Novinky

13. 5. 2015

NA UDÁLOSTI V NEPÁLU JE TŘEBA REAGOVAT!

V nedávné době se odehrálo v Nepálu ničivé zemětřesení. Prožili jsme horké chvíle, naštěstí pro nás i všechny naše klienty - přátele se šťatným koncem. Zdaleka ne všichni měli však takové štěstí. Zemětřesení si vyžádalo tisíce životů a obrovské poškození mnoha budov a zničená obydlí. První chvíle a noci byly vyčerpávající. Společně s českou ambasádou v Delhi jsme se angažovali v dopravě z Káthmándú za pomoci leteckých speciálů. Horké noční i časně ranní telefony už jsou za námi....

více


28. 4. 2015

SBÍRKA PRO NEPÁL

Na události v Nepálu je třeba reagovat...
Přidáváme se k Namasté Nepál a humanitární sbírce na podporu chudých obyvatel venkova postižených zemětřesením. Sbírka je směřována na obnovu vesnic a pomoc rodinám v oblasti Kosidekha, asi 40 km východně od Káthmándú. Hodně domů je zde zřícených, hlášeny jsou desítky obětí.
Příspěvky posílejme na účet č.:
ZEMĚTŘESENÍ - 449 449 449 / 0600
STAVBA ŠKOL - 756 756 756 / 0600
Děkujeme za vaši pomoc.

Potvrzení o daru pro odečet z daní na vyžádání zašle spoluorganizátor sbírky Nameste Nepal - své jméno a adresu (trvalou i poštovní) zasílejte na usmev@namastenepal.cz.

Rudolf Švaříček


více


27. 4. 2015

Nepál

Dnes v 16:00h: Letecký speciál z Káthmándu s našimi klienty (zájezd Nepál, Indie) v pořádku přistál v indickém Delhi. V Delhi bude pro klienty zajištěn nocleh. Zítra budou pokračovat do Evropy. 

více


20. 4. 2015

Bhútánská královna slavnostně otevřela výstavu ŠANGRI-LA

Slavnostní vernisáž nové výstavy ŠANGRI-LA přizdobila bhútánská královna matka. Její nadšení z expozice bylo ohromné, vše si zvědavě osahávala, chtěla poznat každý detail. Ve svatyni jsme zasedli k privátní meditaci, stejně jako na premiéře s Jeho Svatostí dalajlamou. Příjemně ztrácela pojem času, ze svatyně se jí vůbec nechtělo. Obrovský zájem o vše měli i ministři a velvyslanci, plni emocí byli nakonec všichni členové bhútánské delegace. Slovy obdivu nešetřili primátor, hejtman ani další významní hosté. Zajímavé proslovy po společné prohlídce expozice pojila spokojenost. Kulturní vystupení příjemně hladila exotikou. Jihočeský folklor s dudami rozpumpoval nejvíce Bhútánce... V závěru královna dojatě objímala maličkou tanečnici, nepálští umělci prožívali obdivná slova aristokratky. Úspěch slavila i exotická kuchyně Himálaje. Slavnostní oběd delegace rezonoval nadšenými dojmy a postřehy z právě prožité výstavy. 

více


23. 3. 2015

Fotosoutěž TRAVEL FOTO 2015

Zúčastněte se velké jarní soutěže TRAVEL PHOTO 2015! Vyhrát může každý! Soutěžíme v kategoriích Lidé | Příroda a krajina | Fotografie z mobilu. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 10.6. během závěrečného večera cyklu CESTOVATELSKÉ STŘEDY V NÁRODNÍM MUZEU. Vítěze čekají skvělé ceny nejen od CK LIVINGSTONE.

více


16. 3. 2015

Festival Jeden svět v Brně 16. - 24.3.

„Splaskněte svoje bubliny!“

BRNO 16. – 24. března 2015

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, opět míří do Brna. Tematicky obsáhlá nabídka téměř čtyřiceti dokumentů českých a zahraničních tvůrců přináší osudy lidí z mnoha zemí.Letošní výzva festivalu upozorňuje na fakt, že i když můžeme, díky moderním technologiím, sledovat dění ve světě takřka v přímém přenosu, pouštíme k sobě jen vybrané zprávy.  Obklopeni ochrannou fólií cítíme se bezpečně a uzavíráme se do své mentální rezervace. Rádi bychom divákům nabídli příležitost z této bubliny vystoupit. Například i projeveným zájmem o dokumenty, které reflektují aktuální události ve světě. Z konkrétní filmové nabídky zaujme např. příběh matky, která brojí proti cukernému průmyslu, výpověď íráckého uprchlíka, který podle médií způsobil válku v Íráku nebo zákulisí soudního procesu s právníkem, který zastupuje bývalého bosenskosrbského prezidenta Karadžiče. Žáky a studenty čeká pod záštitou SVČ Lužánky, speciálně vybraná nabídka filmů pro základní a  střední školy a gymnázia.

