Senegal - informace o zemi

Senegal byl nazýván Paříží západní Afriky, je zajímavou zemí, která dokáže nabídnout mnohé. Na pobřeží kosmopolitní hlavní město Dakar a krásné pláže. Národní parky s množstvím vodního ptactva. Zajímavá etnika dodnes žijící podle staletých tradic i místa zapsaná na seznamu UNESCO.

vlajka Senegal

Senegal - základní informace

Rozloha: 196 190 km²

Obyvatelstvo: 13,58 milionu obyvatel

Hlavní město: Dakar

Jazyk: francouzština

Měna: 1 frank (XOF) = 100 centimů

Náboženství: sunnitští muslimové (95 %)

Národnostní složení: Wolofové (43 %), Sererové (15 %), Fulbuové (13 %), Tukulérové (10 %)

Časové pásmo: Časový posun proti České republice je (zimní čas):-1

Mezinárodní předvolba: 00221, mobilní: 0022177, 0022176

Důležitá telefonní čísla: Důležité telefony: záchranná služba - 823 27 41, policie - 823 71 49

Láká Vás Senegal

Žádný zájezd do destinace Senegal není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Senegal

SENEGAL / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Nutný je platný cestovní pas a očkování proti žluté zimnici.

Víza a režim vstupu: Turistická víza se vyřizují v Berlíně. Je nutné doložit 1x formulář, 2x foto, cestovní pas, kopii datové stránky pasu, rezervaci letenek. Víza je možné vyřídit za 1-2 dny (při osobním podání) a poplatek je 20Eur (pobyt do 30 dní) nebo 30Eur (pobyt nad 30 dní).

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

SENEGAL / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: 220V, 50Hz, elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.

Telefon: Senegal má jednu z nejrozvinutějších telefonních sítí v Africe. Pokrytí GSM signálem je uspokojivé, na místě je možné zakoupit předplacené Sim-karty, nebo využívat roaming.

Internet: Internetové kavárny jsou k dispozici v Dakaru, Saint Louis a dalších velkých městech.

Pošta: Pošta je velice spolehlivá a do Evropy putuje přibližně 10 dní. Pošty jsou otevřeny od 08:30 do 16 hodin.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

SENEGAL / STRAVOVÁNÍ

Senegalská kuchyně je jednou z nejchutnějších v Africe. Převažně je tvořená rybami a kuřecím masem. Vynikající jsou i jejich nápoje jako mátový čaj, palmové víno či doma pražená káva. 

SENEGAL / PODNEBÍ

Podnebí Senegalu je tropické s průměrnou roční teplotou mezi 22-30°C. Slunce zde svítí stále od listopadu do května. Průměrně zde svítí slunce denně 8-10 hodin. Teploty se mění podle období, nejvyšší jsou na severovýchodě, pohybují se mezi 24° - 38°C.

SENEGAL / KAM SE VYPRAVIT


Dakar

Dakar je v našem povědomí synonymem známé rallye, je však především hlavním městem Senegalu. Dakar je rušný, hlučný, chaotický, ale zároveň přátelský a kosmopolitní. Počasí je zde perfektní téměř celoročně. Scházejí se tu nejvyhlášenější hudebníci a umělci, které Senegal má. Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst, které může Senegal nabídnout. Naleznete tu několik malých hezkých pláží, příjemné parky nebo třeba muzea. Ve středu města se nachází Velká mešita a medina. Můžete se nechat pohltit rušnými trhy jako například Kermel a Sandaga

Île de Gorée

Ostrov je nejen centrem mořských radovánek, ale také místo s významnou historií, které je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO. Během 18. a 19. století se stal významným obchodním centrem. Staré domy obchodníků zde mají velmi podobnou architekturu, v horním patře žili obchodníci a v přízemí byl sklad zboží. Jedním z nejnavštěvovanějších domů je dům z roku 1786, tzv. "La Maison des Esclaves". Dům je totiž připomínkou obchodu s otroky, který zde v minulosti kvetl. V přízemí jsou malé kobky, kde se předpokládá, že otroci čekali na transport do Ameriky. Zde jsou k vidění také dveře, které končí přímo v moři. Místo, kudy měli otroci odcházet do lodi. Dům funguje jako symbol ukazující historii obchodu s otroky v celé své hrůze.

Parc National des Oiseaux du Djoudj

Velmi významná ornitologická rezervace se nachází na severovýchodě Senegalu při hranici s Mauretánií. Každým rokem sem migrují přibližně 3 miliony ptáků z Evropy, aby zde přebývali od listopadu do dubna. Nejčastější jsou růžoví plameňáci, pelikáni a různé druhy kachen.

Parc National du Niokolo - Koba

Největší národní park Senegalu najleznete ve vnitrozemí, jihovýchodně od města Tambacounda. V parku o rozloze 903 150 km2 žijí antilopy, lvi, sloni, hroši, opice a více než 300 druhů ptáků.

Jezero Lac Rose

Někdy nazývané Retba, je unikátní pro svou růžovou barvu. Závod Paříž - Dakar měl cíl právě zde u Lac Rose. Jezero je to mělké, teplé, při březích hladinu lemuje bílá pěna.

Zelený mys

Zelený mys je nejzápadnější pevninský bod Afriky. Omýván Atlantským oceánem leží nedaleko hlavního města destinace přezdívanou Senegal - Dakar.  Zelený mys dal jméno státu Kapverdy, které leží na stejnojmenném souostroví v Atlantském oceánu, a který se dříve nazýval Ostrovy Zeleného mysu.


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Petra N.

Dobrý den, v termínu 28.9.-16.10. jsem se zúčastnila s Vaší cestovní kanceláří zájezdu na Jávu a Bali.Chtěla bych touto cestou ocenit práci průvodce Milana Regece. Jeho znalost jazyka,...

Seznamte se s ...

Mgr. Štěpánka Jakešová Ma.S.W.

Již v mládí si obula toulavé boty, které ji sluší dodnes. Velká záliba přerostla v profesi a životní styl.  Každá navštívená země pro ni znamená nový svět lidských osudů, legend a přírodních tajemství. Ať už to byl strhující příběh českého...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.