Kamčatka - informace o zemi

Kamčatka je  často nazývana poloostrovem ledu a ohně. Území je součástí Ruské federace. Kamčatka byla zestrategických důvodů dlouhou dobu pro cestování uzavřena. Přítomností člověka téměř nedotčená příroda  skýtá scenérie 160 vulkánům, z nichž je 29 činných. S vulkanickou činností je spojen i výskyt  léčivých termálních pramenů, gejzírům. Spatřit divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí, možnost potkat medvěda, řeky plné ryb či pozorovat tah lososů, to jsou hlavní lákadla Kamčatky.

 

vlajka Kamčatka

Kamčatka - základní informace

Rozloha: 1 250 km dlouhý poloostrov na ruském Dálném východě o rozloze 472 300 km2, což je území 4x větší, než plocha bývalého Československa. Nejjižnější cíp poloostrova leží téměř na stejné rovnoběžce jako Praha, zatímco nejsevernější část zasahuje téměř k severnímu polárnímu kruhu. Je omýván vodami dvou moří, Tichého oceánu na východě a Ochotským mořem na západě. Podél poloostrova se táhne Kurilsko-kamčatský příkop s hloubkou přes 10 500 metrů. V nejširším místě poloostrov měří 470 km a obvod jeho hranic je 6 900 km.

Obyvatelstvo: 402 500 obyvatel

Hlavní město: (Rusko - Moskva), Správní středisko : Petropavlovsk- Kamčatskýj (nazván podle jedné z Beringových lodí)

Jazyk: ruština - uř., dále též jazyky korjaků, Itelmenů, Čukčů, Evenů

Měna: 1 ruský rubl (RUB) = 100 kopejek

Náboženství: pravoslaví, animisté

Národnostní složení: drtivá většina ruského původu, největší menšinou jsou Korjakové, kteří mají na severu poloostrova svojí vlastní enklávu, Korjacký autonomní okruh, kde žije zhruba 13 000 příslušníků tohoto etnika.

Časové pásmo: Časový posun proti České republice je + 11 hodin.

Mezi Komandorskými ostrovy a prvním Aleutským ostrovem probíhají dvě hranice. První je hranice Ruské federace a USA a druhá je datumová hranice zeměkoule. Pokud překročíte tu druhou hranici, rázem omládnete o jeden celý den. Od ní na západ je totiž vždy datum o jeden den nižší.

Mezinárodní předvolba: 007

Důležitá telefonní čísla: hasiči: 01, policie: 02, lékařská pohotovost: 03

mapa Kamčatka

KAMČATKA / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Při cestě do Ruské federace musí mít cestující u sebe cestovní pas opatřený platným ruským vízem.

Víza a režim vstupu: O ruské vízum mohou občané České republiky požádat pouze na ruských velvyslanectvích a konzulátech. 

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

KAMČATKA / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: 220V, 50Hz

Telefon: Komunikační služby se za poslední roky v Rusku hodně zlepšily. V případě použití veřejného telefonu je nutné zakoupit si telefonní kartu. Jsou k dostání v trafice nebo na poště. Vedle toho jsou zde ještě telefony na mince. S použitím mobilních telefonů tady také není žádný problém.

Internet: Internet je nejlevnější v internetových kavárnách a barech. I větší hotely mají tzv. business centra, kde je k dispozici internet, fax a další služby.

Pošta: Poštovní systém je spolehlivý, ale pomalý: poštovné za pohled místní poštou stojí - 3,75 RUB. Poštovné za pohled do zahraničí stojí - 10,00 RUB. Pošty: otevírací doby - po-so 8,00-18,00

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

KAMČATKA / STRAVOVÁNÍ

V ruské kuchyni se střetává staré kulinářské umění Západu i Východu. Ruská kuchyně je rozmanitá. Vychází především z hojnosti místních surovin, jako jsou ryby, drůbež, houby či lesní plody a med. Recepty jsou postavené na řepě, bramborách, kapustě, pohance, zpracováváno je hlavně hovězí, jehněčí i zvěřina. Na výrobu chleba se používá vedle mouky z pšenice i ječmen, žito a proso. Hodně zajímavých receptů pochází z ruských středověkých klášterů. Nápojem pro všechny příležitosti, je v Rusku bezesporu vodka.

KAMČATKA / PODNEBÍ

Na Kamčatce panuje kontinentální klima s velmi studenými zimami a horkými léty. Nachází se zde mnoho klimatických pásem, nejen díky poloze a reliéfu, ale také díky aktivní vulkanické činnosti.

KAMČATKA / KAM SE VYPRAVIT

Kamčatka je tvořena velkým množstvím sopek, aktivních i již zaniklých. Za tento velký počet může geologická stavba Kamčatky - pod ní se střetávají euroasijská a tichomořská geologická deska. Velké množství sopek vytváří unikátní ráz krajiny. Kamčatka je jedním z posledních míst na Zemi, kde přírodu můžete najít v původním stavu. Řídké osídlení Kamčatky je jedním z hlavních důvodů zachování krásy přírody.

Esso

Esso je turistická vesnička - něco jako skanzen. Je zde možnost jízdy na koních, můžete vidět indiánské soubory, které předvádějí lidové tance a přibližují život ruských indiánů.

Údolí gejzírů na Kamčatce 

Tato oblast horkých vodopádů patří k jedné z nejaktivnějších geotermálních oblastí na světě. Kamčatka nabízí krásnou divokou přírodu a mnoho činných sopek.Okolí sopky Klučevské, sedlo mezi dvě nejvyšší kamčatské sopky - Kameň a Klučevskou


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Daniela D.

Dobrý večer, 16 zážitkami nabitých dní prešlo ako voda, a dnes sme sa s rodinou vrátili z vášho zájazdu "KEŇA - TANZANIE - ZANZIBAR - KOMFORTNĚJI". V prvej rade sa chcem...

Seznamte se s ...

Mgr. Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.