Průvodci CK Livingstone

Je dobré více upozornit na zajímavé osobnosti z LIVINGSTONE. Naše CK již dávno není „one man show". Průvodci tvoří schopný tým. Oni jsou chválenými „hvězdami", na kterých stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete slušné profesionály, specialisty na dané oblasti. Herpetolog a kameraman Jirka Bálek žije Madagaskarem, Roman Filipský a Vláďa Trailin Etiopií, Katka Andrlová Ugandou, Michal Thoma Bhútánem a Nepálem, Lukáš Benešovský Thajskem... Profilovala se parta „našlapaných zajímavých bytostí". Se všemi pojedu rád na „velkou akci" a budu se na ni těšit. Závidím, že s nimi můžete být častěji na cestách než já. Více si jich užijete. Jsem na naši vytříbenou sestavu pyšný, každý z průvodců je výjimečná osobnost. Všech si vážím, jsou špičkami oboru. Rodinné stříbro... Stojím (si) za nimi, jsou ta „správná krevní skupina".

JISTOTA PRŮVODCŮ

Netradičními aktivitami rozhýbal stojaté vody slovinský Bovec. V horách u italských hranic trekujeme, šplháme, raftujeme, jezdíme na kolech a koloběžkách, hrajeme tenis, „paraglidujeme“... překvapuje klíčový canyoning.  Do soutěsky se odvážně vrhají všichni, těžké skoky do hlubin a vodopádů neodradí ani křehké dívky. Každá z průvodkyň CK LIVINGSTONE  zvládne náročnou trasu až do finále, v kaňonu šokují i subtilní postavy dlouhovlasých krásek. Z party sálá odhodlání a síla! Evropský kaňon posouvá náhled o průvodcích, kteří s vámi létají na všechny ostatní kontinenty. Velikost postavy nehraje roli, osobnost se samozřejmě pozná jinak. V sestavě „Livinu“ jsou dnes výrazné osobnosti, které se nebojí ani čerta. (Ten ve strachu z mokra jediný utekl…) Příjemně překvapují všichni, nejvíce organizátorka klání Zuzana Pochylá. Spolumajitelka outdoorového centra je nejšikovnější, ale navíc všechny jistí, přesvědčuje, vytahuje, zachraňuje… A úspěšně, přežití je stoprocentní. Po této prověrce a nové zkušenosti rád pojedu s naší Zuzkou i na konec světa! Stejně tak i s dalšími šikovnými průvodci  a nebojácnými průvodkyněmi. V průběhu roku se však s nimi moc na cesty nedostanu. To štěstí však máte vy! Vám musím závidět…

Ruda Švaříček

Ing. Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Jeho doménou je Indonésie a ostrov Nová Guinea a oblast Himálaje. Absolvoval ojedinělé horské výstupy (český prvovýstup na Carstensz...) Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží...

Ing. Jitka Popelková

Spoluzakladatelka a jednatelka CK LIVINGSTONE. Cestování se pro ni stalo velkou vášní. Prožila a přežila značnou část dlouhých asijských expedic MARCO POLO i HEDVÁBNOU STEZKU. Společně s Rudolfem Švaříčkem procestovala Africký kontinent. Podílela se na natáčení některých dílů oblíbené CESTOMÁNIE v zapomenutých koutech planety, na vydávání knih v edici LIVINGSTONE. V současné době se podílí na pořádání výstav pod hlavičkou LIVINGSTONE. Kraluje ekonomice, dominuje číslům i zájezdům. Je garancí spolehlivosti, serióznosti a fair play. Stará se prostě o to, aby cestovní kancelář fungovala tak, jak má. 

