Cestovní pojištění

Poznávací zájezdy organizované CK LIVINGSTONE mají do své ceny již zahrnuto kvalitní cestovní pojištění. Jsme jedni z mála, kteří nabízejí kvalitní cestovní pojištění již v ceně akce!

Pro spolehlivost a rozsah plnění zůstáváme u ERV Evropské pojišťovny a. s.. Zatím jsme měli naštěstí minimum pojistných událostí a ve všech případech reagovala ERV Evropská pojišťovna, a. s. rychle a spolehlivě. I v dalším roce investujeme značné finance pro zajištění vašeho klidu. Jistota a naprostá spokojenost je naší prioritou.

Cestovní pojištění kryje náklady na lékařské ošetření až do výše 5,4 miliónů korun. Na vaši žádost vám rádi sjednáme i připojištění. Připojištění obsahuje následující balíček služeb: pojištění zavazadel, odpovědnost za škody, pojištění storna zájezdu, pojištění přerušení cesty, kompenzace nevyužité dovolené. Cena balíčku připojištění u zájezdů s katalogovou cenou do  50 000 Kč - připojištění COMFORT je 990 Kč (platí na 30 dní, pokud délka Vašeho zájezdu přesahuje 30 dnů, musí se uzavírat 2x!). Cena balíčku připojištění u zájezdů s katalogovou cenou nad  50 000 Kč - připojištění OPTIMAL je 1490 Kč (platí na 30 dní, pokud délka Vašeho zájezdu přesahuje 30 dnů, musí se uzavírat 2x!).  

ke stažení: Pojistné podmínky

Připojištění SPORT

U akcí zaměřených na vysokohorskou turistiku je nezbytně nutné sjednat i připojištění SPORT za cenu 1800 Kč na dobu 30 dní (tento balíček připojištění obsahuje mimo jiné i připojištění na storno zájezdu. Více informací naleznete v Pojistných podmínkách)

V případě, že nemáte zájem o sjednání připojištění pro vysokohorskou turistiku prostřednictvím naší CK, prosíme o zaslání potvrzení, že pojištění na vysokohorskou turistiku máte sjednáno (popř. smlouvu), název pojišťovny, výši plnění a kontakt na Vaši pojišťovnu.

I na další cesty si můžete zjednat pojištění s ERV Evropskou pojišťovnou.

Pojištění proti úpadku

Pojištění proti ztrátě likvidity, čili proti úpadku CK je nutnou samozřejmostí. I my jsme takto pojištěni u ERV Evropské pojišťovny a.s.. Tato pojistka je zahrnuta v ceně našich zájezdů. Doklad od pojišťovny naleznete ZDE nebo jej od nás obdržíte na požádání. Na stránkách ERV Evropské pojišťovny si můžete zkontrolovat k dnešnímu datu, že naše cestovní kancelář je pojištěna. Více informací naleznete zde.

Zdravotní doporučení

S cestami do exotických zemí často souvisí i zvláštní zdravotní opatření. Do některých zemí je vyžadováno povinné očkování, jiná se doporučují. Užívání léků a očkování jakéhokoli druhu je třeba konzultovat s odborným lékařem nebo na hygienické stanici. 

Se žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny. Jejich síť najdete po celé České republice - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Zlín, Hradec Králové, Pardubice a další. Adresy a kontakty jsou uvedeny na www.ockovacicentrum.cz 

Konzultaci můžete absolvovat ZDARMA na základě „Konzultační karty“, kterou naleznete ZDE nebo Vám ji rádi zašleme.

Ordinace specializované na  cestovní medicínu naleznete i na dalších adresách: 

V BRNĚ se můžete obrátit na ambulanci cestovní medicíny MUDr. Vladimír Strakrle,  Údolní 16 (vchodem lékárny do I.patra), Brno tel. 545 240 743, http://www.strakrle.com/,

V PRAZE na Centrum cestovní medicíny, Havelská 14, Praha 1, tel. 222 094 121, www.medpharm.cz.

