Kalendář akcí

   Vypsat vše
3. 3. 2015  |  Plzeň  |  Promítání - Promítání v Plzni 2015

RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: PAPUA & JAROMÍR MAREK, redaktor ČT a ČRO: BARMA

SVĚT, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE. Vzrušivé napětí v horách. Skalní plošiny ukrývají bizarní mumie. Ze skalní terasy vysoko nad údolím skupina rudých mumií hlídá vesničky i minulost. Bílá barva duchů mudmans zahání nepřátele. Horská džungle vykouzlí rajky, nejkrásnější ptáky světa. Mt. Hagen umí nejbarevnější festival bubnů, rajek, masek a kuriozit. Papuánský buben „kundu“ třímá každá hudební parta, zvuk se nese džunglí daleko. Slyšíte znít tamtamy casu...? Guinea je stále nejzajímavější kout planety. Zeměkoule se asi neotáčí všude stejnou rychlostí. Existují místa, která se trochu točit zapomněla.

JAROMÍR MAREK, redaktor ČT a ČRO: BARMA
Jako bonus vystoupí i redaktor ČT a ČRO Jaromír Marek, který diváky provede Barmou. Ta se po letech izolace otevírá světu. Země dávné historie i kouzelné přírody. Nyní se rozhodne, jakým směrem se 50 milionů Barmánců a Barmánek vydá. Zda k demokracii, či zůstane u moci vojenská junta. Jaromír Marek je jedním z mála novinářů, který Barmu navštěvuje opakovaně.

více

3. 3. 2015  |  Praha  |  Promítání - Promítání v ZOO Praha 2015

MIROSLAV PROCHÁZKA, herpetolog: KONGO

Vydejte se za poznáním národních parků v Konžské pánvi. S Mirkem Procházkou navštívíme NP Noubalé Ndoki na území Republiky Kongo, NP Kahuzi Biega v provincii jižní Kivu Demokratické republiky Kongo a trojmezí DRC, Rwandy a Ugandy – pohoří Virunga.  Přednáška je zaměřená na tři poddruhy goril – nížinné, východní a horské, které autor pozoroval v jejich přirozeném prostředí. Kromě aktuálních informací o gorilách uslyšíme i praktické informace ohledně cestování do těchto méně navštěvovaných, někdy i méně bezpečných, ale neskutečně krásných míst naší planety.

více

4. 3. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

MIROSLAV DONUTIL, herec & STEVE LICHTAG, režisér

Miroslav Donutil, herec - geny ochotníků a dědy vypravěče stvořily parádní hereckou hvězdu. Jeho Sluha dvou pánů slavil už 20 let, stále exceluje.

Steve Lichtag, režisér - slavný potápěč a respektovaný režisér se jako první potopil bez klece k bílým žralokům. Férový chlap je výjimečný, umí napsat bestseller i natočit světový film. Stálým nadhledem a černým humorem příjemně baví okolí. Že je s ním stále velká legrace poznáte i vy...

více

PETR VOKŘÁL, primátor Brna: GUATEMALA NEJEN POD VODOU + RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: NEZNÁMÝ BHÚTÁN

PETR VOKŘÁL: V dnešní době uspěchaného života, každodenních starostí si jen těžko hledáme čas na splnění svých dětských snů. Dětských snů opředených vůní dálek, pocitu svobody a volnosti.  A přitom právě ty dětské sny vždy byly zdrojem a hybatelem poznání. Jen málokdo si uvědomuje, jak nás cestování a poznávání obohacuje a formuje pohled na nejbližší svět kolem nás. Sám jsem strávil na cestách mnoho času. I to mi dalo možnost vnímat pozitivní vjemy tam, kde zdánlivě nejsou. Najít toleranci a úctu k rozlišným životním hodnotám. 

