Novinky

20. 8. 2014

YAK & YETTI v ZOO Plzeň

V pátek 5. září od 18 hodin zahajujeme nabitý program v ZOO Plzeň, na který plynule naváže víkendové splouvání Berounky. Závečnou tečkou pak bude koncert JAMESE HARRIESE v neděli 7.9 od 16:00 na hradě Křivolát. 
V pátek nás mimo jiné čeká:

 • BWINDI ORPHANS - promítání „jiné Afriky“
 • BLUESBERRY – koncert bluesové legendy
 • YAK ´ YETI – bioskop HIMÁLAJ
 • MUERTA MENTE – extatické rytmy přírodních národů Divoká směs hudby s didgeridoo
 • ESTELA DE FUEGO – OHŇOVÁ SHOW + ŽONGLÉŘI
 • TANCE S PLAMENY – smršť pohybů, magických rytmů i svůdné exotiky
 • FUCKEER
 • NOČNÍ SAFARI – prohlídka tajemné noční ZOO s výkladem odborníků

Možná přijde i YETI! Nebo přijede…

V každém případě je připravena EXOTICKÁ HOSTINA (rožnění Yaka, gulášek z mytického zvířete....)  

Program podrobněji ►

více


11. 8. 2014

Do Bhútánu za mimořádně atraktivní cenu

Podzim je za dveřmi a s ním i výpravy do Bhútánu. Se slevou 16 000 Kč pro dvě společně přihlášené osoby (7 000 Kč pro jednotlivce) se vám dostává opravdu exkluzivní příležost k návštěvě této cestovatelsky mimořádně vděčné země. Dosud se jen nemnozí mohou pochlubit, že navštívili tento ráj "zastaveného času". Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu.

Navíc vám program zájezdu BHÚTÁN + NEPÁL komfortněji umožní prožít vaši dovolenou s plnou penzí a službami na vyšší úrovni, než je v jihovýchodní Asii běžné. 
Zajemci mohou po návštěvě Bhútánu strávit ještě necelý týden v Káthmándském údolí v Nepálu a seznámit se s kulturou Nevárců, jež byla formována splýváním buddhismu a hinduismu.

Neváhejte s rezervací zájezdu - tato velmi výhodná nabídka se týká opravdu pouze několika posledních míst!

Pro inspiraci doporučujeme článek Rudy Švaříčka  BHÚTÁN

více


30. 7. 2014

RADEK JAROŠ NA VRCHOLU K2 I V ŠANGRI-LA

Koruna planety je úspěšně završena! Všichni jsme drželi palce, obtížný vrchol K2 se nakonec podařil. Obrovský úspěch šikovného Radka je třeba náležitě oslavit. Ve slavení jsme silní, nejen na večířcích umíme podávat slušné výkony.  Na vrcholek K2 se nakonec podíval nejen Radek, ale i plzeňský Honza Trávníček. Právě v Plzni je nyní naše výstava Šangri-la, ve které je i expozice Radka Jaroše KORUNA PLANETY. Seznamte se zde s mimořádným projektem a jeho zajímavostmi! V našem horolezeckém BC je horolezec na mačkách a cepínech, kolem je zajímavá Radkova anabáze.
Přidejte se k oslavám nejen symbolickým pohárkem! Vychutnejte si Himálaj s Radkem Jarošem v ŠANGRI-LA v Plzni...

Fotografie z výstavy Šangri-la:

více


2. 7. 2014

MIROSLAV ZIKMUND VE VÝSTAVĚ TAMTAMY ČASU

Největší cestovatelská legenda na dovolené v „Indonésii“.

Svou zatím poslední „dovolenku“ si užil M. Zikmund v lednicko-valtickém areálu, kde působíme již 7. rok s výstavou Tamtamy času - Tajemná Indonésie. 

více


19. 6. 2014

VELKÁ CESTA BRAZÍLIÍ

Milovníky přírody a horkého slunce maximálně uspokojí jedinečný program. Zažijete výlet do amazonského pralesa s plnou penzí. Vodopády i džungle nadchne i ty nejnáročnější znalce přírody. Cestujeme v malé skupince za doprovodu opravdového znalce Brazílie - Zuzky Kačerovské, která v uvedené destinaci dlouhodobě pobývala. Brazílie si vás okamžitě získá svou přátelskou atmosférou. Společně podnikneme cestu do srdce amazonského pralesa, budeme obdivovat kouzla pralesních šamanů a život původního indiánského obyvatelstva. Během akce také navštívíme nikdy nespící koloniální město Salvador i vyhlášené Rio de Janeiro. Za unikátní zážitek považujeme nezapomenutelná dobrodružství v národním parku Pantanal. Posledně jsme viděli spoustu tapírů, kapybar, kajmanů a dva jaguáry! Šnorchlování v křišťálově čistých lagunách v Nobres. A co hlavně - nikde jinde na světě se neumí lidé tak dobře bavit jako právě zde http://www.livingstone.cz/zajezdy/katalog/detail/brazilie-velka-cesta/

Velká cesta Brazílií

více


27. 5. 2014

Výstava ŠANGRI-LA OTEVŘELA SVÉ BRÁNY V PLZNI

23. května  jsme přivítali první návštěvníky v Západočeském muzeu v Plzni v naší nové expozici. ŠANGRI-LA je magickým příběhem velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů a tajemství. Nabízí nejzajímavější geografické oblasti a komplexní přehled o čtyřech zemích Himálaje - Nepálu, Tibetu, Bhútánu a Indii. Prostorové stavby (chrámy, mešity, svatyně) doplňují stovky velkoplošných fotografií a tisíce cenných sbírkových předmětů přivezených ze zemí pod střechou světa.

