Novinky

23. 12. 2015

Soutěžte na GO Kameře

Zapojte se do našich soutěží a vyhrejte ZÁJEZD DO NEPÁLU,  ceny za 20 000 Kč!
Tradiční soutěžní kategorie jsou : cestovatelská fotografie • cestovatelský film • kniha o cestování. Na nejlepší čekají ceny od našich partnerů v hodnotě 20.000 Kč. 
Vyhrát můžete také zájezd do NEPÁLU od CK LIVINGSTONE! Soutěžní otázka: Jak je dlouhá modlitební roura - obří buddhistický dunchen nepálských mnichů umístěné v expozici CK LIVINGSTONE na veletrh GO v pavilonu F?
  
Slosování tipovacích lístků proběhne 17.1. v závěrečném bloku festivalu GO KAMERA 2016. Více o soutěži naleznete zde. 

více


26. 11. 2015

Křest nové knihy Šangri-la!

Nová kniha ŠANGRI-LA právě vychází. V publikaci ŠANGRI-LA autora Rudolfa Švaříčka naleznete to nejzajímavější z oblasti Himálaje. Čtyři země - NEPÁL, TIBET, BHÚTÁN a INDIE mapují země na svazích velkého Himálaje s jejich legendami a mýty. Prezentují čarovné kultury, tradice i svérázné rituály... Naleznete zde kapitoly Dalajlama, Šerpové, flóra, duchodní proudy - bönismus, sikhismus, buddhismus, hinduismus, džinismus, islám, animismus... Navíc Koruna planety, M. Zikmund a bonusem je profil výstavy Šangri-la od premiéry s Jeho Svátostí dalajlámou.

Od pondělí 30.11. 2015 možnost zakoupit přímo ve výstavě Šangrila v Češkých Budějovicích nebo v kanceláři CK Livingstone. Knihu rádi zašleme i na dobírku!
Ideální vánoční dárek!

více


4. 11. 2015

Výherci dárkových poukazů

Proběhlo slosování dotazníků spokojenosti našich klientů a známe jména cestovatelů, kteří vyhráli dárkové poukazy na další cesty!

více


21. 10. 2015

FIRST MINUTE SLEVA 5%

Vydáváme nový katalog na rok 2016! Od 21.10. do 15.12. 2015 můžete uplatnit speciální first minute slevu ve výši 5% z katalogové ceny zájezdu. Více informací naleznete zde ►

Katalogy budeme rozesílat příští týden, pokud jej nedostáváte automaticky, napište nám, rádi Vám je zdarma zašleme!

více


30. 9. 2015

KATALOG 2016

Aktuálně připravujeme do tisku nový katalog, který bude k dispozici koncem října. Nové termíny na rok 2016 ale můžete na webu postupně najít již NYNÍ!

více


11. 8. 2015  |  aktualizováno 12. 8. 2015

Nová akce s Rudou Švaříčkem do Bhútánu

Po královském Bhútánu a neuvěřitelném Nepálu jsme prožili silné chvíle ve Východním Tibetu. Potkáváme zde mnohá nej… Začala to největší socha Budhy na světě v Lešanu, pokračoval největší klášter světa, kde žije prý na 30 000 mnichů... Bohoslužby v karmínovém opojení jsou působivé, v obřím komplexu nás všude obklopují purpurová roucha mnichů. Kolem vrcholové stavby mandaly ve 108 posvátných okruzích nosí příbuzní na bambusových tyčích či převážejí na dvoukoláku těla mrtvých, kteří budou následné ráno na nebeském pohřebišti rozsekání supům…
V Yushu je největší zeď kamenů mani na světě… v nekonečném sledu zde krouží poutníci kolem obrovské kamenné masy a stále přidávají jako nové modlitby své kameny. 
Koňský festival zde je také z největších. Nazdobení nomádi a vyšňořené krasavice se sem sjíždějí z celého Tibetu… Na vzdálených pláních při zběsilých jízdách pálí ze starých pušek, trumfují se v divokých kouscích na koních. Při večerních tancích obejme hřejivé teplo mystického Tibetu…
Trek u druhé nejposvátnější hory Amye Machen je v nejkrásnějších horách světa. Vždy to říkáme u těch posledních… ale ledovce v kontrastu ke svěží zeleni jsou zde fakt božské…
Další trek v horách Nyenbo Yutse evokuje přesazené parádní rozervané Alpy do tibetských plání – i se všudypřítomnými jaky. Horské tři v jednom – tři zcela odlišné horské reliéfy v jedné lokalitě. Každý náš nocleh je u jiného tyrkysového jezera, kterých je zde na 180!
Šamanské rituály nám začínají zítra…