Festival můžete navštívit v kinech Art, Scala a Lucerna, v HaDivadle, UMPRUM a Kavárně Trojka. 
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ DNE 16.3. V 18:30 | KINO SCALA

Kateřina Petrášová
koordinátorka festivalu Jeden svět v Brně
www.jedensvet.cz/brno

více


2. 3. 2015

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v PRAZE

O víkendu 14. - 15.3. nás čeká další cestovatelský svátek v Národním domě na Smíchově. Sobotní i nedělní program festivalu bude pekelně nabitý. Na pódiích se vystřídá nejen plejáda účinkujících z ČR, ale také zajímaví hosté ze zahraničí - Leon McCarron, Pavol Barabáš, Christoph Rehage.. Ostatně, přesvědčte se sami ►

více


23. 2. 2015

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v Plzni

V pátek 27.2. a v sobotu 28.2. již podruhé zavítá oblíbený cestovatelský festival do Plzně. V prostorách Měšťanské besedy jsou pro vás připraveny nejen atraktivní besedy se zajímavými hosty, ale také bohatý doprovodný program, v němž nechybí exotické tanečnice a muzikanti, ale ani cizokrajná kuchyně.

více


16. 2. 2015

Navštivte nás na veletrhu Holiday World

Na pražském výstavišti nás ve dnech 19. - 22. února najdete ve foyer Průmyslového paláce. Připomínáme, že stále platí pro všechny klienty VELETRŽNÍ SLEVA VE VÝŠI 4% na všechny zájezdy s odletem po 1. dubnu 2015 při přihlášení a zaplacení zálohy do 27.2.2015. S výběrem zájezdu proto neváhejte!

Všechny cesty vedou na Holiday World 2015

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. V roce 2015 se bude konat 24. ročník, který proběhne ve dnech 19. - 22. února 2015 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 9. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel a 20. ročníkem veletrhu Golf Show.

České regiony v plné síle
Návštěvníci veletrhu budou moci prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svoji příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. Mezi největší vystavovatele se řadí Jihočeská centrála cestovního ruchu, Ústecký a Liberecký kraj. Vystavovatelé připravují na svých stáncích taneční přehlídky či ochutnávky místních specialit. Určitě si nenechte ujít na úvod veletrhu dne 19. 2 na hlavním pódiu od 10.30 veřejnou tiskovou konferenci Pohádkových regionů ČR.

Zahraniční vystavovatelé
Holiday World bude také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Salvador aj. Svoji veletržní premiéru si užijee vystavovatel reprezentující dalekou Kostariku. K největším zahraničním vystavovatelem patří opět Slovensko a Turecko, atraktivní expozici bude mít třeba Sasko.

Společná prezentace lázní pod patronací SLL ČR
Na veletrhu Holiday World 2015 se podruhé představí ucelený blok „lázeňských“ vystavovatelů pod patronací Svazu léčebných lázní ČR. Návštěvníkům nabídne v celku a zároveň individuálně přehled lázeňských služeb a možností lázeňských domů. 

Soutěž pro návštěvníky
Organizátoři připravují ve spolupráci se zúčastněnými cestovními kancelářemi opět soutěž pro návštěvníky veletrhu. Zájezdy za milion umožní pouze a jen návštěvníkům veletrhu získat slevové kupony na příští hlavní turistickou sezonu. Žádnou podobnou akci nebude možné nalézt na internetu, slevové kupony na zájezdy bude možné vyhrát pouze osobně na veletrhu Holiday World 2015. Na minulém veletrhu Holiday World 2014 si výherní kupon odneslo přes 100 šťastných návštěvníků. Výherci si tyto ceny odnesou přímo z veletrhu! Losování je veřejné před davy dalších přítomných soutěžících.

World Film
Atraktivní a oblíbenou součástí veletrhu je víkendová přehlídka autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů i cestovatelských výstav fotografií pod tradičním názvem World Film. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost setkat se oblíbenými osobnostmi živě a „cestovat“ s nimi po jejich stopách. Festival bude probíhat v Křižíkově pavilonu E ve dnech 21. a 22. února. 

Holiday World, World Film, Golf Show a Top Gastro & Hotel mají jednotné společné vstupné!
Více informací na www.holidayworld.cz

Holiday World

více


6. 2. 2015

Cestovatelská promítání CK Livingstone

Za silné účasti diváků se v prvním únorovém týdnu naplno rozběhla sezóna cestovatelských besed: brněnské publikum má na každý čtvrtek až do 30.4. připraven program v divadle Husa na provázku. Ve vyškovské ZOO vás přivítíme v sále Hanáckého statku vždy také ve čtvrtek. V pražské ZOO jsou cestování zasvěceny úterní večery stejně jako v plzeňské Měšťanské besedě.  Podrobný program jednotlivých míst >

Zvláštní pozornost si zasluhuje cyklus Cestovatelské středy v Národním muzeu, který probíhá od 14.1. do 10.6.2015. Již šestou sezónu cestovatel Rudolf Švaříček moderuje večery se zajímavými hosty, osobnostmi rozmanitých profesí, s nimiž diskutuje nejen o cestování. Více na www.cestovatelskestredy.cz 

víceCelý katalog zájezdů


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Tištěný katalog

Katalog si můžete prolistovat v PDF anebo si objednat jeho zaslání zdarma.

Chci tištěný katalog

Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 


Seznamte se s ...

Mgr. Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména...Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.