20. 1. 2009  |  Novinky

Ohlédnutí za festivalem GO KAMERA 2009

Děkujeme všem přednášejícím za krásné besedy, filmy a svou účast. Doufáme, že jste byli s letošním ročníkem GO Kamery spokojeni. Umístili jsme na web také výsledky jednotlivých soutěžních kategorií. Naslhedanou na některé z dalších akcí, na společných zákezdech či nejpozději v roce 2010 na již 13. ročníku GO KAMERY!

Závěrečná zpráva z cestovatelského festivalu GO KAMERA 2009 15.-18.1. 2009

Milí příznivci cestování,

Všechny festivalové rekordy překonány! Takovou dávku emocí a nadšení brněnské výstaviště ještě nezažilo! Od čtvrtka do neděle se přelévala Kongresovým centrem BVV lidská lavina dychtivých návštěvníků. Festival GO KAMERA ve svém „apoštolském" dvanáctém ročníku opět výrazně posunul cestovatelskou laťku vzhůru. Návštěvnost byla skvělá po celé čtyři programové dny. Nepřetržitý maratón sobotních přednášek přikoval diváky do sedadel na neuvěřitelných téměř čtrnáct hodin.

Vrcholem festivalu bylo vystoupení nejslavnějšího českého cestovatele Miroslava Zikmunda spředstavením nové knihy Past na rovníku. Prostory promítacího sálu byly zaplněny do posledního místečka. Stálo se i ve všech zákoutích, lidský proud vytékal ze sálu do vestibulu. Jiskření pozitivních vibrací bylo mimořádné, došlo i na slzy... Když se masa těl postupně zvedala kpokloně frenetického potlesku, měl vočích dojetí nejen pan Zikmund. A potlesk neustával, táhl se do mrazivě příjemného nekonečna... V následné autogramiádě se M.Zikmund nadšeně podepisoval další tři hodiny, aby ukojil neutuchající zájem čekající fronty.

Mimořádný program festivalu zahájila již symbolicky Camera Incognita. Cestovatelské lahůdky servíroval už čtvrtek při scénickém čtení Josefa Formánka Mluviti pravdu. Součástí divadelního představení byla prezentace „živé legendy" příběhu. Poslední blok byl věnován pouštním oblastem Lybie vpodání Martina Vedrala a nejtěžším trekem na světě zvaném Showman vBhútánu nás provedl Roman Kübelbeck.

Pátek nadělil vydařené putování Hedvábnou stezkou Lukáše Synka, režiséra Viliama Poltikoviče sjogíny Himaláje, překvapení „šamanky" Jitky Vodňanské i famózní prezentaci Konga vpodání Vladimíra Plešingra.

Sobota eskalovala zajímavými osobnostmi od časného rána. Zahájil Martin Mikyska s mrazivým Ladakhem, poté slovenský „hvězdný moderátor" Martin Nikodým rozbalil kouzla jihu Afriky. Zdenek a Michal Thoma, oba velcí znalci Himálaje nás provedli Nepálem i královstvím Bhútán. Poté do sálu vtančila indonéská kráska sočistným tancem exotické Jávy Bajidor Kahot jako symbolický úvod kvystoupení Miroslava Zikmunda aRudolfa Švaříčka s prezentací knihy PAST NA ROVNÍKU. Pražský primátor Pavel Bém rotoval zeměkoulí po nejvyšších ledových vrcholech. Na společný knižní projekt Třetí Everest navázal Ruda Švaříček sdůrazem na aktivity vHimálaji posledního roku. Pódium následně rozhýbaly tance, střelba i mrštný bič westernového show. Režisér Palo Barabáš uvedl dva perfektní filmy okořeněné ukázkou rodícího se díla o Pygmejích. Josef Vaniš pohladil dobovými snímky unikátního Tibetu ještě sDalajlámou zroku 1954. Severní pól Petra Horkého nakrojil čtrnáctou hodinu příjemného bloku přednášek a promítání.