Navštivte tropický prales s hady, gekony, želvami • Zažijte džungli ukrývající tygra • Vstupte do chrámu buddhismu, obrovské stúpy, kláštera či svatyně • Polijte pro štěstí sloního boha Ganešu – Vystupte do lezeckého base campu s horolezci na mačkách a cepínech! • Nasajte odér nomádského stanu z jačích chlupů! • Svezte se rikšou v indické tržnici! • Prožijte filmové projekce a zvukové kulisy!

Otevírací doba: úterý - neděle  od 10 do 18 hodin. www.sangri-la.cz

Výstava Šangri-la

více


11. 4. 2014

Zažijte AFRIKU v pohodlí malé skupiny!

AFRIKA je naší tradiční destinací. V roce 2014 je pro Vás připravena rozšířená nabídka zájezdů do východní Afriky. NOVINKOU je záruka komorního počtu účastníků ve vybraných termínech! Využijte této výjimečné příležitosti. Neváhejte si dovolenou rezervovat včas – počet míst je omezený!

Nejen do Afriky organizujeme i akce na přání. Rádi připravíme speciální akci také pro Vás!

Proč s námi do AFRIKY:

 • garance malé skupinky
 • 20 let zkušeností
 • důraz na zážitky a individuální přístup
 • kvalitní čeští průvodci, znalci oblasti
 • safari v nejkrásnějších NP Afriky

KEŇA – TANZÁNIE – ZANZIBAR, Komfortněji

KEŇA – TANZÁNIE - ZANZIBAR – UGANDA, To nejlepší z Afriky!

KEŇA – UGANDA, Velká migrace zvířat a gorily

Afrika Livingstone

více


16. 3. 2014

Cestovatelské večery Livingstone v tomto týdnu

NOVÁ GUINEA, svět o kterém jste si mysleli, že už neexistuje. Vzrušující vyprávění Rudolfa Švaříčka. Ve čtvrtek 20.3. ve 20:00 v brněnském divadle HUSA NA PROVÁZKU.  Anotace a program až dokonce dubna zde ►

Navštivte populární cyklus CESTOVATELSKÉ STŘEDY V NÁRODNÍM MUZEU.  Ve středu 19.3. vystoupí:
• JAKUB VÁGNER, rybář. Sympatický fešák vyrostl ve hvězdu známou po celém světě, zpopularizoval rybolov v obří show. Natáčí pro National Geographic, i za hranicemi je obrovsky populární. Co s ním sláva provádí a jak vyzrává…?
RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: NOVÁ GUINEA. Antarktida, severní polár, Everest, nejvyšší vrcholy kontinentů, expedice ŽIVÁ AFRIKA.... Největší láskou zůstává ostrov Guinea, kde byli s Jakubem společně. 

Tradičně nabité úterý (18.3.) dává na vyběr v různých místech České republiky: 

 • OLOMOUC, Konvikt: BHÚTÁN – cestovatel Rudolf Švaříček. Poslední ŠANGRI-LA se přezdívá Bhútánu. Země hřmícího draka je plná draků a penisů legendárního mnicha Kunleye.
 • PLZEŇ Měšťanská beseda: PŘÍRODA A LIDÉ NAMIBIE – Václav Šilha, fotograf
 • PRAHA ZOO: AZORY A MADEIRA – Sandra Neumanová

Ve čtvrtek 20.3.  VYŠKOV ZOO:  KUBA - ostrov svobody - Darja Šmídová, Livingstone

CESTOVATELSKÉ VEČERY S CK LIVINGSTONE

PROGRAM d ledna do května v Brně, Praze, Vyškově, Plzni a Olomouci  ►

více


3. 2. 2014

Atraktivní besedy, které by vám neměly uniknout

BRAZÍLIE - Expedice za jaguárem - Štěpánka Jakešová promítá ve čtvrtek 20.2. ve 20:00 v brněnském divadle HUSA NA PROVÁZKU.  Anotace a program až dokonce dubna zde ►

Slavný potápěč, herec, motocyklový závodník a respektovaný filmař nejen podmořského světa STEVE LICHTAG je dalším hostem v populárním cyklu CESTOVATELSKÉ STŘEDY V NÁRODNÍM MUZEU.  Dne 19.2. od 19:00 bude hovořit na téma DIVOKÁ PŘÍRODA VERSUS 3D

Tradičně nabité úterý (18.2.) dává na vyběr v různých místech České republiky. Tento týden se můžete setkat s těmito účinkujícími:
BRNO pavilon Antrophos: RWANDA- Martin Eslem
PRAHA ZOO – EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA - Michal Vičar
PLZEŇ Měšťanská beseda: OD EVERESTU PO DENALI - Klára Poláčková, horolezkyně
OLOMOUC Konvikt: ARMÉNIE A VÝSTUP NA ARARAT - Michael Pokorný

Ve čtvrtek 20.2.  VYŠKOV ZOO – ETIOPIE - PRAVĚKÉ OMO - Habešské krásky, aneb kolik stojí žena - David Švejnoha

CESTOVATELSKÉ VEČERY S CK LIVINGSTONE

od ledna do května v Brně, Praze, Vyškově, Plzni a Olomouci  ►

více


31. 1. 2014

Navštivte nás na veletrhu ITF Slovakia v Bratislavě

Ve dnech 30.1. až 2.2.2014 se za námi můžete zastavit na největším slovenském veletrhu cestovního ruchu. Náš stánek naleznete v hale B1 pod číslem 510. Výstaviště je pro veřejnost otevřeno od 13:00 v pátek 30. ledna až do neděle 2. února do 18:00. Těšíme se vás.

víceCelý katalog zájezdů


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Tištěný katalog

Katalog si můžete prolistovat v PDF anebo si objednat jeho zaslání zdarma.

Chci tištěný katalog

Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 


Seznamte se s ...

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která...Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.