MgA. Darja Šmídová

Vystudovala divadelní manažerství na JAMU, ale díky svým dlouhým cestám po Asii, Americe i Africe propadla kouzlu cestování. Při své první dlouhé cestě se vydala po zemi přes Indii až do Indonésie, druhá cesta vedla z Aljašky do Chile. Třetí africká ji zavedla do východní a jižní Afriky. Poznávání jiných zemí, lidí a kultur se jí stalo drogou a zcela změnilo životní filozofii. Učila potápění v Hondurasu, lyžování v Coloradu a v současné době ji naplňuje práce v cestovní kanceláři Livingstone, kde se o svou vášeň dělí s ostatními. Může tak opravdu každému zprostředkovat nezapomenutelné zážitky z cizích krajů provoněných exotikou. Miluje hory a etnika celého světa. V kanceláři má na starosti realizaci zájezdů a přípravu nekatalogových a firemních akcí.

Mgr. Zuzana Pochylá

Vystudovala právnickou fakultu. Učarovaly jí outdoorové sporty, kterým se aktivně věnuje ve volných chvílích. Největší zálibu - canyoning - realizovala řadu let jako průvodce ve slovinských Julských Alpách, kde s tímto netradičním sportem seznamovala všechny zájemce o dobrodružství. Dlouhá léta se starala o fungování vlastního sportovního kempu (Alpicenter). Druhým domovem jsou pro ni hory a himálajská, kanadská, tanzanská či novozélandská příroda. Ráda sportuje a vodní aktivity, tenis, badminton, sjezdovky i běžky jsou velkým koníčkem. Práce v cestovní kanceláři se stala její velkou láskou. Na cestách jste se společně mohli setkat na trekových akcích v regionu Himálaje v Bhutánu nebo na africkém kontinentu.

Ing. Ludmila Puldová

Ihned po vystudování elektrotechnické fakulty se z Brna vydala stopem do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekkingových expedic do Nepálu, Indie a Tibetu. Za několik let se začala ohlížet po Jižní Americe, kam jezdila s klienty od Patagonie až po stolové hory ve Venezuele. Následovaly přednášky, psaní článků, ale i mravenčí práce v kanceláři, bez které by žádný zájezd neodjel. V ck Livingstone do svého širokého záběru přidala i východní Afriku, kde umí nejenom řídit džíp mezi slony na safari. Vydala i knihu Průvodce Nepál. Ráda chodí po horách i ferátách. Někdy porazí v tenise Rudu Švaříčka a když fouká pořádný vítr, tak zkouší létat s drakem - kitting. Setkat se s ní můžete také každou středu na naší pražské pobočce. Ochotně poradí při výběru vašich cest.

Kateřina Chauveau

Studovala v ČR cestovní ruch, potom odešla do Spojených států, kde kromě jiného učila hrát tenis. Průvodcování v CK LIVINGSTONE se věnuje od svého návratu do Evropy v roce 2003. Profesionální průvodkyně každým coulem. Pečlivá v přípravě i realizaci, vše dokonale promyšlené... Hodně dobrodružství prožila na zájezdech a expedicích za volantem terénního Land Roveru v jižní části Afriky (JAR, Zimbabwe, Mozambik, Botswana, Namibie) i při cestách napříč africkým kontinentem. Setkáte se s ní zejména ve Východní a Jižní Africe, zavede vás i za horskými gorilami v Ugandě, kde v současné době tráví většinu času. V roce 2006 založila neziskovou organizaci BWINDI ORPHANS, která pomáhá sirotkům a chudým dětem ve dvou ugandských vesnicích.

Roman Filipský, M.F.A.

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se věnoval grafice. Fotografování i cestování je jeho vášní již od mládí. Průvodcování se věnuje více než deset let. Na cestách ho zajímá poznávání všeho typického pro danou destinaci. Rozmanitý životní styl místních obyvatel, příroda i historie. Prožívá nové oblasti, ale vnitřně cítí, že jeho srdeční záležitostí je právě východní Afrika a hlavně Etiopie. Snad právě proto, že je tolik jiná - etnicky, geograficky, kulturně i mentálně. Jak říká: „Afrika je úžasná směs spontánního štěstí i násilí, která je okořeněna jedinečnou přírodou a kulturním bohatstvím, které nenajdete jinde na světě." Na cestách tráví drtivou většinu roku. Maximální pohodář. Obsáhlou kolekci jeho fotografií z Etiopie můžete shlédnout na unikátní výstavě AFRIKA, kterou pořádá naše cestovní kancelář LIVINGSTONE. Další fotografie z cest naleznete na www.coolboxphoto.com.