Neděle začíná horolezeckými extrémy Matrixu. Tibetoložka Zuzana Ondomišiová provádí rituálem Saga Dawa nejposvátnější hory světa Kailás, indoložka Hana Waisserová odhaluje zapovězené Dolpo. Senzační je režisér Steve Lichtag skontroverzním (a skvělým) filmem Zajatci bílého boha. Vextrémech pokračuje Martin Kračalík sAdrenalin cup. Sreportéry časopisu Kokejl objedeme planetu a dozvíme se zajímavá čísla o cestovatelských časopisech.

Jiří Kolbaba tradičně uzavírá nejúspěšnější cestovatelský festival GO KAMERA, který vyrostl vnejvětší přehlídku cestování vČechách a na Slovensku. Diváci vydrželi diskutovat hodinu a půl po oficiálním konci festivalu. Zkrátka se jim domů ani nechtělo....

Představujeme vítěze jednotlivých kategorií:

Film:

1/ CARSTENSZ - režie Pavol Barabáš

2/ Venezuela - Jarda Šembera

3/ Filipínské štěstí - Tomáš Kubák

Přednášky a promítání

1/ J. Vaniš - Tibet

2/ J. Vodňanská - Síla šamanismu

3/ J. Formánek - Mluviti pravdu

Cestovatelské publikace

Vhodnocení Nejkrásnější kniha roku - PAST NA ROVNÍKU - Tajemná Indonésie 1 autorů J. Hanzelka-M. Zikmund, R. Švaříček se ceny vzdává - protože ji vydává nakladatelství Livingstone, které pořádá i festival.

Pořadí knih je tedy následující:

1/ Marek Audy - Brány do ztraceného světa, Nakladatelství JOTA

2/ Vladislav T. Jiroušek - Zvířata mého života, Nakladatelství NETOPEJR

3/ Petr Slavík+Václav Šilha - Divoká planeta, Nakladatelství FRAGMENT

Zvláštní cena - nakladatelství AKCENT - bohatost cestovatelských publikací

CESTOVATELSKÁ FOTOGRAFIE

1/ Jiří Vyskočil - Ranní modlitba

2/ Jan Košťál - Mezi slony

3/ Jiří Machovský - Kongo

Cena diváků za nejlepší fotografii

Jaroslava Wolkerová - Kuk na tetu - Zanzibar, Tanzánie

Velký úspěch festivalu GO KAMERA je dobrou zprávou pro všechny cestovatele.

České cestování je vdobré kondici!

Příjemný zbytek roku a na viděnou zase za rok se těší

Rudolf Švaříček a celý kolektiv CK Livingstone


Celý katalog zájezdů


Novinky

2. 3. 2015

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v PRAZE

O víkendu 14. - 15.3. nás čeká další cestovatelský svátek v Národním domě na Smíchově. Sobotní i nedělní program festivalu bude pekelně nabitý. Těšíme se nejenom na naše zahraniční...

více


23. 2. 2015

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA v Plzni

V pátek 27.2. a v sobotu 28.2. již podruhé zavítá oblíbený cestovatelský festival do Plzně. V prostorách Měšťanské besedy jsou pro vás připraveny nejen atraktivní besedy se...

více


16. 2. 2015

Navštivte nás na veletrhu Holiday World

Na pražském výstavišti nás ve dnech 19. - 22. února najdete ve foyer Průmyslového paláce. Připomínáme, že stále platí pro všechny klienty VELETRŽNÍ SLEVA VE VÝŠI 4% na všechny zájezdy...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 


Seznamte se s ...

Ing. Pavel Dostál

Naprostý pohodář, věčně s úsměvem na tváři. Sportovec tělem i duší. Můžete ho najít na „prkně" v příbojových vlnách světových oceánů, v zimě na snowboardu, přes léto na skalách. Po světě se začal toulat již jako náctiletý. Nepálské hory, dlouhé pobyty...Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.