Angola - informace o zemi

Angola je stát ležící na jihu Afriky a po délce 1600 km omývá jeho pobřeží Atlantský oceán. Na severu hraničí Angola s Kongem a Demokratickou republikou Kongo, na východě hraničí se Zambií a na jihu s Namibií. O státě Angola se toho i v dnešní době ví poměrně málo, důkazem jsou některé kmeny žijící na jihozápadě státu velmi izolovaným životem. Kultura těchto kmenů a jejich tradice, stejně jako historické pozůstatky zdejší koloniální minulosti, umocní Váš zážitek z návštěvy státu Angola. Tropické klima a sním související příjemná teplota během celého roku dělají z Angoly místo, které lze bez problému navštívit celoročně. Nesporným lákadlem jsou divoká zvířata, která můžete vidět v nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších angolských parcích, stejně jako nádherná krajina protkaná řekami, ve které džungle střídá hory a člověk na malém kousku ochutná velkou porci přírodní rozmanitosti.

vlajka Angola

Angola - základní informace

Rozloha: 1, 246 700 mil. km2
Obyvatelstvo: 16 mil. obyvatel
Hlavní město: Luanda
Jazyk: portugalština, bantuské jazyky
Měna: kwanza (AOA)
Náboženství: křesťané (53 %), animisté (46 %), ostatní (1% - roste počet obyvatel vyznávajících islám)
Národnostní složení: Ovimbundu (37 %), Kimbundu (25 %), Bakongo (13 %), míšenci (2 %), Portugalci (1 %), ostatní (22%)
Časové pásmo: Časový posun proti České republice je +1
Mezinárodní předvolba: +244
Důležitá telefonní čísla: policie 113, hasiči 115, záchranná služba 116


Láká Vás Angola

Žádný zájezd do destinace Angola není momentálně evidován.


další zájezdy na tento kontinent

mapa Angola

ANGOLA / STRAVOVÁNÍ

Ačkoli se situace v oblasti gastronomie po skončení občanské války zlepšila, počet restaurací a stravovacích zařízení v zemi je stále omezený, stejně jako variace jídel, přičemž ceny za jídlo jsou neúměrně vysoké. Jídlo v restauracích bývá doprovázeno kvalitními dovozovými víny a na závěr kávou. Vstřícnost a otevřenost hosta ke gastronomickým zvyklostem a místním specialitám není bezpodmínečně nutná, ale je samozřejmě vítána. Kuchyně, se kterou se můžete setkat ve zdejších restauracích je však spíše mezinárodní než místní, takže nehrozí nebezpečí nepříjemných situací. Na rozdíl od jiných státu se v Angole nesetkáte s nábožensky podloženými zákazy ve stravování – pro ty v omezené nabídce není prostor.

ANGOLA / PODNEBÍ

Podnebí má Angola tropické. O ochlazení pobřežních oblastí se stará Benguelský proud, což je zřejmě největší studený proud na světě. Tento proud upravuje počasí v zemi, které je tak pro obyvatele Evropy velice příjemné.

ANGOLA / KAM SE VYPRAVIT

Luanda

Luanda je hlavní a největší město ve státě Angola. Díky svému umístění na pobřeží Atlantského oceánu je Luanda hlavním angolským přístavem a zároveň administrativním centrem země. V Luandě žije přes pět milionů obyvatel. Luanda je hlavním městem provincie Luanda a je třetím největším portugalsky mluvícím městem na světě. Město nese název podle ostrova, na kterém bylo založeno – Ilha de Luanda a v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která má značně změnit nejen jeho vzhled.

Palácio de Ferro

Dům navržený světoznámým architektem Gustavem Eiffelem Vás překvapí svojí zvláštní architekturou. Stavba ze železa byla zkonstruována ve Francii a do Luandy se dostala cestou na Madagaskar, kam ale nikdy nedorazila.

Capela da Casa Grande

Mezi další pozoruhodné stavby patří Capela da Casa Grande, kde byli křtění otroci před naloděním a cestami do Ameriky.

