Reunion - informace o zemi

Ostrov je součástí souostroví Maskarény. Réunion příjemně šokuje nečekaně krásnými horami, krajinou vzniklou působením vulkanické činnosti. Hlavní atrakcí ostrova je stále činná sopka Piton de la Fournaise. Návštěvníky udivuje oblaky páry a působivými erupcemi lávy, která zanechává na svazích typické stopy. Na své si zde přijdou nejen milovníci aktivní dovolené. Pobřeží ostrova lemují bělostné pláže s pohodou opravdového ráje.

vlajka Reunion

Reunion - základní informace

Rozloha: 2 512 km²

Obyvatelstvo: 803 000 obyvatel

Hlavní město: Saint-Denis

Jazyk: francoužština

Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů

Náboženství: římskokatolické

Národnostní složení: metropolitní a koloniální Francouzi

Časové pásmo: Časový posun proti České republice je + 4 hod.

Mezinárodní předvolba: +594

Důležitá telefonní čísla: ambulance: 15 / 112, hasiči:18, policie: 17

mapa Reunion

REUNION / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Občan ČR může vstupovat na území kontinentální Francie, zámořských departementů a teritorií a ostatních členských států EU na základě platného cestovního pasu.

Víza a režim vstupu: V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie/EHP má každý státní příslušník ČR právo pobývat v jiném členském státě EU (tzv. volný pohyb osob).

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

REUNION / PRAKTICKÉ INFORMACE PŘI CESTĚ

Elektřina: Elektrický proud: 220V, 50Hz; elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.

Telefon: Réunion je vybaven všemi moderními komunikačními prostředky. Používání pevných linek a mobilních telefonů je běžné. Do zahraničí můžete volat z veřejných telefonních budek nebo mobilního telefonu (máte-li aktivován roaming).

Internet: Používání internetu je na Réunionu víceméně obvyklé. Naleznete tu mnoho internetových kaváren.

Pošta: Pohledy dojdou do Evropy obvykle za týden.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

REUNION / STRAVOVÁNÍ

Místní kuchyně je podobně jako na Mauritiu díky multirasové společnosti velmi pestrá - vybírat můžete mezi kuchyní kontinentální, čínskou, indickou či africkou. Nejčastěji se setkáte s kari na různé způsoby, čerstvými mořskými pochoutkami včetně mnoha druhů exotických ryb, ale také s různě upravovanou zvěřinou. Obzvlášť velký důraz se klade na jemné dochucování jídel, ve kterém převládá hlavně zázvor, paprika a šafrán. Doporučujeme vyzkoušet i některé z místních vín, stejně tak i typický "rhum arrange" - tedy rum s jemnou příchutí vanilky, anýzu, skořice a výtažkem z orchidejí.

REUNION / PODNEBÍ

Jelikož ostrov Réunion leží v tropickém pásmu (protíná ho 21° jižní šířky), jsou na něm znát jen dvě roční období - mírná a suchá zima a horké a deštivé léto. Teplota je jako u nás příjemné léto.

REUNION / KAM SE VYPRAVIT


Saint Denis

Atraktivní hlavní město Réunionu, často nazývané Paříží Indického oceánu. Bylo založeno roku 1668 a převzalo jméno po řece, na které vzniklo. Ve městě je množství zajímavých kreolských budov, které často slouží jako muzea nejrůznějšího zaměření či jako umělecké galerie.

La Roche Écrite

Vrchol dosahující 2 277 metrů je často zahalen v mracích, podobně jako 3 069 metrů vysoký Piton des Neiges. Nejlepší výhled vás tu tedy čeká při svítání, kdy odhalí velkou část panoramatického Cirque de Mafate.

Západní pláže

Západní část je často navštěvována především pro své pláže, které jinak nejsou na Réunionu příliš časté. I přesto se však podél západního pobřeží táhnou v délce více než 27 km a to nejen jemné bílé, tzv. korálové, ale také černé, tzv. vulkanické, které jsou snad ještě úchvatnější. Největší pláží ostrova, která se rozpíná v délce 5 km, je vulkanická Etang Salé, ale za návštěvu rozhodně stojí i menší pláž Saint-Leu, která je zase obklopena nejhezčí lagunou na ostrově s křišťálově průzračnou vodou.

Želví farma Le Corail

Její návštěvu by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Nachází se zde mezi 18 000 až 20 000 želv, které pokrývají až tři generace a každý další rok se jim narodí okolo 7 000 potomků. Součástí farmy je také rozsáhlá výstava celého procesu chovu a rozmnožování želv, kde se dozvíte vše nejen o životě želv, ale také o tom, co všechno se dá z želvy zpracovat a následně využít.

St. Gilles Les Baines

původně malá rybářská vesnice, která je dnes velmi turisticky populárním místem. Hlavní devizou je množství pláží, nacházejících se v jejím okolí.

Jih země

Největšími atrakcemi jihu je především jeho divoké pobřeží (od Grand Bois do Le Tremblet) a husté lesy (Saint-Philippe, Mare Longue, Basse Vallée), skrze které vede několik značených stezek a záleží jen na vás, na jak dlouhé výlety máte chuť a fyzickou kondici.

Notre Dame de la Paix

Poblíž St. Philippe se nachází další kuriozita, která rozhodně stojí za vidění - jeskynní kostel. V jeskyni ve skále u silnice je oltář a několik řad modlitebních lavic. Vládne zde působivá atmosféra, která vám nadlouho zůstane v paměti.

Les Puits

Soustava 4 tajemných „puits" (studní), uměle zasazených do lávy. Tři z nich jsou pojmenované po Francouzích, Arabech a Angličanech, poslední se nazývá Puits du Tremblet. Důvod jejich vzniku, stejně jako autor, nejsou známy. Některé teorie je připisují dokonce Egypťanům, jiné tvrdí, že jejich účelem je pouze přilákat turisty do této oblasti - posuďte sami.

Manapany les Bains

Přírodní bazén, který je zasazen mezi skálu na jedné straně a Le Manapany, jednu z nejvíce vychvalovaných restaurací na Réunionu. Nedaleko odtud, poblíž vesnice Petite-Ile se nachází také atraktivní pláž s bílým pískem, Grande Anse. Dříve to bývalo velmi oblíbené místo na koupání, které je tu dnes zakázáno. V dohledu je i menší ostrůvek, který je místem několik set hnízdících ptáků.

Bras Panon

Je „hlavním městem vanilky", která byla přivezena na Réunion z Mexika roku 1819.

Anse des Cascades

Komplex vodopádů nad úchvatnou mořskou lagunou. Působivé lávové proudy přímo u cesty jen kousek od vás! Další z mnoha skvostů ostrova Réuninon.

Piton de la Fournaise

Jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě. Sopka je na ostrově Réunion známa pod označením le Volcan. Jedná se o největší turistickou atrakci ostrova Réunion. Sopka je aktivní minimálně 530 000 let a byla doplňována sopečnou činností štítové sopky Piton des Neiges, která je zároveň nejvyšší horou ostrova Réunion.


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Jana P.

Vazena cestovni kancelar, dekuji mnohokrat za krasnou dovolenou Kostarika, Panama s Adamem Bechnym, je to skvely, velice organizacne  schopny a kompetentni pruvodce. Svoji praci...

Seznamte se s ...

Ing. Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.