Cestovatelské články

1. 3. 2017

Cesta Jižní Amerikou

Přes hlavní peruánské město Limu se dostanete do incké pokladnice památek – Cuzca. Nejkrásnější památky Incké říše se schovávají v zákoutích starého Cuzca, vždyť kde jinde byste uviděli kámen s dvanácti rohy nebo s milimetrovou přesností do sebe zapadající hrany než ve zlatém paláci Coricancha?

více


26. 1. 2017

Dobří duchové Barmy

Barmu dnes známe jako zemi až extrémisticky buddhistickou. Buddha je doslova všudypřítomný: každý kopec korunuje zlatá stupa, tisíce šafránových mnišských rouch zaplavují ulice barmských měst. Přesto to nejsou mniši ani Buddha, na kterého se lidé spoléhají pro pomoc a radu ve svých každodenních životech.

více


9. 11. 2016

MILOSLAV STINGL

Velkou motivací pro cestování je legendární spisovatel a můj dlouholetý přítel Miloslav Stingl.  Náš nejplodnější spisovatel představuje vrchol pozitivní energie, vždy je v dobré náladě, vtipný, pohotový v reakcích, nápaditý. O nikom nemluví špatně, vybírá ze života dobroty. Okolí zahrnuje pompézními komplimenty, ale sám žije skromně. Galantní je k dámám, pozorný ke každému.

Konečně se dočkal velkolepé knihy shrnující jeho poutavý životní příběh!

více


19. 10. 2016

Kávový obřad

Kdybychom hledali jediný symbol, který spojuje celou Etiopii od severu k jihu, určitě by to byl nevelký zelený keř, který pochází právě odsud, s vědeckým názvem Coffea arabica. Amharsky se mu říká bunna. Zkrátka, když se řekne Etiopie, představíme si kávu. Ta je také nejdůležitějším vývozním artiklem země a pije  se zde denně v ohromném množství. Někdy s cukrem, někdy bez něj a výjimečně I se solí nebo etiopským máslem – kibe.

více


24. 8. 2016

Bhútán

BHÚTÁN JE MOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ ZEMĚ. Nejen má, počet nadšenců se poslední dobou utěšeně rozrůstá. K zamilování stačí jediná návštěva, i krátká. Království v srdci Himálaje představuje izolovaný svět, kde jsou všichni v pohodě a snad stále rozesmátí. Jako ve známé pohádce, kde švec přebíhá hranici do země krále Miroslava, aby se mohl za čárou poveselit. Až si užije, vrací se do ponuré domoviny. Připomíná to něco i vám…?


více


20. 7. 2016

KOLUMBIE - země magického realismu

Bogota - tato pulzující metropole je živou směsí všech kultur z celé země. Věčně zelenému městu uprostřed andské kordilery dominuje poutní vrch Montserrat, odkud lze pozorovat hlavní město jako na dlani. Historická čtvrť Candelaria je domovem pro muzeum zlata, nejdůležitější svého druhu v Jižní Americe, kde lze vidět okolo 55 000 exponátů předkolumbovských kultur. Nedaleko z města se nachází také monumentální solná katedrála vytesaná v původním solném dole 180 metrů pod povrchem země či posvátná laguna Guatavita, které je opředena legendami o bájném El Doradu.

více


22. 6. 2016

Napříč Altiplánem

Nezapomenutelná cesta Jižní Amerikou vede turistu v Peru vždy nejdříve do Cuzca – bývalého hlavního města incké říše. Stinná zákoutí, úzké uličky dlážděné originálními kameny, indiánky v kloboučcích a hlavně bývalá „Zlatá zahrada“ u chrámu Coricancha překvapí každého návštěvníka. Z Cuzca se silnice kroutí až do Valle sagrado – úrodného posvátného údolí s terasovitými políčky kukuřice a prosa šplhajícími po prudkých svazích.

více


25. 5. 2016

JÁVA A BALI - Indonéská pohádka

Kdo ještě nebyl v Indonésii, měl by se rychle pospíšit. A kdo tam už byl, určitě se chce zase vrátit, protože jediné, co se v této zemi prudce nemění, jsou jen usměvavé tváře domácích. Už po pár chvílích si uvědomíte, že to, proč se cítíte tak nějak "jinak", je vlastně množství laskavých úsměvů, upřímného zájmu a přátelských gest věnovaných právě vám. A ne, nejde o pár drobných, které máte v kapse. Stačí na sekundu odbočit z vyšlapaného chodníku a už nejste jen další skupinka turistů procházejících kolem. Tyto dobromyslné a upřímně zvědavé lidi jste tam našli dávno, naleznete je tam dnes a věřím, že tam budou vždy. Stačí přijít s otevřeným srdcem a přijmout kouzelný svět rozprostírající se kolem vás.

více


2. 5. 2016

Incké Peru – bolívijské Altipláno – Chile

Přes hlavní peruánské město Limu se dostanete do incké pokladnice památek – Cuzca. Nejkrásnější památky Incké říše se schovávají v zákoutích starého Cuzca, vždyť kde jinde byste uviděli kámen s dvanácti rohy nebo s milimetrovou přesností do sebe zapadající hrany než ve zlatém paláci Coricancha? Rázovité trhy s indiánkami v kloboučcích nabízející ovoce, zeleninu, tkané originální přehozy i magické byliny jsou pastvou pro objektivy fotoaparátů. Peřejnatá řeka Rio Urubamba rychle spěchá posvátným inckým údolí Valle Sagrado – zde se dařilo bohatým úrodám kukuřice, quinoi, amaranthu i bramborám nejenom na terasovitých políčkách všude v okolních svazích. Pevnost ve vesnici Ollaytaytambo nejenže sloužila k vojenským účelům, ale i náboženským. Jen těch schodů kdyby bylo méně…!  

více


23. 3. 2016

UGANDA - "Perla Afriky"

Afrika je kontinentem kontrastů. Dokáže nabídnout to, co se v jiných částech planety dnes hledá jen s velkými obtížemi. Africké národní parky jsou snad tím nejzajímavějším, co matka příroda dosud ve světě dokáže nabídnout. Takhle nějak asi vypadala naše planeta před mnoha lety celá! Ti z vás, kteří už měli šanci vychutnat si safari v Keni nebo Tanzanii, by si neměli nechat ujít možnost navštívit ještě i sousední Ugandu. Ne náhodou nazval Winston Churchill Ugandu „perlou Afriky“. Rozkládá se v oblasti, kde se setkává východoafrická savana s džunglí západní Afriky.

víceCelý katalog zájezdů


Řekli o nás

Jana a Vladimír S.

Děkujeme Vaší cestovní kanceláři za krásnou dovolenou, kterou jsme strávili na ostrovech Mauricius a Réunion. Velký dík patří také Hance Dubois díky které byla naše dovolená naprosto...

Novinky e-mailem

více o newsletteruKontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.