Kalendář akcí

   Vypsat vše
3. 2. 2015  |  Plzeň  |  Promítání - Promítání v Plzni 2015

RADIM UZEL, sexuolog + MILOSLAV STINGL, spisovatel: SEX NA VŠECH KONTINENTECH

RADIM UZEL, sexuolog: SEX NAPŘÍČ KONTINENTY 
Uznávaný gynekolog fantasticky popularizuje sexuologii i mezi nás. Dlouhodobě prokazuje výjimečnost v oboru. Dojde i na zajímavé příhody nejen z cest?

MILOSLAV STINGL, spisovatel: SEX NA VŠECH KONTINENTECH
Lidskou sexualitou napříč všemi kontinenty provede během své přednášky etnolog a spisovatel Miloslav Stingl. Při cestách po světě se zajímáme o památky, historii a odlišný způsob života. Miloslav Stingl zvolil odlišný pohled a hlavním tématem je sex a milování, jak je praktikován na pěti kontinentech. Včetně všech kuriozit, které mohou různá etnika přinést.

více

3. 2. 2015  |  Praha  |  Promítání - Promítání v ZOO Praha 2015

LUDMILA PULDOVÁ, Livingstone: NEPÁL

NEPOKOUŠEJ SE MĚNIT NEPÁL. NEPÁL ZMĚNÍ TEBE! To je známý nepálský slogan a právě vy se můžete přesvědčit o jeho hluboké pravdě. Nepál je mekka horalů. Vše, co jste kdy četli o Himálaji, se zde zhmotní a osmitisícovky budou doopravdy na dosah ruky. Nenechte si ujít přednášku Lídy Puldové, horalky, která se do Nepálu vrací opakovně již několik let.

více

4. 2. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

VÁCLAV MARHOUL, režisér & TOMÁŠ HANÁK, herec

Václav Marhoul, režisér - se svým filmovým vojskem obsadil ztracený Tobruk. Scénárista, režisér, herec a výborný manažer si vyzkoušel, jaké to je válčit v zákopech severní Afriky.

Tomáš Hanák, herec - známý herec, bavič a moderátor má silný šarm, vyhlášený fešák je přezdívaný „český Clooney“. Výrazná osobnost proměnila chátrající sklad v nádražní výletní hospodu Nižbor.

více

5. 2. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

MARTINA PÁSKOVÁ, geografka: ČÍNA + PAVEL RICHTR, cyklista: ALJAŠKA

MARTINA PÁSKOVÁ, geografka: JIŽNÍ ČÍNA 
Už jste slyšeli o geoparcích? Že ne? Tak pojďte nasát vůně a chutě jihočínských geoparků a žasnout nad jejich bizardními tvary a barvami. Martina Pásková byla organizací UNESCO, která geoparky podporuje, vyslána zhodnotit, jak je na území tří z nich chráněno, prezentováno a místními komunitami využíváno jejich přírodní i kulturní dědictví. Navštívíte kolébku taoismu a budete svědky toho, jak kormoráni loví lidem ryby v Geoparku Longhushan, budete prolézat jeho pískovcovými skalními a sopečnými útvary ponořenými v mlžném lese. Vhlédnete do života minoritních etnik Zhuang a Yao a ochutnáte sváteční pětibarevnou rýži v Geoparku Fengshan, nabízejícím fascinující krasové útvary. Přistanete také na nejjižnějším cípu Číny, na tropickém ostrově Hainan, kde se z části nachází Geopark Leiqiong, jehož sopečný původ se odráží nejen v krajině, ale i v architektuře, zemědělství gastronomii, umění a dalších duchovních projevech místních obyvatel. A samozřejmě si zatančíte bambusový či dračí tanec.

PAVEL RICHTR, cyklista: ALJAŠKA
Pavel Richtr - extrémní biker a dobrodruh. V roce 2007 se dozvěděl o nejdelším a nejtěžším zimním závodě na světě - aljašském Iditarod Trail Invotational - a zcela mu propadl. Zavodníky čeká samota v kruté aljašské zimní pustině, několika set kilometrové úseky bez jakékoliv civilizace a možností úkrytu nebo doplnění jídla, více než 300 km po zamrzlém Yukonu a Beringově moři, únava, nedostatek spánku a permanentní stres z všudy přítomného nebezpečí, vlků a agresivních losů. To vše bez podpory a při teplotách, které klesají i pod -50°C.

více

5. 2. 2015  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2015

MICHAEL POKORNÝ, Livingstone: GRUZIE

Život v této zemi je jako divadlo, na jehož jevišti se záhy ocitají i diváci. Ocitneme se na gruzínské svatbě, v chudičkých vesnicích v blízkosti arménských a tureckých hranic i mezi pastevci, jejichž stáda koní a ovcí od nepaměti oživují rozlehlé stepi Malého Kavkazu a hluboká údolí mezi sněhem pokrytými vrcholky jeho Velkého bratříčka.  Obezřetně nakoukneme za dveře středověkých monastýrů dodnes žijící vlastním životem daleko v horách stejně jako nemůžeme přehlédnout životem tepající metropoli Tbilisi měnící se před očima.