Rady na cestu MUDr. Maďara

Je nutné, abyste měli s sebou v příruční lékárničce kromě dostatečné zásoby léků, které pravidelně používáte, alespoň některé základní potřeby pro prví pomoc: sterilní obinadlo, náplast, antiseptikum, elastické obinadlo a dezinfekce pro ošetření drobných poranění; teplota, nachlazení, bolení v krku, nosní kapky, oční kapky; průjem; alergie, cestovní nevolnost; kožní plísně; léky proti štípnutí hmyzem; repelent; opalovací krém; proti spáleninám od slunce; případně malý teploměr. Případné použití antibiotik a antimalarika je nutné vždy konzultovat s lékařem.

Nezapomeňte před odjezdem navštívit kromě svého lékaře i zubaře.

Výšková nemoc - je komplex symptomů vyskytujících se u člověka ve velkých výškách, způsobený je nedostatkem kyslíku. Může postihnout každého, kdo se pohybuje ve vyšších nadmořských výškách, kde je nižší atmosférický tlak.

Ve většině případů je AHN závislá na rychlosti výstupu. Může se projevit již ve výšce kolem 3.000 m. Akutní horské nemoci lze předejít dostatečnou aklimatizací, pomalým výstupem (300 - 500 výškových metrů za jeden den a noc) a věnování pozornosti prvním příznaků. V případě přetrvávajících problémů je nutné ihned zahájit sestup do nižších poloh. Typické příznaky jsou nespavost, bolest hlavy, malátnost, případné zvracení. Všechny zájezdy jsou koncipované tak, aby zákazníci měli dostatečný čas na aklimatizaci. Doporučuje se jíst v menších dávkách a raději vícekrát za den a pít vodu, aby nedocházelo k dehydrataci.

Pitná voda

Na většině navštívených míst je možné zakoupit pitnou vodu v originál uzavřených láhvích, ale ani ta nemusí byt stoprocentně bezpečná. Nedoporučuje se konzumovat nápoje s ledem. Během treku v horách budeme odkázáni na přírodní zdroje. K tomuto účelu je vhodné si pořídit přenosný filtr na přípravu pitné vody, např. značky KATADYN (zákazníkům CK Livingstone nabízí firma KATADYN slevu 5% při nákupu přes firemní web www.katadyn.cz. Obzvláště praktickou pomůckou je filtrační láhev KATADYN Bottle, která Vám poskytne maximálně bezpečnou pitnou vodu a lze ji využit i k čistění zubů a omývaní obličeje. Vizuálně čirou vodu je možné také chemicky dezinfikovat (účinnou dezinfekci bez zdravotních rizik zajistí např. přípravek MICROPUR Forte) nebo sterilizovat převařením.

Očkování a vízová povinnost

Vízová povinnost ke každému zájezdu je vždy uveden v odstavci cena nezahrnuje. Na to jaká jsou povinná či doporučená očkování Vás upozorníme v podrobném informačním dopise.


Celý katalog zájezdů


Novinky

23. 3. 2015

Fotosoutěž TRAVEL FOTO 2015

Zúčastněte se velké jarní soutěže TRAVEL PHOTO 2015! Vyhrát může každý! Soutěžíme v kategoriích Lidé | Příroda a krajina | Fotografie z mobilu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Kalendář akcí

31. 3. 2015  |  Promítání

PETR HORKÝ, filmař: STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA

Film se v roce 2014 stal nejnavštěvovanějším dokumentem roku v českých kinech. S návštěvností více než 35 000 diváků se dostal i před...

více


1. 4. 2015  |  Promítání

MICHAL VIEWEGH, spisovatel & PAVLA GOMBA, ředitelka UNICEF

Michal Viewegh, spisovatel - nejúspěšnější spisovatel současna je držitel prestižní Ceny J. Ortena. Převrátil literární scénu,...

více


2. 4. 2015  |  Promítání

DOMINIKA KOBZOVÁ, Livingstone: NEPÁL

NEPOKOUŠEJ SE MĚNIT NEPÁL. NEPÁL ZMĚNÍ TEBE! To je známý nepálský slogan a právě vy se můžete přesvědčit o jeho hluboké pravdě. Nepál je mekka horalů....

více


celý kalendář akcíKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.