Kalandula

Vodopády Kalandula se nacházejí 85 kilometrů od města Malanje na severu státu Angola. 104 metrů vysoké vodopády jsou v této oblasti známy jako „Quedas de Calandula“ a jsou druhými největšími vodopády v Africe. S šířkou 400 metrů patří vodopády Kalandula k opravdovým přírodním pokladům skrytým v srdci divokého pralesa a činí z vodopádů hlavní turistickou atrakci v regionu. V Angole můžeme najít i další obrovské vodopády, ale vodopády Kalandula jsou jednoduše nejpůsobivější.

Malanje

Malanje je hlavní město provincie Malanje státu Angola s počtem obyvatel přibližně 222 000. Přibližně 85 kilmotrů od města se nacházejíNearby is the spectacular Calandula waterfalls , 85 km from the city. velkolepé Kalandula vodopády. Stejně jako město se jmenuje I největší přehrada státu Angola – Malanje v obci Capanda. The greatest dam in the country is in Malanje, in the municipality of Capanda. Největší přehrada v zemi je v Malanje v obci Capanda. The climate is mainly humid, with average temperatures between 20 and 24°C and rainfall 900 mm to 130 mm in the rainy season (October to April). Klima je v této oblasti převážně vlhké, s průměrnými teplotami mezi 20 a 24 ° C a srážky zde v období dešťů dosahují 130 mm, což je doba od října do dubna.

Pedras Negras

Pedras Negras – v místním jazyce Pungo Andongo – můžeme přeložit jako Černé kameny a tento útvar se nachází v obci Kacuso, přibližně 116 km od města Malanje a patří k hlavním turistickým atrakcím v Angole. As Pedras Negras são umas estranhas formações rochosas, com milhões de anos que se elevam bem acima da savana que as rodeia.Černé kameny jsou podivné skalní útvary staré miliony let, které se zvedají nad savanou kolem nich.Segundo a tradição, as pegadas esculpidas na rocha são de D.

Porto Amboim

Porto Amboim je přístavní město na západě státu Angolea 65 tisíci obyvateli a rozlohou zaujímá plochu 4638 km². Město je známé pro 123 km dlouhou úzkokolejní železnici, která Porto Amboim spojovala s okolním světem.It is connected by an isolated 123 km 610mm narrow gauge railway to Gabela , albeit closed in 1987 due to the civil war and to the abandonment of most coffee plantations, the biggest source of revenue from Gabela. Původně bylo Porto Amboim známé jako Kissonde, malá vesnice, která byla později kolonizována a v roce 1587 Portugalci přejmenována na Benguela a na později Benguela Velha. V roce 1923 byl název oficiálně změněn na Porto Amboim.

Cabo Ledo

Cabo Ledo je velká zátoka, která se nachází v provincii Bengo v národním parku ve státě Angola. Cabo Ledo leží přibližně A 120 km a sul da cidade de Luanda , a amplidão das praias de águas límpidas do Cabo Ledo, a beleza das imensas falésias no entorno de uma extensa faixa de areia branca tornam este um local deslumbrante, também propício à prática da pesca e do surf .120 km jižně od města Luanda. Křišťálově čistá voda, bílé písčité pláže a kouzelně krásné útesy dělají z toho místa ráj na zemi. Na své si zde kromě milovníků přírody přijdou také rybáři a surfaři.

NP Kissama

Národní park Kissama, známý také jako národní park Quiçama, je národní park na severozápadě státu Angola. It is the only functioning national park in all of Angola, with the others being in disrepair due to the Angolan Civil War . Je to jediný dokonale fungující národní park, který Angola má, neboť ostatní parky jsou v důsledku občanské války, kterou Angola v minulosti prošla, v havarijním stavu. Park se nachází cca The park is approximately 70 km from Luanda , the Angolan capital.70 km od Luandy, hlavního města Angoly.The park covers 3 million acres (12,000 km²), more than twice the size of the US state of Rhode Island . 


Celý katalog zájezdů


Řekli o nás

Hana a Vlastík P.

Rádi bychom poděkovali za skvělou organizaci a osobní přístup na tomto  zájezdu naší průvodkyni Janě Wilson. Její znalosti o navštívených zemích a místech jsou vynikající....

Seznamte se s ...

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.