RUDOLF ŠVAŘÍČEK: Poslední ŠANGRI-LA se přezdívá Bhútánu. Země hřmícího draka je plná draků a penisů legendárního mnicha Kunleye. Poslední země světa bez televize a internetu dnes drží jiné primáty. Otroctví bylo zrušeno 1956, první silnice vznikla 1962. Individuální turistika zde ve velké míře neexistuje, peníze znají jen 40 let. Platí zákaz kouření, v úterý i alkoholu. Král se nestará o růst HDP, ale hrubého národního štěstí! Turnaje v lukostřelbě přínáší radost soutěžícím i divákům, čhamové tance nadělují spiritualitu. Magické zvyky, rituály a tradice jsou plné emocí. Na vrcholy hor se nesmí, sídlí tam bohové. Kuriózní je národní park Sněžného muže, yeti je zde fenomén. Odhalíme i další kouzla, záhady a tajemství...

více

5. 3. 2015  |  Vyškov  |  Promítání - Promítání v ZOO Vyškov 2015

LUKÁŠ KREJČÍ, lezec: VÝCHODNÍ AFRIKA

Navštivte nejzajímavější místa Keni, Tanzanie a Ugandy. Východní Afrika není jen safari v Serengeti a v kráteru Ngorongoro, ale i domov sněhem pokrytých sopek. Nejkrásnější hora Afriky Mt. Keňa i nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro. Nahlédnutí do života velkých savců i specifické flory afrických sopek. Černý kontinent je skutečně barevný!

více

10. 3. 2015  |  Brno  |  Promítání

Zuzana Zahrádková: Bajkal a Sibiř

Je pravda, že za Uralem žijí lidé v zemjlankách, medvědi zde běhají po ulicích a hrají na balalajky? Jak se žije a cestuje u jezera Bajkal? Jaké roční období je zde nejhezčí? Jak se lidem na Sibiři změní život, když je venku - 35 °C? Kdo to jsou Burjaté a jaké náboženství vyznávají? Chcete to vědět? Tak si přijďte poslechnout povídání a prohlédnout fotky o nezapomenutelných 10 měsících mého života.Přednáška o cestování po Sibiři, Bajkalu a poznávání krás Ruska v podání Zuzky Zahrádkové.

více

10. 3. 2015  |  Praha  |  Promítání - Promítání v ZOO Praha 2015

MARTIN FALC, cestovatel: EXPEDICE JIŽNÍ AMERIKA TATROU

Více než 13 000 km cestovatelského nadšení, chvil úžasu, ale i nečekaných útrap. To potkalo expedici s Tatrou 805 při putování napříč jihoamerickým kontinentem přes 8 nezapomenutelných zemí – Argentinu, Paraguay, Chile, Bolívii, Peru, Ekvádor, Kolumbii a Venezuelu.  Zážitek nemusí být zrovna příjemný, ale vždy intenzivní. To naše cesta od Buenos Aires až do Caracasu skutečně byla. Život se neměří na hodiny, dny či roky, ale na sílu zážitků.

více

10. 3. 2015  |  Brno  |  Promítání

NOVÁ GUINEA - Ruda Švaříček, Livingstone

Svět, o kterém jste si mysleli, že už neexistuje!  Vzrušivé napětí v horách. Skalní plošiny ukrývají bizarní mumie. Ze skalní terasy vysoko nad údolím skupina rudých mumií hlídá vesničky i minulost. Rozervané skály evokují tajemné Šangri-la. Bílá barva duchů mudmans zahání nepřátele. Horská džungle  vykouzlí rajky, nejkrásnější ptáky světa. Mt. Hagen umí nejbarevnější festival bubnů, rajek, masek a kuriozit. Kundu třímá každá hudební parta, zvuk se nese džunglí daleko. Slyšíte znít tamtamy času…?  
Guinea je stále nejzajímavější kout planety. Zeměkoule se asi neotáčí všude stejnou rychlostí. Existují místa, která se trochu točit zapomněla… 

více

11. 3. 2015  |  Praha  |  Promítání - Cestovatelské středy 2015

IVO JAHELKA, zpívající právník & JAKUB KLEPAL, ředitel Forum 2000

IVO JAHELKA, zpívající právník: NEPÁL – Folkový písničkář zhudebňuje strhující příběhy, které umí život. S ČT připravil zajímavý seriál Neznalost neomlouvá. V trekovém Nepálu o dobrodružství nebyla nouze.