více


31. 7. 2015

Nové akce do Nepálu a Bhútánu

Novinky z cesty Rudy Švaříčka do Nepálu a Bhútánu! Současná cesta je pestrá. V Bhútánu jsme se s velvyslancem z Delhi Mílou Staškem postupně setkali s králem, královnou, premiérem, zajímavými ministry… Díky tomu můžeme plánovat další unikátní akce do atypických a izolovaných oblastí. V Nepálu proběhly další setkání včetně prezidenta či ministra turismu. I zde se lze těšit na nové netradiční aktivity. Předal jsem pomoc postiženým zemětřesením, další akce následují. Obrovsky překvapil nezdolný nepálský optimismus. Z jejich zvláštní síly a nekonečné energie se můžeme učit... Lidé se smějí, zničené domky jako by nevnímali… Mentalita horalů je silná. Mnohá setkání byla hodně dojemná. Moc se těším na návrat do oblíbené země!

více


14. 7. 2015

Prodlužte si prázdniny v exotice

Nemáte ještě vybranou dovolenou? Dáme vám několik horkých tipů na osvědčené destinace.více


29. 6. 2015

Závěrečný koncert pro Nepál

Brněnský KONCERT PRO NEPÁL byl finální večer trilogie. Zahráli snad všichni věhlasní brněnští hudebníci od legendárního Pavla Váně, Romana Dragouna či Zdenka Kluka ze slavných Progress, Folk Team... až po současný "frčák" Lidopop. Exotiku šířila indická Papia, britský James Harries kraloval. Lenka Dusillová hladila na duši... Sál roztančili živočišní Čankišou, hravé tanečnice Om dance academy sršely energií. Vrcholem byli "vozíčkoví" The Tap Tap, Každý obdivoval jejich vitalitu a nadšení. Krásné poselství z podia rezonovalo... Úspěšná dražba vyhnala ceny fotek z Nepálu Honzy Budaře do závratných výšin, dobročinná "mánie" nákupu snímků pokračovala. I tyto peníze jdou na Nepál. V tom je hlavní síla benefiční akce....  

Ruda Švaříček 

více


26. 6. 2015

KONCERTY PRO NEPÁL

V Týnském chrámu na Staroměstském náměstí jsme prožili v úterý vznešený zážitek ve slavnostní atmosféře. Důstojný prostor zaplnili nadšení diváci a hlavně pěvecký sbor z USA s gospely a spirituály. Trumfy byly i na české straně. Lenny Filipová přikovala návštěvníky do sedaček vznešeností, Viktor Dyk si troufl na Stinga. Folkový Vláďa Merta skvěle rozehřál prostor, Jarda Hutka navázal na duchovní tradice. MONTOMERY COUNTY CHOIR překvapily i nastudováním Dvořáka v češtině. Vrcholem bylo finální propojení sboru s Michalem Skořepou v Cohenově „Aleluja“. Husí kůže spojila přítomné… Při moderování jsem překračoval vždy hrob Tycho de Brahe… Historie rezonovala s působivou přítomností!

víceCelý katalog zájezdů


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Tištěný katalog

Katalog si můžete prolistovat v PDF anebo si objednat jeho zaslání zdarma.

Chci tištěný katalog

Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 


Seznamte se s ...

Mgr. Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména...Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.