Kalendář akcí

   Vypsat vše
2. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

MARTIN KRÁČALÍK, filmař: ALPY–CESTA PEKLEM + JIŘÍ KRÁČALÍK, filmař: TADŽIKISTÁN

MARTIN KRÁČALÍK, filmař: ALPY – CESTA PEKLEM

Zažijte napínavý příběh o cestě peklem, přes celé Alpy. Příběh nejen o závodě, alei o doprovodném tymu a natáčení dokumentu. Startuje v Salzburgu a končí v Monaku. Celých1469 km ve vzduchu a 639 km po svých s padákem na zádech urazil tým v čele s MichalemKrystou za 12 dní extrémního závodu Red Bull X-Alps.

JIŘÍ KRÁČALÍK, filmař: TÁDŽIKISTÁN

Tento pořad vás zavede do nejkrásnějších horských oblastí Tádžikystánu, do Fanských hor. Seznámíte se se zajímavými zákoutími tohoto pohoří i se srdečnými místními obyvateli. Nenechte si ujít poutavé vyprávění o destinaci, která stále patří mezi turisty méně vyhledávanou.

více

2. 4. 2015  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2015

DOMINIKA KOBZOVÁ, Livingstone: NEPÁL

NEPOKOUŠEJ SE MĚNIT NEPÁL. NEPÁL ZMĚNÍ TEBE! To je známý nepálský slogan a právě vy se můžete přesvědčit o jeho hluboké pravdě. Nepál je mekka horalů. Vše, co jste kdy četli o Himálaji, se zde zhmotní a osmitisícovky budou doopravdy na dosah ruky. Nenechte si ujít přednášku Dominiky Kobzové, horalky, která se do Nepálu vrací opakovně již několik let.

více

8. 4. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

IVAN HLAS, písničkář & RICHARD FUCHS, kuchař

Ivan Hlas, písničkář - hudební génius je autor přehršle hitů, které si zpíváme už podvědomě, zdomácněly u barů, oslav i táboráků. Vymyslí muziku, texty a sežene lidi, kteří vše zahrají. Jednoduché...

Richard Fuchs, kuchař - šéfkuchař CottoCrudo s nejprestižnější hvězdou Michelin je první Čech v čele restaurace hotelu Four Seasons.

více

9. 4. 2015  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2015

LUKÁŠ BÁRTEK, Livingstone: EKVÁDOR - GALAPÁGY

Galapágy - neopakovatelný svět odlehlých ostrovů v Pacifiku s nesmírně bohatou endemickou faunou. Želvy sloní, tučňáci, lachtani, leguáni, Darwinovy pěnkavy, lávová pole, kaktusy i koupání. Náhorní plošina Altiplano s vysokými, sněhem pokrytými sopkami Chimborazo a Cotopaxi. Amazonská džungle je plná překvapení!

více

9. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

PETR HORKÝ, polárník: PÓL CHLADU + JAKUB ČEJPEK: TÁDŽIKISTÁN

PETR HORKÝ, polárník: PÓL CHLADU
M.Zikmund a J.Hanzelka byli jako jedni z prvních Čechů i na nejchladnějším obydleném místě světa (tzv. Pólu chladu) v sibiřském Oymyakonu. Podívejte se na jejich tehdejší  filmové  materiály a srovnejte je se současnými záběry ze stejného místa. Sibiř je kout světa, který se moc nemění.

JAKUB ČEJPEK: TÁDŽIKISTÁN
Hory střední Asie, které zatím odolávají komercializaci a návalu turistů. Pokud zamíříte mimo věhlasné sedmitisícovky, najdete zaručeně potenciál pro plné objevení vaší pionýrské duše. Fanské hory jako eldorádo horolezců z východního bloku, afgánské pohraničí s exotickou atmosférou a panensky pustý centrální Pamír.

více

11. 4. 2015  |  Brno  |  Ostatní

Divadelní představení RACEK

Racek je hluboký, krásný osobní příběh o hledání vyššího smyslu života, o překonávání vlastních omezení a domnělých limitů poháněném silnou touhou a vůlí. Můžeme dělat věci, které jsou pro společnost bláznivé. Nám však dávají smysl a radost. Je to i o strachu, který je pouhou iluzí. Je bezpečné jít i se strachem. Je ztvárněn spojením mluveného slova a simultánního tlumočení do českého znakového jazyka.

více

15. 4. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

GABRIELA SOUKALOVÁ, biatlonistka & PETR KOUKAL, badmintonista

Gabriela Soukalová, biatlonistka - dvojnásobná stříbrná medailistka ze ZOH v Soči pomohla historickému vystoupení českých biatlonistů. Bezprostřední, usměvavá, krásná a pokorná – jde to dohromady?

