Cestovní pojištění

Poznávací zájezdy organizované CK LIVINGSTONE mají do své ceny již zahrnuto kvalitní cestovní pojištění. Jsme jedni z mála, kteří nabízejí kvalitní cestovní pojištění již v ceně akce!

Pro spolehlivost a rozsah plnění zůstáváme u ERV pojišťovny a. s.. Zatím jsme měli naštěstí minimum pojistných událostí a ve všech případech reagovala ERV pojišťovna, a. s. (do 30. 9. 2012 Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.)  rychle a spolehlivě. I v dalším roce investujeme značné finance pro zajištění vašeho klidu. Jistota a naprostá spokojenost je naší prioritou.

Cestovní pojištění kryje náklady na lékařské ošetření až do výše 5,4 miliónů korun. Na vaši žádost vám rádi sjednáme i připojištění plus za 990 Kč, které kryje náklady na případné storno zájezdu, když Vás okolnosti donutí neplánovaně zrušit cestu. Jste také pojištěni proti zpoždění zavazadel, krádeži či náhrady za přerušení cesty.

Pojistné podmínky

Připojištění SPORT

U akcí zaměřených na vysokohorskou turistiku je nezbytně nutné kpřipojištění PLUS sjednat i připojištění SPORT za cenu 990 Kč. Ke sjednání připojištění SPORT je nutné sjednat i připojištění PLUS. Celková cena připojištění PLUS i SPORT je tedy 1800 Kč na dobu 30 dní.

V případě, že nemáte zájem o sjednání připojištění pro vysokohorskou turistiku prostřednictvím naší CK, prosíme o zaslání potvrzení, že pojištění na vysokohorskou turistiku máte sjednané (popř. smlouvu), název pojišťovny, výši plnění a kontakt na Vaši pojišťovnu.

I na další cesty si můžete zjednat pojištění s ERV pojišťovnou.

Pojištění proti úpadku

Pojištění proti ztrátě likvidity, čili proti úpadku CK je nutnou samozřejmostí. I my jsme takto pojištěni u Evropské cestovní pojišťovny a.s.. Tato pojistka je zahrnuta v ceně našich zájezdů. Doklad od pojišťovny naleznete ZDE nebo jej od nás obdržíte na požádání. Na stránkách ERV pojišťovny si můžete zkontrolovat k dnešnímu datu, že naše cestovní kancelář je pojištěna. Více informací naleznete zde.

Zdravotní doporučení

S cestami do exotických zemí často souvisí i zvláštní zdravotní opatření. Do některých zemí je vyžadováno povinné očkování, jiná se doporučují. Užívání léků a očkování jakéhokoli druhu je třeba konzultovat s odborným lékařem nebo na hygienické stanici. 

S žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny.  Síť očkovacích center najdete po celé České republice. Adresy a kontakty naleznete na www.ockovacicentrum.cz . Dárek pro vás: Bezplatná konzultace aktuálních cestovních nemocí a rizik v očkovacích center Avenier. Bezplatnou konzultační kartu si stáhněte zde.  

Dalším tipem pro vaši základní orientaci mohou být také webové stránky www.domuvezdravi.cz

Ordinace specializované na  cestovní medicínu naleznete i na dalších adresách:  
V BRNĚ např. Fakultní nemocnice Brno-Bohunice, oddělení cestovní medicíny, tel. 543 192 266, Ambulance cestovní medicíny MUDr. Vladimír Strakrle, Ponávka 2, Brno tel: 545 240 743, nebo 545 216 670, www.strakrle.com. Centrum cestovní medicíny TravelMedicom, s.r.o. Orlí 18, Brno, tel: 542 211 206 či 722 056 997, www.ockovanidozahranici.cz.
V PRAZE  např. Ambulance cestovní medicíny infekční kliniky FN Na Bulovce nabízí komplexní zajištění očkování podle rizik v cílové zemi, profylaxe malárie, konzultace, prohlídky. Budínova 2, 3. patro, Praha 8, tel: 266 082 440. Centrum cestovní medicíny, Havelská 14, Praha 1, tel.: 222 094 121, www.medpharm.cz/ccm/.
V Hradci Králové je Centrum očkování a cestovní medicíny na Poliklinice II, Bratří Štefanů 895, www.vakcinace.cz.

