Novinky

30. 9. 2015

KATALOG 2016

Aktuálně připravujeme do tisku nový katalog, který bude k dispozici koncem října. Nové termíny na rok 2016 ale můžete na webu postupně najít již NYNÍ!

více


11. 8. 2015  |  aktualizováno 12. 8. 2015

Nová akce s Rudou Švaříčkem do Bhútánu

Po královském Bhútánu a neuvěřitelném Nepálu jsme prožili silné chvíle ve Východním Tibetu. Potkáváme zde mnohá nej… Začala to největší socha Budhy na světě v Lešanu, pokračoval největší klášter světa, kde žije prý na 30 000 mnichů... Bohoslužby v karmínovém opojení jsou působivé, v obřím komplexu nás všude obklopují purpurová roucha mnichů. Kolem vrcholové stavby mandaly ve 108 posvátných okruzích nosí příbuzní na bambusových tyčích či převážejí na dvoukoláku těla mrtvých, kteří budou následné ráno na nebeském pohřebišti rozsekání supům…
V Yushu je největší zeď kamenů mani na světě… v nekonečném sledu zde krouží poutníci kolem obrovské kamenné masy a stále přidávají jako nové modlitby své kameny. 
Koňský festival zde je také z největších. Nazdobení nomádi a vyšňořené krasavice se sem sjíždějí z celého Tibetu… Na vzdálených pláních při zběsilých jízdách pálí ze starých pušek, trumfují se v divokých kouscích na koních. Při večerních tancích obejme hřejivé teplo mystického Tibetu…
Trek u druhé nejposvátnější hory Amye Machen je v nejkrásnějších horách světa. Vždy to říkáme u těch posledních… ale ledovce v kontrastu ke svěží zeleni jsou zde fakt božské…
Další trek v horách Nyenbo Yutse evokuje přesazené parádní rozervané Alpy do tibetských plání – i se všudypřítomnými jaky. Horské tři v jednom – tři zcela odlišné horské reliéfy v jedné lokalitě. Každý náš nocleh je u jiného tyrkysového jezera, kterých je zde na 180!
Šamanské rituály nám začínají zítra…

více


31. 7. 2015

Nové akce do Nepálu a Bhútánu

Novinky z cesty Rudy Švaříčka do Nepálu a Bhútánu! Současná cesta je pestrá. V Bhútánu jsme se s velvyslancem z Delhi Mílou Staškem postupně setkali s králem, královnou, premiérem, zajímavými ministry… Díky tomu můžeme plánovat další unikátní akce do atypických a izolovaných oblastí. V Nepálu proběhly další setkání včetně prezidenta či ministra turismu. I zde se lze těšit na nové netradiční aktivity. Předal jsem pomoc postiženým zemětřesením, další akce následují. Obrovsky překvapil nezdolný nepálský optimismus. Z jejich zvláštní síly a nekonečné energie se můžeme učit... Lidé se smějí, zničené domky jako by nevnímali… Mentalita horalů je silná. Mnohá setkání byla hodně dojemná. Moc se těším na návrat do oblíbené země!

více


14. 7. 2015

Prodlužte si prázdniny v exotice

Nemáte ještě vybranou dovolenou? Dáme vám několik horkých tipů na osvědčené destinace.více


29. 6. 2015

Závěrečný koncert pro Nepál

Brněnský KONCERT PRO NEPÁL byl finální večer trilogie. Zahráli snad všichni věhlasní brněnští hudebníci od legendárního Pavla Váně, Romana Dragouna či Zdenka Kluka ze slavných Progress, Folk Team... až po současný "frčák" Lidopop. Exotiku šířila indická Papia, britský James Harries kraloval. Lenka Dusillová hladila na duši... Sál roztančili živočišní Čankišou, hravé tanečnice Om dance academy sršely energií. Vrcholem byli "vozíčkoví" The Tap Tap, Každý obdivoval jejich vitalitu a nadšení. Krásné poselství z podia rezonovalo... Úspěšná dražba vyhnala ceny fotek z Nepálu Honzy Budaře do závratných výšin, dobročinná "mánie" nákupu snímků pokračovala. I tyto peníze jdou na Nepál. V tom je hlavní síla benefiční akce....  

