Kalendář akcí

   Vypsat vše
22. 4. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

VÁCLAV BERKA, sládek Pilsner Urquell & HYNEK KMONÍČEK, diplomat

Václav Berka, sládek Pilsner Urquell - dohlíží na kvalitu piva v pivovaru i restauracích, v minipivovaru vaří s osobnostmi speciální várky. Jeho soutěž v čepování piva Pilsner Urquell Master Bartender probíhá v 17 zemích.

Hynek Kmoníček, diplomat - ex velvyslanec v Austrálii je ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. Zkušený větry ošlehaný diplomat je milovník etnické hudby, sbírá pálivé omáčky a vodní dýmky. Chodící encyklopedie znalostí ohromuje geniální pamětí. Neuhýbá tématům...

více

23. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

VOJTĚCH NOVOTNÝ, entomolog: PAPUA NOVÁ GUINEA + JAN VLASÁK, cyklotremp: ALBÁNIE

VOJTĚCH NOVOTNÝ, entomolog: PAPUA NOVÁ GUINEA
Vojtěch Novotný (Akademie věd ČR a Jihočeská univerzita) je tropickým ekologem jenž založil a dodnes vede výzkumnou stanici uprostřed pralesů na Papui-Nové Guineji, největším tropickém ostrově světa. Dvacet let studia ekologie tropických deštných lesů znamelo život na hraně dvou kultur: kmenové, jež až do předminulé generace neznala písmo ani kovy, a té moderní, euroamerické. Střetávání kultur v zemi, kde populace menší než ta česká hovoří 850 různými jazyky, se nakonec ukázalo ještě zajímavějším, než neuvěřitelně rozmanitá tropická příroda. 

změna programu: 

JAN VLASÁK • DOMINIKA SOMMEROVÁ • MARTIN HESSLER: ALBÁNIE
Albánie – rozlohou jako Morava - 3,5 milionu obyvatel, 800 000 betonových bunkrů pro případ napadení imperialisty. Naprosto bezpečná země přátelských vstřícných lidí. Od památného roku 1996 se v domácnostech nachází 630 000 útočných pušek AK-47 (více známých pod názvem „kalašnikov“), takže kdyby něco, vždycky vás má kdo bránit. Pokud jde o fotogeničnost krajiny, v Evropě jí může konkurovat snad jen Norsko.

více

29. 4. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

ANNA GEISLEROVÁ, herečka & JIŘÍ MENZEL, režisér:

ANNA GEISLEROVÁ, herečka: HALIFAX
Milující máma hraje přirozeně a excelentně. Nejzajímavější a nejžádanější herečka současna okouzluje publikum dokonale propracovanými rolemi. Odvážná osobnost zvládá spoustu činností najednou.

JIŘÍ MENZEL, režisér: FILMOVÉ PŘEHLÍDKY V CIZINĚ
Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na  niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala ověnčený Oscarem významně rozšířil zlatý fond české kinematografie. V Budapešti uvedl Mozartovu operu Cosi fan tutte, píše knihy, doma i v zahraničí sbírá ocenění jako na běžícím páse.

více

30. 4. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

PETR CHOBOT & RADKA TELVÁKOVÁ: PERU + ROMAN POSOLDA, KOLA PRO AFRIKU

PETR CHOBOT A RADKA TELVÁKOVÁ: PERU
Mystika, otevřenost, naivita, sexualita, spiritualita Peru. Ztratí se tam čas, vnímáte sebe i okolí jinak - džungle, hory, pouště, vše v jednom prostoru. Vždy vás to změní i bez ayahuasky. Rituály a obřady umí vrátit komunikaci s prostorem.

ROMAN POSOLDA, KOLA PRO AFRIKU: GAMBIE
Společnost Kola pro Afriku pomáhá gambijským dětem na cestě ke vzdělání. Děti v Gambii chodí do školy dlouhé vzdálenosti. Kolo je udržitelný dopravní prostředek. Kolo, které našinci již dosloužilo, může ještě velmi dobře posloužit těmto dětem. Lidé bez domova nebo ve výkonu trestu vdechnou darovaným kolům život. Díky podpůrným aktivitám má 3 000 gambijských dětí snadnější cestu do školy.
Přispějme k tomu, že se podaří rozesmát africké děti na celé kolo.  

více

6. 5. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

KAREL ŘEHKA, plukovník & ONDREJ PÁLENÍK, generálporučík & MILAN KOVANDA, brigádní generál

Karel Řehka, plukovník - tvrdé boje s povstalci, neprostupné hory, extrémní podnebí... s tím se vyrovnávají české speciální síly v Afghánistánu.

Ondrej Páleník, generálporučík - veterán války v Perském zálivu velel elitním speciálním silám ČR v Afghánistánu na první a druhé bojové misi českých vojáků od 2. sv. války.

Milan Kovanda, brigádní generál - absolvent zahraničních vojenských kurzů působil tři roky na oddělení speciálních sil na zahraničním velitelství NATO.

více

13. 5. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

DANIEL HŮLKA, zpěvák & JOSEF FORMÁNEK, spisovatel

DANIEL HŮLKA, zpěvák - muzikálový Dracula či Monte Cristo zpívá v opeře Stavovského divadla, věnuje se i zajímavé sólové tvorbě.

