Fidži - informace o zemi

Souostroví Fidži je tvořeno více jak 330 ostrovy a atoly. Pro mnoho turistů je synonymem ráje. Krásné moře, bílé pláže, palmové háje. Kromě skvělých podnímek pro potápění a šnorchlování nebízejí ostrovy i trekové možnosti ve vnitrozemí, kde naleznete vulkány pokryté džunglí.

 

vlajka Fidži

Fidži - základní informace

Rozloha 18 270 km²

Obyvatelstvo 827 900

Hl. město Suva (Viti Levu)

Jazyk angličtina (úřední), fidžijština, hindustánština

Měna fidžijský dolar (FJD)

Náboženství křesťané 52% (metodisté 37%, římští katolíci 9%), hinduisté 38%, muslimové 8%, jiní 2%

Národní složení 473 983 domorodých (57% populace), 311 591 (38%) Indů a 42 326 (5%) ostatních.

Časové pásmo +12

Mezinárodní předvolba 679

Důležitá tel. čísla 000 - pohotovost, pomoc v nouzi

mapa Fidži

FIDŽI / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Platný cestovní pas.

Víza a režim vstupu: Držitelé cestovních dokladů České republiky nemusí žádat o vstupní vízum před příletem na Fiji, ale na místě po příletu obdrží tzv. návštěvnické vízum. Podmínkou je mít cestovní doklad platný ještě nejméně tři měsíce po plánovaném opuštění Fiji, zpáteční nebo pokračující letenku z Fiji a dostatek finančních prostředků na pobyt na Fiji. Toto vízum se uděluje s platností až 4 měsíců od příletu. Prodloužení víza až na 6 měsíců pobytu je možné na místě.

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

FIDŽI / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: 220V/50 Hz, adaptér nutný

Telefon: Většina veřejných telefonů na Fidži funguje na telefonní karty, které si můžete zakoupit v hodnotě od 3 do 50 F$. Aktuální stav roamingových smluv si ověřte u vašeho operátora.

Internet: Ve větších sídlech je kvalita připojení k internetu dobrá. Internet je dostupný nejen v kavárnách a kioscích, ale začínají se objevovat i veřejné Wi-Fi.

Pošta: Úřední hodiny mají na fidžijských poštách od 8:00 do 16:30 v pracovní dny. Na ostrovech funguje téměř 60 pošt, jejichž seznam i s polohou naleznete zde.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

FIDŽI / STRAVOVÁNÍ

Většina restaurací je indických a čínských. Doporučuje se obědvat v indických restauracích (bez alkoholu) a večeřet v čínských.

FIDŽI / PODNEBÍ

Ostrovy mají přímořské tropické podnebí. Celoroční průměrná teplota je 25 °C. Nejchladněji je v zimních měsících červenci a srpnu, kdy teplota klesá ke 20 °C, v létě je kolem 30 °C. Prší prakticky po celý rok, nejvyšší srážky jsou od listopadu do dubna, v tomto období se také nejčastěji objevují cyklony.

FIDŽI / KAM SE VYPRAVIT

 

Suva

Hlavní město Fidži. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Viti Levu, v centrálním obvodu. Je komerční i politické centrum a největší obydlená oblast Jižního Pacifiku kromě Austrálie a Nového Zélandu. Ačkoliv Suva leží na poloostrově, je téměř celá obklopena mořem. Pobřeží je lemováno mangrovými porosty. Velká část centra města je vybudována na mangorvníkových bažinách.

Nadi

Třetí největší město na Fidži. Leží na západní straně hlavního ostrova Viti Levu. Většinu obyvatel tvoří Indové a Fidžijci. Město je centrem hinduismu a islámu. Chrám Sri Siva a Subramaniya.

Souostroví Yasawa

Skládá se ze šesti hlavních ostrovů a řady malých ostrůvků. Souostroví je vulkanického původu, velmi hornaté s vrcholky dosahujícími od 250 - 600m.n.m. Největší ostrovy jsou Yasawa a Round Island.

Vyberte si z našich zájezdů do této země


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Frankovi

Ocenili jsme poutavé vyprávění o Mexiku dle vlastních životních zkušeností průvodce. Byl organizačně schopný a velmi ochotný. Nejvíc mě dostalo vypouštění želviček v Zippolite,...

Seznamte se s ...

Ing. Adriena Vyzulová

Cestováním doslova žije. Po několika letech práce v kanceláři se vydala na cestu kolem světa. Do poznávání cizích zemí a kultur se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické,...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.