Ruda Švaříček 

více


26. 6. 2015

KONCERTY PRO NEPÁL

V Týnském chrámu na Staroměstském náměstí jsme prožili v úterý vznešený zážitek ve slavnostní atmosféře. Důstojný prostor zaplnili nadšení diváci a hlavně pěvecký sbor z USA s gospely a spirituály. Trumfy byly i na české straně. Lenny Filipová přikovala návštěvníky do sedaček vznešeností, Viktor Dyk si troufl na Stinga. Folkový Vláďa Merta skvěle rozehřál prostor, Jarda Hutka navázal na duchovní tradice. MONTOMERY COUNTY CHOIR překvapily i nastudováním Dvořáka v češtině. Vrcholem bylo finální propojení sboru s Michalem Skořepou v Cohenově „Aleluja“. Husí kůže spojila přítomné… Při moderování jsem překračoval vždy hrob Tycho de Brahe… Historie rezonovala s působivou přítomností!

více


26. 6. 2015  |  aktualizováno 30. 6. 2015

Vyhlášení výsledků fotosoutěže Travel Photo 2015

V spolupráci s E-photo jsme pro vás připravili fotografickou soutěž, ve které jste se svými fotografiemi mohli soutěžit ve třech tématech: Lidé, Příroda a krajina a Fotografie z mobilu. Do soutěže jste přidali celkem 1.029 fotografií. Ze všech  zaslaných fotografií jsme v jednotlivých kategóriích vybrali ty, které nás zaujali nejvíc.

Podrobné výsledky zde

více


15. 6. 2015

KONCERT PRO NEPÁL

Připravili jsme pro vás další koncerty pro Nepál v Praze a v Brně. První naše akce proběhla v Českých Budějovicích na výtečnou. V sále bylo na 420 lidí, čistý výnos z akce je 120 652 Kč, tedy slušná bilance koncertu. Množství dalších financí směuje přímo na účet NAMASTÉ NEPÁL, kde je nyní 1 318 000 Kč. Nadšeni z koncertu byly nejen místní, dorazili fandové i z Prahy, Brna... Padaly silné věty i od spousty dosud cizích lidí. Silné emoce a hřejivá spokojenost spojovaly všechny vystupující, díky muzikantů dávaly akci glanc. Užili si opravdu všichni! Nepálšítí umělci bodovali nejen na jevišti! V "kotli" pod podiem tančila skupina snad dvaceti rozparáděných nepálských dívek a mužů. Do hravých pohybů nepálských krásek i šikovných mladíků se nešlo nezamilovat... Až se drala slza do oka! Působivé bylo promítání z události v Nepálu. Dojemné je, že Honza Homoly ze skupiny Wohnout tlumočil rozhodnutí kapely předat na Nepál 10 000 Kč. Nádherný křehký paradox, kdy skupina ještě dává... Co chtít od akce více...  Děkujeme všem zúčastněným!

Zveme na další KONCERTY PRO NEPÁL:

  • 23.6. 19.00 PRAHA: TÝNSKÝ CHRÁM - Staroměstské náměstí) - GOSPELY
  • 24.6. 19.00 PRAHA - LUCERNA MUSIC BAR
  • 25.6. 19.00 BRNO - SEMILASSO

Více informací ZDE

více


13. 5. 2015

NA UDÁLOSTI V NEPÁLU JE TŘEBA REAGOVAT!

V nedávné době se odehrálo v Nepálu ničivé zemětřesení. Prožili jsme horké chvíle, naštěstí pro nás i všechny naše klienty - přátele se šťatným koncem. Zdaleka ne všichni měli však takové štěstí. Zemětřesení si vyžádalo tisíce životů a obrovské poškození mnoha budov a zničená obydlí. První chvíle a noci byly vyčerpávající. Společně s českou ambasádou v Delhi jsme se angažovali v dopravě z Káthmándú za pomoci leteckých speciálů. Horké noční i časně ranní telefony už jsou za námi....

více


28. 4. 2015

SBÍRKA PRO NEPÁL

Na události v Nepálu je třeba reagovat...
Přidáváme se k Namasté Nepál a humanitární sbírce na podporu chudých obyvatel venkova postižených zemětřesením. Sbírka je směřována na obnovu vesnic a pomoc rodinám v oblasti Kosidekha, asi 40 km východně od Káthmándú. Hodně domů je zde zřícených, hlášeny jsou desítky obětí.
Příspěvky posílejme na účet č. 129 929 929 / 0600 variabilní symbol 1234
Děkujeme za vaši pomoc.

Potvrzení o daru pro odečet z daní na vyžádání zašle spoluorganizátor sbírky Nameste Nepal - své jméno a adresu (trvalou i poštovní) zasílejte na usmev@namastenepal.cz.

Rudolf Švaříček


víceCelý katalog zájezdů


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Tištěný katalog

Katalog si můžete prolistovat v PDF anebo si objednat jeho zaslání zdarma.

Chci tištěný katalog

Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 


Seznamte se s ...

Mgr. Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů...Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.