Mozambik - informace o zemi

Mozambik je bývalou portugalskou kolonií. Leží na pobřeží Indického oceánu zabírajíc jeho jednu třetinu. Z pobřežních nížin se krajina zvedá k horám ve vnitrozemí, územím protéká řeka Zambezi. Velkým lákadlem Mozambiku jsou nekonečné bílé pláže a moře, které je rájem potápěčů. Také hlavní město Maputo má neopakovatelnou atmosféru.

vlajka Mozambik

Mozambik - základní informace

Rozloha: 801.590 km²

Obyvatelstvo: 22,37 milionu obyvatel

Hlavní město: Maputo

Jazyk: portugalština

Měna: 1 metical (MZN) = 100 centavů

Náboženství: animisté (48 %), řím. katolíci (31 %), muslimové (13 %)

Národnostní složení: Bantuští černoši (98 %)

Časové pásmo: Časový posun proti České republice je +1 hodina.

Mezinárodní předvolba: 00258

Důležitá telefonní čísla: V případě potřeby lékařského ošetření lze kontaktovat kliniku Cruz Azul (Modrý kříž) v Maputu (tel. 422787) nebo speciální kliniku v maputské ústřední nemocnici (tel. 424633). Doporučuje se, aby turista byl vybaven dostatečnou finanční hotovostí a kvalitním cestovním a zdravotním pojištěním na celou dobu pobytu.

Láká Vás Mozambik

Žádný zájezd do destinace Mozambik není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Mozambik

MOZAMBIK / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data podání žádosti o vízum.

Víza a režim vstupu: Turistická víza se vyřizují na místě - na kterémkoliv hraničním přechodu do Mosambiku za poplatek 50USD. Je nutné dodat cestovní pas a 2x foto.

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

MOZAMBIK / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: 220V / 50Hz. Zásuvky našeho typu.

Telefon: Většina měst má telefonní kanceláře. Volání stojí US$6 za tři minuty do Evropy. Telefonní karty se dají koupit ve větších městech.

Internet: Maputo, Beira a Pemba má internetový servis. Stojí obvykle US$5 za půl hodiny.

Pošta: Doručení mezinárodní zásilky z Maputa do Evropy trvá obvykle dva týdny.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

MOZAMBIK / STRAVOVÁNÍ

Kuchyně je různorodá, ovlivněná obzvláště portugalskými a muslimskými přistěhovalci. Častý pokrm jsou mořské ryby.

MOZAMBIK / PODNEBÍ

V sezóně dešťů, která trvá od listopadu do dubna, je vlhko a horko, teploty se pohybují kolem 30 °C. Příjemnější je suché období od května do října, kdy na pobřeží se teplota pohybuje kolem 25 °C, ve vnitrozemí je ještě chladněji.

MOZAMBIK / KAM SE VYPRAVIT


Maputo

Hlavním městem země je Maputo, které má téměř 1 mil. obyvatel. Je to příjemné místo na pobřeží, se zajímavou architekturou (železniční nádraží projektoval známý Gustav Eiffel v roce 1910), živými trhy (největší je Municipal Market), mnoha kavárničkami, kluby a restauracemi na širokých ulicích. Podívejte se i do některých muzeí - Muzeum umění má sbírky obrazů současných mosambických umělců.

Ponta d'Ouro 

Vyhlášené místo pro surfaře a potápěče.

Ilha de Moçambique Ilha de Moçambique (Ostrov Mosambik)

Byl důležitým obchodním místem a v 19. století hlavním městem celé portugalské Východní Afriky. Dnes je to fascinující místo, ve kterém se mísí různé kultury - muslimská, evropská i hinduistická s domorodou kulturou etnika Makua. Ostrov je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Staré ostrovní domy pocházejí především z 16. až 19. století.

Pemba Pemba

Je příjemné místo již téměř na severním konci země. Poblíž u Wimbi je nádherná pláž a útesy (šnorchlování, potápění). Z Pemby vyplouvají čluny na ostrov Ibo a další ostrovy souostroví Quirimba.  


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Pepa T.

Konečně jsem se dostal k napsání trocha řádek. Let do Evropy byl úchvatný. Seděl jsem na levé straně a krátce po vzlétnutí se otevřel nádherný pohled na odkrytý Mc.Kinley....

Seznamte se s ...

Ing. Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.