Macao - informace o zemi

Macao je bývalou portugalskou kolonií, která se stala v roce 1999 opět součástí Číny jako zvláštní administrativní oblast. Kromě historického centra, které je součástí světového dědictví  je hlavním lákadlem kontrast světa mrakodrapů a kasin.

 

 

vlajka Macao

Macao - základní informace

Rozloha: 29,2 km2 - poloostrov Macao, ostrovy Taipa a Coloane

Obyvatelstvo: 544 200 obyvatel

Hlavní město: Macau

Jazyk: čínština (kantonská), čínština (mandarinská), portugalština

Měna: macauská pataca (MOP)

Náboženství: buddhismus (50 %), křesťanství (15 %), jiné (35 %)

Národnostní složení: Číňané (96 %), Portugalci (2 %), jiné komunity (2%)

Časové pásmo: časový posun proti České republice je + 7 SEČ, + 6 SELČ

Mezinárodní předvolba: +853

Důležitá telefonní čísla: tísňové volání: 999, policie : 573 333, hasiči : 572 222

Láká Vás Macao

Žádný zájezd do destinace Macao není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Macao

MACAO / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Cestovní pas nebo jiný platný cestovní dokument s platností minimálně o 30 dnů delší než uvažovaný pobyt v Macau. Motorovým vozidlem cestovat nelze.

Víza a režim vstupu: Oboustranně bezvízový režim na turistický pobyt do 90 dnů. 

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

MACAO / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: Napětí v celé Číně je 220 V, 50 Hz. Celkem časté jsou zde zástrčky se dvěma kulatými kolíky, běžné v Evropě. Setkáte se ale i s australským a americkým typem zásuvek. Většina hotelů má všechny tři typy a mnoho zásuvek je též kompatibilní se všemi třemi typy. Pokud bude ale potřeba, lze v obchodech zakoupit adaptéry ($1-$2). Zásuvky na holící strojky jsou dostupné ve všech tří a vícehvězdičkových hotelech. V Hong Kongu a Macau se setkáte se zásuvkami britského typu.

Telefon: Místní telefon - na ulici lze běžně nalézt telefonní budky, z nichž se dá volat do zahraničí. Je možno také zakoupit předplacené i normální telefonní karty různých hodnot, ze kterých lze často telefonovat i z hotelu. Mobilní telefon - operátoři O2 a T-mobile mají pokrytí vesměs na celém území Číny, Vodafone je poněkud problematičtější. Čínskou předplacenou kartu můžete použít v neblokovaném tri band telefonu, získáte tak místní telefonní číslo. Tyto SIM karty je možné zakoupit na letišti, nebo v prodejnách telefonů ve všech velkých městech.

Internet: Přístup k síti je velmi dobrý, anonymní vytáčené připojení je hodně rozšířeno, stejně jako internetové kavárny.

Pošta: Pošta z Číny je překvapivě spolehlivá. Známky lze koupit většinou pouze na poštách. Pošta k nám jde 7-10 dní. Poštovní služby Hong Kongu a Macaa jsou naprosto spolehlivé, ale obě mají své vlastní ceníky a známky.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

MACAO / STRAVOVÁNÍ

Macauská kuchyně je směsící tradiční čínské kuchyně a kuchyně portugalských kolonistů. Existují zde i vlivy kuchyní jihovýchodní Asie (Malajsie) a kuchyní jiných portugalských kolonií.  Nejpoužívanějšími techniky při vaření je pečení a grilování. Nejpoužívanějšími ingrediencemi jsou ryby, mořské plody (krevety, krabi, chobotnice), drůbeží maso (kuře, kachna), vepřové maso, tofu, rýži a různé druhy ovoce. K typickým dochucovadlům patří patří kurkuma, skořice, kokos a kokosové mléko, zázvor, čili papričky a bakalhao (sušená a sláná rozdrcená treska). 

MACAO / PODNEBÍ

Počasí v Macau je velmi proměnlivé. Letní měsíce bývají teplé a slunečné a vlhkost je nízká. Naopak v zimě (leden až květen) je slunečno, ale chladno. S příchodem dubna roste vlhkost, podnebí je teplé, příležitostně vznikají tropické bouře (tajfuny). Nejvyšší teploty dosahují v období června a července hodnoty mírně přes 30°C. 

MACAO / KAM SE VYPRAVIT 


Fortaleza da Guia

Fortaleza da Guia je bývalý vojenský komplex, nacházející se ve státě Macao. Leží na Guia Hill, který je nejvyšším vrcholem poloostrova Macao. Fortaleza da Guia se skládá z tvrze, majáku a kaple. Macao se může pyšnit také tím, že Fortaleza da Guia je od roku 2005 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Denisa K.

Ocenila jsem zájem průvodkyně Lubice o všechny účastníky zájezdu. Přidávala do programu zajímavá místa v okolí plánované cesty. Dokázala pomoci při výběru (překladu) jídel i objednávání...

Seznamte se s ...

Mgr. Eva Vozková

Miluje cestování a poznávání, ráda sportuje. Všemi oblíbená, bez problémů zvládá jakýkoliv úkol. Šikovná, usměvavá a slovíčko "nejde" nezná. Stará se o celkový provoz kanceláře. Vždy rozesmátou pohodářku nerozhodí žádná nečekaná situace....

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.