Kalendář akcí

   Vypsat vše
10. 2. 2016  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2016

VÁCLAV DEJČMAR, analytik: PERU A ŠAMANISMUS

Miluje rozmanitost, zakládá Klub excentriků. Má modelingovou agenturu, galerii DOX i byznysový akcelerátor TechSquare. Renesanční přístup podtrhují zvláštní zájmy. Podporuje vědecké expedice s přínosem pro současné poznání.

více

10. 2. 2016  |  Praha  |  Výstava - Cestovatelské středy 2016

ONDŘEJ HEJMA, zpěvák; STOPEM DO NEPÁLU

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes a dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným. Jeho kniha Autostopem do Nepálu byla mnohým z nás „biblí“... Věcné hlášky i utříbený názor si užijeme!

více

11. 2. 2016  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2016

Dominika Kobzová: Severovýchodní Indie – 7 sester

Angličané oblast nazývali 7 Sisters, čtyři státy navštívíme. Vychutnáme lokality nejlepšího čaje světa, prozkoumáme oblasti rozličných etnik, zvyků a tradic. Cesta tajuplnými končinami není fyzicky náročná, přesto překvapí. Procestujeme společně velké území svérázných kmenů, kde se místy zastavil čas. Poznáme státy Assam - Meghalaya - Nagaland - Arunachal Pradesh. Výprava do záhadné severovýchodní INDIE vklíněné mezi Tibet, Bhútán, Barmu a Bangladéš.

více

11. 2. 2016  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2016

EDA KRISEOVÁ, novinářka: JIŽNÍ INDIE

Česká novinářka a spisovatelka. Ihned po sametové revoluci se stala poradkyní V. Havla, kterou zůstala až do roku 1992. Začínala jako reportérka, její reportáže byly velmi často z „exotických zemí“. Svým vyprávěním nás zavede do Indie – země, kterou toužila spatřit od dětství. Čeká nás beseda o hledání filozofie, podle které by člověk mohl v tomhle světě žít a nezbláznit se.

více

11. 2. 2016  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2016

PAVEL SVOBODA, geograf: STŘEDNÍ ASIE

Kyrgyzstán je zemí divokých koní a vysokých hor. Vydáme se ke krásnému jezeru Ala Kol v centrálním Ťan-Šanu či pustou krajinou k ledovci Inylček u čínských hranic. Tradiční pohostinnost pocítíme u jezera Song Kul, kde nás místní pastevci, žijící v tradičních jurtách, rádi pozvou na kumys, kurut či čerstvou smetanu. Druhá část cesty nás zavede do starověkého města Oš. Z Ferganské kotliny prcháme před horkem do odlehlého Turkestánského hřbetu, kde se v oblasti přezdívané „Asijská Patagonie“ tyčí k nebi přes kilometr vysoké žulové stěny. Fanské hory v Tádžikistánu jsou vyhlášené svými tyrkysovými jezery a dech beroucími scenériemi. Tádžikistán je nejchudší zemí bývalého Sovětského svazu, nicméně zdejší obyvatelé jsou extrémně srdeční a pohostinní. Cestování po střední Asii nadchne i ty nejnáročnější dobrodruhy!

více

16. 2. 2016  |  Praha  |  Promítání - Promítání v ZOO Praha 2016

Pavel Bém: Nepál – Manaslu, hora ducha a duchů

Tajemná, magická a falická Manaslu (8 163 m), je osmou nejvyšší horou světa. Nachází se v pohoří Mansiri, v centrální části nepálského Himaláje. Je horou „duchů“. Či přesněji - posvátnou horou „duše“ a „Ducha“. A také intelektu. V sanskrtu znamená slovo „manasa“ právě duši, duchovno či intelekt. Reprezentuje pozitivní síly světa, ovládané vědomí, svět meditace, spirituality a duchovního poznání. Osmá nejvyšší hora světa je symbolem nekonečna i univerzální božské jednoty. Ukrývá v sobě a ve svých dvou nádherných vrcholech mužský i ženský princip. Oba dohromady pak vyjadřují naplnění a jednotu celku. Žijí zde Gurungové, původní tibetské etnikum. Jaro 2015 bylo na Manaslu a v centrálním Himálaji velmi divoké. Nejprve napadlo v průběhu zimního monzunu obrovské množství sněhu, nejvíce za posledních 40 let. A potom přišlo ničivé zemětřesení. Celý masív osmé nejvyšší hory světa ležel sotva pár desítek kilometrů od epicentra jednoho z nejhorších zemětřesení na Zemi vůbec. Do pohybu se daly obrovské masy ledu, sněhu i skal. Zničily prostá a chudá obydlí místních obyvatel, přístupové cesty i mosty přes divoká himálajská údolí. Kutang i Horní Nubri zůstaly zcela odříznuty od okolního světa. Většina expedic byla pořádně „otřesena“ a ze zdravého pudu sebezáchovy to zabalila. A ty co to nezabalily, měly smůlu na počasí a sněhové podmínky. My jsme měli smůlu a štěstí v jednom. Čas zemětřesení jsme prožili s místními Gurungy dole v údolí a byť je to kruté, žádné pomoci zvenku se jim nedostalo. Byli odkázáni pouze sami na sebe. S našimi skromnými možnostmi jsme se snažili pomáhat alespoň my. Když už po několika dnech nebylo jak ani čím, vyrazili jsme nahoru. Cesta dolů pro nás nevedla. Nevedla totiž pro nikoho. Odměnou za odvahu, či spíše opovážlivost nám bylo nádherné počasí a fantastická panenská čistota hory.