Rady na cestu MUDr. Maďara

Je nutné, abyste měli s sebou v příruční lékárničce kromě dostatečné zásoby léků, které pravidelně používáte, alespoň některé základní potřeby pro prví pomoc: sterilní obinadlo, náplast, antiseptikum, elastické obinadlo a dezinfekce pro ošetření drobných poranění; teplota, nachlazení, bolení v krku, nosní kapky, oční kapky; průjem; alergie, cestovní nevolnost; kožní plísně; léky proti štípnutí hmyzem; repelent; opalovací krém; proti spáleninám od slunce; případně malý teploměr. Případné použití antibiotik a antimalarika je nutné vždy konzultovat s lékařem.

Nezapomeňte před odjezdem navštívit kromě svého lékaře i zubaře.

Výšková nemoc - je komplex symptomů vyskytujících se u člověka ve velkých výškách, způsobený je nedostatkem kyslíku. Může postihnout každého, kdo se pohybuje ve vyšších nadmořských výškách, kde je nižší atmosférický tlak.

Ve většině případů je AHN závislá na rychlosti výstupu. Může se projevit již ve výšce kolem 3.000 m. Akutní horské nemoci lze předejít dostatečnou aklimatizací, pomalým výstupem (300 - 500 výškových metrů za jeden den a noc) a věnování pozornosti prvním příznaků. V případě přetrvávajících problémů je nutné ihned zahájit sestup do nižších poloh. Typické příznaky jsou nespavost, bolest hlavy, malátnost, případné zvracení. Všechny zájezdy jsou koncipované tak, aby zákazníci měli dostatečný čas na aklimatizaci. Doporučuje se jíst v menších dávkách a raději vícekrát za den a pít vodu, aby nedocházelo k dehydrataci.

Pitná voda

Na většině navštívených míst je možné zakoupit pitnou vodu v originál uzavřených láhvích, ale ani ta nemusí byt stoprocentně bezpečná. Nedoporučuje se konzumovat nápoje s ledem. Během treku v horách budeme odkázáni na přírodní zdroje. K tomuto účelu je vhodné si pořídit přenosný filtr na přípravu pitné vody, např. značky KATADYN (zákazníkům CK Livingstone nabízí firma KATADYN slevu 5% při nákupu přes firemní web www.katadyn.cz. Obzvláště praktickou pomůckou je filtrační láhev KATADYN Bottle, která Vám poskytne maximálně bezpečnou pitnou vodu a lze ji využit i k čistění zubů a omývaní obličeje. Vizuálně čirou vodu je možné také chemicky dezinfikovat (účinnou dezinfekci bez zdravotních rizik zajistí např. přípravek MICROPUR Forte) nebo sterilizovat převařením.

Vízová povinnost a očkování

Vízová povinnost ke každému zájezdu je vždy uveden v odstavci cena nezahrnuje. Na to jaká jsou povinná či doporučená očkování Vás upozorníme v podrobném informačním dopise.


Celý katalog zájezdů


Novinky

11. 4. 2014

Zažijte AFRIKU v pohodlí malé skupiny!

AFRIKA je naší tradiční destinací. V roce 2014 je pro Vás připravena rozšířená nabídka zájezdů do východní Afriky. NOVINKOU je záruka komorního počtu účastníků ve vybraných termínech!...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Kalendář akcí

16. 4. 2014  |  Promítání

JOSEF RAKONCAJ, horolezec: K2, MAREK HOLEČEK, horolezec: KARAKORAM

JOSEF RAKONCAJ, horolezec: K2. Největší česká lezecká star dnes vyrábí perfektní vybavení do hor, SIR JOSEPH dostává...

více


17. 4. 2014  |  Promítání

SOPKY EKVÁDORU - Michael Pokorný, Livingstone

Přestože hlavním cílem naší výpravy byly výstupy na tři vrcholy, byl by hřích minout tropický prales či pestrobarevné indiánské trhy. Trek...

více


22. 4. 2014  |  Promítání

ROK V ANTARKTIDĚ - Martin Mikyska, cestovatel

Promítání o drsné, ale čarokrásné polární přírodě a třech mužích, kteří se v ní snaží přežít. Během ročního pobytu zažijí mnoho napínavých...

více


celý kalendář akcíKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Místo k předání dokumentů. Pro bližší informace k zájezdům, zálohám apod. kontaktujte centrálu.

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.