Petr Koukal, badmintonista - sedminásobný mistr ČR 2007 až 2014 dramaticky překonal vážné onemocnění, vyhrál svůj největší boj. Vlajkonoš české výpravy LOH v Londýně ukazuje abnormální charakter.

více

16. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

KATEŘINA PETRÁŠOVÁ: Kyrgyzstán a BOHUNKA FRAŇKOVÁ, filmařka: PÁKISTÁN

KATEŘINA PETRÁŠOVÁ, Jeden svět: KYRGYZSTÁN

„Středoasijské Švýcarsko“ pokrývá Ťan-Šan – Nebeské hory. Pastevci žijí v jurtách a kočují horami se stády jaků, ovcí a koní. Fascinující jsou týdenní obrovské trhy dobytka a barevné bazary, kde pulzuje život. Najdeme zde i nádherné staré památky evokující dávnou Hedvábnou stezku.

BOHUNKA FRAŇKOVÁ, filmařka: PÁKISTÁN

Pákistán je země, která patří mezi ty nejméně oblíbené. Jezdí tam jen horolezci a milovníci hor. Krásná a drsná příroda, zajímaví lidé, ale často také nebezpečné prostředí. Přesto Bohunka Fraňková pomáhá právě Pákistánu. Obyvatelé pákistánských hor žijí jako ve středověku, v domcích z hlíny a kamenů a v zimním období zalézají do příbytků vykopaných v zemi. Nemají vzdělání a umírají na banální onemocnění. Svět má pro Pákistán ale málo pochopení kvůli extrémistickým skupinám, které na jeho území působí. Jak k tomu ale přijdou obyčejní obyvatelé Pákistánu? Také si zaslouží pozornost a pomoc jako obyvatelé jiných zemí třetího světa.

více

22. 4. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

VÁCLAV BERKA, sládek Pilsner Urquell & HYNEK KMONÍČEK, diplomat

Václav Berka, sládek Pilsner Urquell - dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky. Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích.

Hynek Kmoníček, diplomat - ex velvyslanec v Austrálii je ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. Zkušený větry ošlehaný diplomat je milovník etnické hudby, sbírá pálivé omáčky a vodní dýmky. Chodící encyklopedie znalostí ohromuje geniální pamětí. Neuhýbá tématům...

více

23. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

VOJTĚCH NOVOTNÝ, entomolog: PAPUA NOVÁ GUINEA + JAN HARÁČ: AFGHÁNISTÁN – NEJVYŠŠÍ HORY

VOJTĚCH NOVOTNÝ, entomolog: PAPUA NOVÁ GUINEA
Vojtěch Novotný (Akademie věd ČR a Jihočeská univerzita) je tropickým ekologem jenž založil a dodnes vede výzkumnou stanici uprostřed pralesů na Papui-Nové Guineji, největším tropickém ostrově světa. Dvacet let studia ekologie tropických deštných lesů znamelo život na hraně dvou kultur: kmenové, jež až do předminulé generace neznala písmo ani kovy, a té moderní, euroamerické. Střetávání kultur v zemi, kde populace menší než ta česká hovoří 850 různými jazyky, se nakonec ukázalo ještě zajímavějším, než neuvěřitelně rozmanitá tropická příroda. 

JAN HARÁČ: AFGHÁNISTÁN – NEJVYŠŠÍ HORY
Napínavé zážitky nejen z výstupu na Noshaq zaujmou. Už jen se pod kopec dostat je životní zkušenost. Tzv. tádžická cesta spočívá v přesunu z Dušanbe v Tádžikistánu Vachánským koridorem do Afghánistánů. Cesta do basecampu (4 740 m)  je už pár let odminovaná, ale i čůrat mimo cestu chce odvahu… Vrcholovou vlajku zapíchli jako první Češi po více než 35 letech.

více


Dlouhodobé akce

Cestovatelské středy 2015

Národní muzeum, Vinohradská 1  |  www.cestovatelskestredy.cz

Středeční večery budeme již tradičně trávit v nové budově pražského Národního muzea. Povídání se zajímavými osobnostmi kulturního, společenského i sportovního světa vstupuje již do...

více

PAST NA ROVNÍKU - stálá expozice M. Zikmunda a J. Hanzelky

Areál ZOO Plzeň

Unikátní expozice cestovatelů  Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky představuje interaktivní minimuzeum s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice.   Dlouhodobá...

více

Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, 602 00 Brno-střed

Přednášky probíhají od 5.2. do 30.4., vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin.   Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního...

více

Promítání v ZOO Vyškov 2015

Sál Hanáckého statku, Cukrovarská 424/9, 682 01 Vyškov

Přednášky probíhají od 5.2. do 9.4., vždy ve čtvrtek od 18:00 hodin.

více

TAMTAMY ČASU v Aqualandu Moravia

VSTUPTE DO SVĚTA, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE! Seznamte se s exotikou s atraktivní faunou i flórou! Odhalte rituály kmenů panenské džungle. Rituální totemy bisj,...

více

Archiv akcí


Celý katalog zájezdů


Novinky

23. 3. 2015

Fotosoutěž TRAVEL FOTO 2015

Zúčastněte se velké jarní soutěže TRAVEL PHOTO 2015! Vyhrát může každý! Soutěžíme v kategoriích Lidé | Příroda a krajina | Fotografie z mobilu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.