajlamy, zásadní místa buddhismu i příjemná společna ukáže nový film režiséra Viliama Poltikoviče. Natáčeli jsme v Indii, Nepálu, Tibetu, Laosu, na Srí Lance... Dalajlama je obrovská osobnost i prima člověk s nadhledem a skvělým humorem. Dopřejte si na námi vydaném DVD. 

více informací

Rok vydání: 2015

Cena: 150 Kč


Celý katalog zájezdů


Novinky

2. 10. 2017

Nový katalog vyjde na konci října

Přípravy katalogu poznávacích zájezdu na rok 2018 jsou v plném proudu. Do svých schránek jej obdržíte na konci října. Postupně však přidáváme nové termíny na naše webové stránky.

více


8. 9. 2017

Poslední možnost navštívit Magický Himálaj!

Už jen do 30.9. se můžete podívat do regionu Himálaje bez letenky!  Těšíme sena vás v Technickém muzeu, v Brně. Více informací o výstavě na www.magickyhimalaj.cz 

více


10. 8. 2017

Komentované prohlídky výstavy Magický Himálaj

Zveme vás na komentované prohlídky výstavy MAGICKÝ HIMÁLAJ v Technickém muzeu v Brně! Navštivte výstavu ve vybraných termínech:  16.8. v 16:00h, 18.8. v 16:00h,...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Kalendář akcí

12. 11. 2017  |  Festival

KOLEM SVĚTA a FESTIVAL MFOF v Brně

Navštivte současně dva festivaly v Brně, v areálu BVV, v budově KONGRESOVÉHO CENTRA. Termín konání akce:  11. - 12.11.2017.   

více


13. 11. 2017  |  Výstava

Tajemná Indonésie v Ostravě

Navštivte Indonésii bez letenky! Ještě do konce roku máte možnost navštívit výstavu  TAJEMNÁ INDONÉSIE - TAMTAMY ČASU, která je největší výstava...

více


celý kalendář akcíKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.