více

10. 2. 2015  |  Praha  |  Promítání - Promítání v ZOO Praha 2015

MARTIN KRATOCHVÍL, filmař: NEPÁL – HORNÍ DOLPO

Expedice do DOLPA - odlehlé a po většinu roku nedostupné tibetské enklávy v západním Nepálu. Výprava postupovala z Jumly přes nebezpečné Kagmara-La do oblasi bájného jezera Poksumdo. Odtud přes pětitisícová sedla Baga-La a Numla-La do pouštní tibetské oblasti Do Tarap. Podle Tarap Kholy do Tarakotu a Dunai - správního města DOLPA. Bohem zapomenutá bájná civilizace inspirující dnes náboženské myslitele, cestovatele i umělce.

více

11. 2. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

VLASTIMIL HARAPES, tanečník & PETR FORMAN a MATĚJ FORMAN, herci

Vlastimil Harapes, tanečník - dlouholetý sólista baletu Národního divadla účinkoval v padesáti představeních první scény. Tančil na světových jevištích, vedl balet Národního divadla.

Petr Forman a Matěj Forman, herci - absolventi loutkoherectví patří k výjimečným divadelníkům atypických scén. Zářili už jako dětští herci v komediích Homolků.

více

12. 2. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

MARTIN HOVORKA, ředitel ZOO: INDONÉSIE A ŽELVY + VILIAM POLTIKOVIČ, filmař: BRÁNA SMRTI

MARTIN HOVORKA, ředitel ZOO: INDONÉSIE A ŽELVY 
Projekt Kura Kura – želvy v ohrožení. Želvy existují na Zemi téměř 250 milionů let. Byly svědky rozkvětu i pádu dinosaurů, poznaly nejrůznější druhy predátorů, přežily změny podnebí. Dnes ale mizí z povrchu Země a v zápase o zachování jejich genofondu hrají důležitou roli i zoologické zahrady. Zoo Brno je iniciátorem projektu Kura Kura, jehož cílem je zřídit vzdělávací centrum pro domorodce i turisty na ostrově Nusa Penida v Indonésii. Centrum a záchranná stanice Kura Kura (indonésky „Zachraň želvu!“) bude upozorňovat na nebezpečí, které hrozí sladkovodním i mořským želvám, jedné z nejohroženějších skupin indonéské fauny.

VILIAM POLTIKOVIČ, filmař: BRÁNA SMRTI
Přednáška Viliama Poltikoviče nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt, než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ně téma depresivní a schovávají se před ní. Lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci.  

více

12. 2. 2015  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2015

DAGMAR BUCHTOVÁ, Livingstone: REUNION – MAURITIUS

Poznejte perly Indického oceánu. Dva ostrovy dělí pouze 200 km a přitom je každý jiný! Zatoulaný kout Francie Réunion nečekaně překvapí krásnými horami. Nalezneme zde okouzlující pláže, mohutné vodopády a stále aktivní sopky. Mauritius je obrazem pohody a nekonečných pláží. Pestrá příroda je ovlivněna sopečným původem a směsicí národností, která dokáže žít idylicky vedle sebe. Skvosty ostrovů, na kterých čas plyne jiným tempem.

více

17. 2. 2015  |  Plzeň  |  Promítání - Promítání v Plzni 2015

VILIAM POLTIKOVIČ, režisér: BRÁNA SMRTI

Přednáška nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt, než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ně téma depresivní a schovávají se před ní. Lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci.  

více


Dlouhodobé akce

Cestovatelské středy 2015

Národní muzeum, Vinohradská 1  |  www.cestovatelskestredy.cz

Středeční večery budeme již tradičně trávit v nové budově pražského Národního muzea. Povídání se zajímavými osobnostmi kulturního, společenského i sportovního světa vstupuje již do...

více

PAST NA ROVNÍKU - stálá expozice M. Zikmunda a J. Hanzelky

Areál ZOO Plzeň

Unikátní expozice cestovatelů  Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky představuje interaktivní minimuzeum s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice.   Dlouhodobá...

více

Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, 602 00 Brno-střed

Přednášky probíhají od 5.2. do 30.4., vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin.   Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního...

více

Promítání v Plzni 2015

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

Přednášky probíhají od 20.1. do 17.3.2015, každé úterý od 19:30 hod.

více

Promítání v ZOO Praha 2015

Přednáškový sál ZOO Praha, U Trojského zámku 3/120, Praha 7, 171 00

Přednášky probíhají od 20.1. do 31.3., vždy v úterý od 18.00 hodin.

více

Promítání v ZOO Vyškov 2015

Sál Hanáckého statku, Cukrovarská 424/9, 682 01 Vyškov

Přednášky probíhají od 5.2. do 9.4., vždy ve čtvrtek od 18:00 hodin.

více

TAMTAMY ČASU v Aqualandu Moravia

VSTUPTE DO SVĚTA, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE! Seznamte se s exotikou s atraktivní faunou i flórou! Odhalte rituály kmenů panenské džungle. Rituální totemy bisj,...

více

Archiv akcí


Celý katalog zájezdů


Novinky

23. 1. 2015

Výstava ŠANGR-LA v Plzni končí

Využijte poslední lednový víkend k návštěvě unikátní výstavy ŠANGRI-LA prezentující fascinující region Himálaje v Západočeském muzeu v Plzni. Výstava zde končí 1.2.2015 a následně se...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.