Bahrajn - informace o zemi

Bahrajn, oficiálním názvem Bahrajnské království je ostrovní stát v jižní části Perského zálivu, vůbec nejmenší v tomto prostoru. Nejbližšími sousedy jsou na západě Saúdská Arábie a na jihovýchodě Katar. S pevninou (Saúdskou Arábií) je Bahrajn spojen 25 km dlouhou Cestou krále Fahda. Stát se skládá z hlavního stejnojmenného ostrova a dalších 32 menších ostrovů, včetně přilehlého mořského území. V letech 1973–75 a opět od r. 2002 je země konstituční monarchií; od téhož roku zajišťuje nová ústava politická práva i ženám. Hospodářsky Bahrajn závisí na těžbě a zpracování ropy, finančnictví a lovu perel.

vlajka Bahrajn

Bahrajn - základní informace

Rozloha: 665 km²
Obyvatelstvo: 688 345obyvatel
Hlavní město: Manáma
Jazyk: arabština
Měna: bahrajnský dinár (BHD)
Náboženství: muslimové 81% křesťané 10%, hinduisté 8%
Časové pásmo:+2 hodin oproti České republice
Mezinárodní předvolba: +973


Láká Vás Bahrajn

Žádný zájezd do destinace Bahrajn není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Bahrajn

BAHRAJN / VSTUPNÍ FORMALITY

Pro občany České republiky platí vízová povinnost. Vízum si návštěvníci vyřídí prostřednictvím cestovní kanceláře. Návštěvníci musí mít platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. 

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

BAHRAJN / PODNEBÍ

V Bahrajnu panují během letních měsíců (květen - září) velmi vysoké teploty kombinované s vysokou vlhkostí (maximální denní teploty dosahují i 45 °C). V zimních měsících (říjen - duben) se teploty pohybují mezi 23 - 29 °C. Stát se nachází v tropickém pásmu.

BAHRAJN / KAM SE VYDAT


Manama
Metropole Bahrajnu je moderní město, které se ve stylu Manhattanu tyčí vysoko nad obzorem. Historické centrum se rozkládá nedaleko klenutého průchodu Bab al-Bahrain a ačkoliv většina okolních čtvrtí je moderní, uspořádání ulic stále dodržuje tradiční linie. Na okraji nové zástavby se nachází starobylé hlavní město Bilad Al Qadim, jehož původ se datuje do roku 900. Pokud zatoužíte dokonale poznat bahrajnskou minulost, začněte svou pouť na pahorku A´ali Burial. Nachází se tu pravděpodobně největší pravěký hřbitov na světě se zhruba 170 tisíci hroby, které pocházející z let 3000 před naším letopočtem až 600. Mezi další starobylá místa patří dům Beit Al Jasra, rodiště bahrajnského panovníka Amira, či dům obchodníka s perlami Beit Al Siyadi z 19. století. Výčet dalších významných staveb by zaplnil několik stran, proto zmiňme Chrám Barbar, starověké pevnosti Arad, Bahrain a Riffa nebo Národní muzeum, které archeologicky zachycuje vývoj Bahrajnu. Můžete v něm vidět i pravěké hroby z roku 2800 před naším letopočtem, které sem byly dopraveny z pouště. Manama má zároveň mnoho ropných muzeí.
Největší bahrajnskou mešitou je Al Fateh, ale muslimských svatostánků má bohatá země samozřejmě mnohem více. Zajímavostí je i to, že historické domy ve staré čtvrti si stále udržely tzv. větrné věže. Ční do výše pěti až šesti metrů nad domem a kdysi sloužily jako primitivní klimatizační zařízení.
Dalšími zajímavostmi malého Bahrajnu jsou dlouhé táhlé písečné pláže a korálové útesy. Největší a nejkrásnější pláží je Al Jazair, plná plážových chatek, pavilónů a piknikových míst. Zajímavou vyjížďku můžete podniknout například na Kouřovou horu Jebel Dukhasn, stezku Krále Fahada nebo na útočiště divoké zvěře, rezervaci Al-'Areen.

Vyberte si z našich zájezdů do této země


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Milan L.

Dobrý den,  jsem nesmírně spokojen s absolvovaným poznávacím zájezdem do Íránu. Odpovídám s týdenním zpožděním, neboť zpracování 120 min videa a 1200 foto bylo náročné... Byli...

Seznamte se s ...

Kateřina Chauveau

Studovala v ČR cestovní ruch, potom odešla do Spojených států, kde kromě jiného učila hrát tenis. Průvodcování v CK LIVINGSTONE se věnuje od svého návratu do Evropy v roce 2003. Profesionální průvodkyně každým coulem. Pečlivá v přípravě i realizaci, vše...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.