JOSEF FORMÁNEK, spisovatel - mezi šamany Indonésie prožil silný příběh. Prsatý muž zdomácněl v českých knihovnách a ložnicích. Založil časopisy Koktejl, Oceán, Everest, Fénix, Kleopatra, Nevěsta, Říše divů. Zajímavý autor má dar od Boha, jak s ním naloží? Mohl by užívat úspěch... Výjimečného talentu si zatím nevšimli v zahraničí. My o něm víme...

více

20. 5. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

F. A. BRABEC, režisér & LENKA DUSILOVÁ, zpěvačka

F. A. Brabec, režisér - filmový kouzelník 3x získal Českého lva za nejlepší kameru filmů Jízda, Král Ubu a Kytice. Záběr široce rozkročeného kameramana sahá od filmu Obecná škola po Kajínka.

Lenka Dusilová, zpěvačka - originální osobnost české hudby získala Anděla jako „Nejlepší zpěvačka“. Andělské zjevení naší hudební scény má velký přesah, putuje mezi žánry, popovou slávu nechává jiným...

více

27. 5. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

ONDŘEJ HEJMA, zpěvák & JAN HOMOLA, hudebník, skupina Wohnout

Ondřej Hejma, zpěvák - zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes a dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.

Jan Homola, hudebník, skupina Wohnout - vystudovaný loutkař kromě založení skupiny Wohnout cestuje do cizokrajných krajů a věnuje se grafice. Průkopník skateboardingu žije v klidné lesní oáze za Prahou. Idol dívčích srdcí umí rozvášnit posluchače nejen pod pódiem. Kromě hutné muziky a skateboardingu miluje Indii.

více

3. 6. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

JAKUB VÁGNER, extrémní rybář + TOMÁŠ SOKOL, právník

JAKUB VÁGNER, extrémní rybář: NOVÁ GUINEA
Mezinárodní rybářská celebrita a světový rekordman zpopularizoval rybářství v mnoha koutech světa. Dobrodruh nahazuje v Amazonii, Kongu, Mongolsku, na Nové Guineji i před kamerami National Geographic či Discovery. Mladý geniální „Rasputin“ má dar slova i pointy. Přinese zlatou rybku?

TOMÁŠ SOKOL, právník: USA
Nejznámější český právník byl i ministr vnitra v letech 1990–1992.Několikanásobný vítěz soutěže Právník roku procestoval notný kussvěta. Má za sebou výrazné případy typu Krejčíř... Jak se hájí kontroverznípřípady? Mají prostor sympatie?

více

10. 6. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

VÁCLAV KLAUS, prezident + MILOŠ MICHLOVSKÝ, vinař

VÁCLAV KLAUS, ex-prezident: ZÁPISKY Z CEST
Ex ministr financí, předseda vlády a v letech 2003–2013 druhý prezident ČR. V politice dosáhl vrcholů, rozhýbal nejen naši vrcholnou scénu.

MILOŠ MICHLOVSKÝ, vinař: VÍNO MORAVY
Vyhlášený šlechtitel vín a úspěšný pěstitel je krásný bodrý člověkvyhraněných názorů. Ochutnáme kouzla vinného kraje. Symbolickádegustace uzavře letošní projekt...

více


Dlouhodobé akce

Cestovatelské středy 2015

Národní muzeum, Vinohradská 1  |  www.cestovatelskestredy.cz

Středeční večery budeme již tradičně trávit v nové budově pražského Národního muzea. Povídání se zajímavými osobnostmi kulturního, společenského i sportovního světa vstupuje již do...

více

PAST NA ROVNÍKU - stálá expozice M. Zikmunda a J. Hanzelky

Areál ZOO Plzeň

Unikátní expozice cestovatelů  Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky představuje interaktivní minimuzeum s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice.   Dlouhodobá...

více

Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, 602 00 Brno-střed

Přednášky probíhají od 5.2. do 30.4., vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin.   Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního...

více

ŠANGRI-LA ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeské muzeum, Dukelská 242/1, České Budějovice  |  sangri-la.cz

Hledání ztraceného ráje Unikátní výstava Šangri-la v sobě spojuje mystiku se skutečností, barevný svět států ležících na úpatích Himálaje se vším, co k nim patří. Je to výstava pro...

více

TAMTAMY ČASU v Aqualandu Moravia

VSTUPTE DO SVĚTA, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE! Seznamte se s exotikou s atraktivní faunou i flórou! Odhalte rituály kmenů panenské džungle. Rituální totemy bisj,...

více

Archiv akcí


Celý katalog zájezdů


Novinky

20. 4. 2015

Bhútánská královna slavnostně otevřela novou výstavu ŠANGRI-LA

18. dubna jsme přivítali první návštěvníky v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. Slavnostní vernisáž výstavy ŠANGRI-LA proběhla za přítomnosti bhútánské delegace a řady významných...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.