Taiwan - informace o zemi

Díky své poloze se tato země stala hříčkou v rukou svých mocnějších sousedů Japonska a Číny. I přes tuto nevýhodu se ekonomika rozvíjí a o zemi se mluví jako o jednom z asijských tygrů. I přes svou malou velikost zde najdete jak roviny (na západě) tak i vysoké horské hřebeny (dvě třetiny ostrova zabírají hory na východě). Nyní je do jisté míry autonomní součástí Číny.

vlajka Taiwan

Taiwan - základní informace

Rozloha: celkem 36 200 km2, z toho: ostrov Taiwan 35 897 km2, souostroví Penghu127 km2

Obyvatelstvo: 22,8 milionu obyvatel

Hlavní město: Taipei

Jazyk: Úředním jazykem mandarinská čínština. Dalšími nejvíce používanými jazyky jsou taiwanština Holo (minnanésština) a jazyk etnické skupiny Hakka. Kromě toho má každá z původních etnických skupin svůj vlastní jazyk.

Měna: nový taiwanský dolar (NT$). 1 dolar =100 centů.

Národnostní složení: 98 % populace Taiwanu je tvořeno příslušníky největší čínské etnické skupiny Hanů (z toho etnická skupina Hokla 70 %, Hakka 15 %, pevninští Číňané 13 %).

Původní obyvatelé tvoří 2 % z celkového počtu (13 úředně registrovaných kmenů).

Důležitá telefonní čísla v Tchaj-pei: požárníci a lékařská záchranná služba 119, policie 110, policie - nepřetržitá služba v angličtině: tel. 2556 6007, fax 2555 4275, horká linka pro turisty - 2717 3737 nebo 08000 11765

Láká Vás Taiwan

Žádný zájezd do destinace Taiwan není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Taiwan

TAIWAN / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od podání žádosti o vízum. Od 1. září 2007 nepotřebují občané ČR vízum ke vstupu a pobytu na Taiwanu, pokud je délka pobytu kratší než 30 dní.

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

TAIWAN / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: Zásuvka stejná jako se používá v USA, je potřeba adaptér.

Telefon: Telefon je poměrně levný, telefonní karty se jmenují E-call. Telefonní automaty nejsou tolik rozšířené ale dají se najít. Mobilní GSM dostupný, je možné použít svůj mobil s místní zakoupenou SIM kartou.

Internet: Internet je dostupný skoro všude. Taiwanci jsou internetoví nadšenci, wifi je někde dostupné i zdarma.

Pošta: Pošta je efektivní a rychlá, známky jsou na poštách i jinde. Doručení do Evrpopy do 10 dní.

Očkování: Před cestou na Taiwan není žádné očkování povinné. Doporučené očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

TAIWAN / STRAVOVÁNÍ

Kuchyně je velmi podobná čínské. Při zachování běžných hygienických pravidel nehrozí nebezpečí nákaz. Vodu je možno považovat za bezpečnou, krátké převaření však není na škodu. 

TAIWAN / PODNEBÍ

Taiwan se klimaticky nalézá v oblastech subtropů. Jarní období je teplé a příjemné, často vznikají srážky. Léto je obdobím tajfunů. Od června do srpna se nejvyšší teploty šplhají od 27°C do 35°C. Ideální teploty skýtá podzim, který je také nejsušším obdobím na Taiwanu. Zimy jsou chladné a vlhké, sníh padá pouze v oblastech vysokých pohoří.

TAIWAN / KAM SE VYPRAVIT


Alishan, neboli pohoří Ali

Je nejznámější krajinnou oblastí na Taiwanu tvořenou pohořími Dawu, Jian, Zhu a Ta. Nejvyšší vrcholek ční do výše 2663 metrů nad hladinou moře. Tato oblast je celosvětově vyhlášená díky nádherným přírodním scenériím.

Kaohsiung

Druhé největší město Taiwanu je se svými 1,5 milióny obyvatel Kaohsiung. I tu jsou zajímavé místa hodně navštěvovaná. Patří k nim Konfůciův palác, jezera Cheng-Ching a Lotosové jezero. Nelze však také opomenout ani námořní přístav, který patří mezi čtyři největší na světě.

Město Taipei 

Je situováno v severní části ostrova Taiwan mezi pohořími Yangming a Centrálním pohořím. Centrální město Taipei obklopuje mnoho menších měst, celek tvoří samotné město Taipei, avšak každá část je spravována vlastními úřady. Nejbohatší část města se soustřeďuje kolem budovy taipejského mezinárodního finančního centra. V 91. poschodí této stavby se nachází venkovní rozhledna. Budova se honosí nejrychlejším výtahem, jenž dopraví návštěvníky do 89. podlaží za 37 sekund. Nádhernou podívanou skýtá noční návštěva této části.

Vyberte si z našich zájezdů do této země


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Olga a Jan S.

Dobrý den, zasíláme hodnocení zájezdu 206 Thajsko-Kambodža, odkud jsme se vrátili tuto neděli 5.3.2017. Moc a moc chceme poděkovat Palovi Okenkovi, s kterým jsme cestovali již podruhé,...

Seznamte se s ...

Vilma Bohunická

Vystudovaná arabistka, mluvící pěti jazyky, pracovně pobývala v Iráku, studijně v Jordánsku, procestovala Egypt, Jemen, Sýrii, Uzbekistan, Kazachstán, Pakistán ... Do Číny se poprvé dostala v roce 1993 jako redaktorka tehdejšího Československého...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.