JAKUB KLEPAL, ředitel Forum 2000; LATINSKÁ AMERIKA – Výkonný ředitel Nadace Forum 2000 je renesanční osobnost s velkým přesahem. V  mladičkém věku vládne obrovské škále aktivit.

více

12. 3. 2015  |  Brno  |  Promítání - Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

DINA ŠTĚRBOVÁ, horolezkyně: PÁKISTÁN + LUKÁŠ KREJČÍ, lezec: NEPÁL

Pakistánský Karákorum pohledem horolezkyně Diny Štěrbové
Do Karákorumu jsem odjela s historicky první čs. výpravou již v roce 1970 a jako první cizinci jsme projeli tehdy rozestavěnou KKH (Karakorum Highway) údolím Indu do Gilgitu a dál. Tehdy jsem také vylezla svůj první vysoký "kopec" v masivu Haramosh Range, 6 750m vysoký. Také jsem se seznámila se šokující bídou tamějších horalů.  V dalších letech jsem se tam vrátila ještě mnohokrát (cca 20x) a zažila jsem tam dobré i zlé. Můj nejúspěšnější rok v Karákorumu byl 1988, kdy  jsme s Livií Klembárovou uskutečnily první.čs výstup na osmitisícovku Gašerbrum II. Nejhorší byl pro mě rok 1994, kdy jsem byla vedoucí tragické výpravy na Broad Peak. Ostatky jednoho ze dvou zahynulých spolulezců se mi za cenu nesmírného úsilí podařilo transportovat do vlasti. V zimě 2000 jsem prošla s kamarádem na skialpech ledovec Biafo . Navštívila jsem i další, méně známé, divoké, ale drsně krásné končiny těchto hor. Bída lidí mě oslovovala stále více a proto se od roku 2005 věnuji humanitární činnosti, jejímž hlavním zaměřením je malá nemocnice ve vesnici Arandu pod ledovcem Čhogo-Lungma. Postavili jsme v letech 2006 a 2007 s kamarádem Víťou Dokoupilem.

LUKÁŠ KREJČÍ, lezec: NEPÁL 
Průvodce CK Livingstone a horolezec nás zavede do oblasti Mt. Everestu - Solo Khumbu, na populární trek kolem Annapurny a do základního tábora Annapurny. Nelze opomenout teprve nedávno otevřené království Mustang, nížinný národní park Chitwan a pochopitelně ani „povinné Káthmandu".

více


Dlouhodobé akce

Cestovatelské středy 2015

Národní muzeum, Vinohradská 1  |  www.cestovatelskestredy.cz

Středeční večery budeme již tradičně trávit v nové budově pražského Národního muzea. Povídání se zajímavými osobnostmi kulturního, společenského i sportovního světa vstupuje již do...

více

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA PLZEŇ

PLZEŇ, Měšťanská Beseda, Kopeckého sady 59/13  |  http://kolemsveta.cz/plzen/

více

PAST NA ROVNÍKU - stálá expozice M. Zikmunda a J. Hanzelky

Areál ZOO Plzeň

Unikátní expozice cestovatelů  Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky představuje interaktivní minimuzeum s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné dvojice.   Dlouhodobá...

více

Promítání v Divadle Husa na provázku Brno 2015

Divadlo Husa na provázku, Zelný trh 9, 602 00 Brno-střed

Přednášky probíhají od 5.2. do 30.4., vždy ve čtvrtek od 20:00 hodin.   Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a pod záštitou primátora statutárního...

více

Promítání v Plzni 2015

Měšťanská beseda, Kopeckého sady 13, Plzeň

Přednášky probíhají od 20.1. do 17.3.2015, každé úterý od 19:30 hod.

více

Promítání v ZOO Praha 2015

Přednáškový sál ZOO Praha, U Trojského zámku 3/120, Praha 7, 171 00

Přednášky probíhají od 20.1. do 31.3., vždy v úterý od 18.00 hodin.

více

Promítání v ZOO Vyškov 2015

Sál Hanáckého statku, Cukrovarská 424/9, 682 01 Vyškov

Přednášky probíhají od 5.2. do 9.4., vždy ve čtvrtek od 18:00 hodin.

více

TAMTAMY ČASU v Aqualandu Moravia

VSTUPTE DO SVĚTA, O KTERÉM JSTE SI MYSLELI, ŽE UŽ NEEXISTUJE! Seznamte se s exotikou s atraktivní faunou i flórou! Odhalte rituály kmenů panenské džungle. Rituální totemy bisj,...

více

Archiv akcí


Celý katalog zájezdů


Novinky

23. 2. 2015

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v Plzni

V pátek 27.2. a v sobotu 28.2. již podruhé zavítá oblíbený cestovatelský festival do Plzně. V prostorách Měšťanské besedy jsou pro vás připraveny nejen atraktivní besedy se...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.