Ghana - informace o zemi

Ghana je považována za jednu z nejpřátelštějších zemí západní Afriky. Rytmické dunění bubnů, zpěv šamanů, tradiční řemesla a tržnice s domorodými výrobky. Historie a kultura uchovaná po staletí. Na druhé straně nabízí pláže lemované palmami a národní parky bohaté na zvěř.

vlajka Ghana

Ghana - základní informace

Rozloha: 238 540 km²

Obyvatelstvo: 19,89 milionu obyvatel

Hlavní město: Accra

Jazyk: angličtina

Měna: 1 cedi (GHS) = 100 pesewas

Náboženství: křesťané (63 %), animisté (21 %), muslimové (16 %)

Národnostní složení: Akanové (54 %), Massijové (17 %), Eweové (12 %)

Časové pásmo: Časový posun proti České republice je (zimní čas):-1

Mezinárodní předvolba: 00233, mobilní: 0023328, 0023327, 0023320, 0023324

Důležitá telefonní čísla: Tísňové volání (policie, lékařská služba, hasiči) na území celé Ghany: telefon. číslo 999

Láká Vás Ghana

Žádný zájezd do destinace Ghana není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Ghana

GHANA / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Doklady: Vyžaduje se platný cestovní pas s vízem Ghanské republiky. Minimální platnost cestovního pasu je šest měsíců od vstupu do země. Dále je vyžadován očkovací průkaz s vyznačenou vakcinací proti žluté zimnici.

Víza a režim vstupu: O vízum lze požádat na Velvyslanectví Ghany v Praze. Je nutné dodat 1x formulář, 3x kopie formuláře, 4x foto, cestovní pas se 2 a půl po sobě jdoucími volnými stránkami, rezervaci letenek, rezervaci ubytování, itinerář cesty. Vyřízení trvá 2-3 týdny a poplatek je 800Kč (jeden vstup) nebo 2 000Kč (opakovaný vstup).

Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

GHANA / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: 220V 50Hz

Telefon: V Ghaně fungují mobilní telefony a jejich pokrytí obzvláště ve velkých městech a okolí je ucházející. Bližší informace o možnostech a ceně roamingu získáte u svého operátora.

Pošta: Pro seznam pošt i s adresou klikněte zde. Pošta dorazí do Evropy za 7-10 dní a je poměrně spolehlivá.

Internet: Mimo Accru není internet příliš rozšířen. Zevrubný seznam internetových kaváren v zemi najdete zde.

Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

GHANA / STRAVOVÁNÍ

Restauraci na příjemné posezení, ať už venku anebo vevnitř, je na každém rohu dostatek a tak si můžete pochutnat na ghanských jídlech. Evropské jídla jako špagety, hranolky, anebo pizzu najdete jen zřídka. Nejbližší našim žaludkům je pražená rýže („fried rice"), která sa podává s kuřetem, anebo jiným jídlem podle výběru. 

GHANA / PODNEBÍ V GHANĚ

Podnebí je tropické, ale realitvně mírné. Klimatické rozdíly existují mezi různými částmi země a zavisí na tom, zda se slunce nachází na jih nebo na sever od rovník. Ve většině oblastí jsou teploty nejvyšší v březnu a nejnižsí v srpnu po deštích. Rozdíly mezi denní a noční teplotou jsou relativně malé, ale větší na severu hlavně v lednu.

GHANA / KAM SE VYPRAVIT


Tamale

Tamale je hlavní centrum na severu státu Ghana a je hustě obydleno kmenem Dagomba.

Asantehene

Královský palác Asantehene se nachází v Kumasi - druhém největším městě na území státu Ghana. Ašantský král zde každých šest týdnů, obvykle v neděli, přijímá návštěvníky a náčelníky. Hodně se tu bubnuje, zpívá a tančí. Přítomnost turistů je vítána.

NP Kakum

Kakum je tropický deštný les v samém středu rezervace Attandaso. Nabízí velké množství visutých konopných mostů zavěšených ve výšce několika desítek metrů. Opravdové dobrodružství v korunách stromů, odkud lze pozorovat zde žijící faunu (40 druhů savců, 200 druhů ptáků a přes 400 druhů motýlů).

Cape Coast

Do roku 1876 bylo město Cape Coast považováno za hlavní město Ghany. Pevnost Cape Coast Castle pochází ze 17. století. Nyní je zapsána na seznamu památek UNESCO a je v ní muzeum, kromě jiného věnované také obchodu s otroky. Ghana se v okolí Cape Coast může pyšnit krásným pobřežím skvělým na koupání.

Winneba

Jedny z nejkrásnějších a nejčistšých písečných pláží, kterými se Ghana může pochlubit. K vidění je i areál obřích želv, který určitě stojí za návštevu!

Accra

Accra se nachází v jižní části země. Nalezneme zde například hrad Osu, národní muzeum, trhy s maskami, zvířecími fetiši a batikou, rušné bary s rytmy afro, reggae a kulturou rasta.

Kumasi - země Ašantů

Ašantové nebo Ašanti jsou dominantním kmenem ve státě Ghana. Usadili se v centrální části země. Ghana se v této oblasti vyznačuje různorodým terénem, ve kterém nalezneme plošiny, hory, ale i pastviny či lesy. Královský palác Asantehene se nachází v Kumasi - druhém největším městě na území státu Ghana. Ašantský král zde každých šest týdnů, obvykle v neděli, přijímá návštěvníky a náčelníky. Hodně se tu bubnuje, zpívá a tančí. Přítomnost turistů je vítána.


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

S. Maruška

V Mustangu i v celém Nepálu se nám opravdu líbilo a náš zvláštní dík patří všem zaměstnancům a spolupracovníkům nepálské CK za perfektní servis a podporu během celého pobytu. Chvílemi...

Seznamte se s ...

Ing. Marcel Kubášek

Velký pohodář a příjemný společník. Cestování ho okouzlilo již po první cestě za hranice všednch dnů, do Asie. I když procestoval africký kontinent křížem krážem, učarovala ho právě Jihovýchodní Asie. Destinace nabízející poznání rozmanité  kultury,...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.