více

17. 2. 2016  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2016

ROBERT PORKERT, promotér: KANADA

Jeho tvář zná málokdo, rozhovory šetří. Vede největší koncertní agenturu Live Nation. Přivezl nám ACDC, Rolling Stones, Madonnu, Depeche Mode, Deep Purple, Boba Dylana, Metalliku, Red Hot Chili Peppers, Stinga, Shakiru i kontroverzní výstavy jako Bodies.

více

17. 2. 2016  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2016

JIŘÍ MÁDL, herec: NEW YORK

Teenagerovský idol patří k nejslibnějším mladým hercům. Snowborďáci zrodily hvězdu, na vlně popularity jde z role do role. Propaguje koloběžky HUGO Bike, píše scénáře a divadelní hry, zabodoval komedií Pojedeme k moři. Co příště?

více

17. 2. 2016  |  Brno  |  Promítání

ŠTĚPÁNKA JAKEŠOVÁ: Tiwanaku - kultura na které postavili Inkové svůj věhlas

Věděli jste, že Inkové zde byli jen 300let? Tušili jste, že pod každou inckou stavbou jsou prastaré základy původních staveb? Věděli jste, že náboženství, architektura, zemědělství i věda byla rozvinutá na podobné úrovni dávno před příchodem Inků? Víte, že do nedávna byly památky z kultury Tiwanaku zaměňovány s kulturou Inků? Odkud tedy Inkové přišli a proč se nikdy kultura Tiwanaku s kulturou Inků nesetkala? Přijďte poodhalit další roušku tajemství.

více

18. 2. 2016  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2016

Kateřina Chaveau: Namibie

Nechejte se okouzlit touto překrásnou zemí s nesčetnými přírodními krásami i světoznámými národními parky. Uvidíte rozlehlé pouště Kalahari a Namib Naukluft s obrovskými písečnými dunami i hluboké kaňony a vysoké hory. Nadchne vás i solná pláň národního parku Etosha plná zvířat. Bezesporu nejzajímavější etnickou skupinou zdejší oblasti jsopu Himbové. To vše dokáže Namíbie nabídnout!

více


Dlouhodobé akce

Cestovatelské středy 2016

Národní muzeum, Vinohradská 1  |  www.cestovatelskestredy.cz

Středeční večery budeme již tradičně trávit v nové budově pražského Národního muzea. Povídání se zajímavými osobnostmi kulturního, společenského i sportovního světa vstupuje již do...

více

Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2016

Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, 602 00 Brno-střed

Přednášky probíhají od 21.1. do 21.4., vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin.   Akce se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Ing. Petra Vokřála a za finanční...

více

Promítání v ZOO Praha 2016

Přednáškový sál ZOO Praha, U Trojského zámku 3/120, Praha 7, 171 00

Přednášky probíhají od 19.1. do 29.3., vždy v úterý od 18.00 hodin. Program přednášek naleznete zde

více

Promítání v ZOO Vyškov 2016

Sál Hanáckého statku, Cukrovarská 424/9, 682 01 Vyškov

Přednášky probíhají od 21.1. do 31.3., vždy ve čtvrtek od 18:00 hodin. Program přednášek naleznete zde

více

ŠANGRI-LA ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeské muzeum, Dukelská 242/1, České Budějovice  |  sangri-la.cz

Hledání ztraceného ráje Výstava odhaluje pestré země pod Himálajem: NEPÁL -TIBET - BHÚTÁN - INDIE. Představuje magickou cestu za bájným údolím věčného štěstí Šangri-la, skrytým v Himálaji....

více

Zikmund + Hanzelka: PAST NA ROVNÍKU - stálá expozice

Areál ZOO Plzeň

Unikátní expozice cestovatelů  Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky představuje interaktivní minimuzeum s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice.   Dlouhodobá...

více

Archiv akcí


Celý katalog zájezdů


Novinky

1. 2. 2016

PROMÍTÁNÍ LIVINGSTONE

Pozvánka na zajímavé přednášky z cyklu PROMÍTÁNÍ LIVINGSTONE v ZOO Praha, a to každé úterý do 29.3., v Brně v Divadle Husa na provázku každý čtvrtek...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.