Romanův článek Nejvzácnější šelma Afriky ►

Mgr. Hana Duboisová

Skvěle jazykově vybavená - angličtina, španělština, francouzština... V zahraničí prožila několik let. Nezdolným šarmem a energií kouzlí hlavně v Latinské Americe a Asii - zde na ostrově Borneo. Nejčastěji průvodcuje kombinace zemí Peru, Bolívie, Brazílie a Argentina. Má největší zásluhy na vylepšování programů zájezdů do Jihovýchodní Asie. Když necestuje, věnuje se tlumočení. V Brně, v domácím prostředí, ji můžete potkat v divadle, na výstavě či na koncertě. Její kulturní přehled je obdivuhodný.

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve světě se určitě neztratí! Zamilovala se do Jihoamerického kontinentu, stejně tak do zemí regionu Himálaje, ale i na safari či na horách ve východní Africe je jako doma.

Ing. Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování ho nejvíce baví poznávat země, které jsou české kultuře tak vzdálené, mít možnost si neustále připomínat, co v životě důležité je a co není. Jeho nejoblíbenější zemí je pohádkové Thajsko. Důvodem je nádherná příroda, usměvaví lidé, vynikající kuchyně a třeba i thajské masáže.

Mgr. Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghanistánu a na Srí Lance. Slušně jej „otřískala" Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v Praze jako dopravní prostředek jízdní kolo. Na domácí půdě se snaží nabízet nezávislým cestovatelům netradiční výlety po Čechách. Řídí se heslem: „naším cílem je jezdit tam, kam nikdo nejezdí."

Ing. Pavel Dostál

Naprostý pohodář, věčně s úsměvem na tváři. Sportovec tělem i duší. Můžete ho najít na „prkně" v příbojových vlnách světových oceánů, v zimě na snowboardu, přes léto na skalách. Po světě se začal toulat již jako náctiletý. Nepálské hory, dlouhé pobyty v Indii, jihovýchodní Asie a následovala jižní Afrika a pak i ta východní. Průvodcovsky dominuje v JV Asii, v Nepálu Vám pomůže do kopce a v Laosu zařídí i nemožné, na Borneu Vás třeba přesvědčí o nutnosti výstupu na Mt. Kinabalu novou via ferratou. Setkáte se s ním i na horách v Africe. Prochozené má Ruwenzori i ledem pokryté ostatní sopky. Když neprůvodcuje, věnuje se své firmě na výškové práce. Zkrátka chvíli neposedí, prostě chce žít na maximum.

Mgr. Zuzana Gavlasová

Vystudovala dějiny umění. Bravurně ovládá sedm jazyků a má i svoji jazykovou školu a učí indoevropské jazyky. Ve volném čase pobývá v keramické dílně, kde tvoří opravdové unikáty. Několikrát v roce pořádá v Brně prodejní výstavy keramiky, společně s výstavkou fotografií z cest. Miluje tanec a hudbu. Možná právě proto s velkou oblibou bubnuje na nástroje přivezené ze severní Afriky či peruánské džungle. Její doménou je Latinská Amerika. Doma je také na Reunionu,  Galapágách či v jihovýchodní Asii.

Ing. Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole...Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické knihy. Odhaluje odlehlá místa, kde „muzunga - bílého muže" na kole ještě mnohde neviděli.  Přerostl ve slušného znalce divočiny, života zvířat i domorodců... Navíc v něm tepe široké srdce! V minulém životě byl prý Masajem... Vydal knihu VOLÁNÍ AFRIKY. Řadu let spolupracuje s CK LIVINGSTONE jako specializovaný průvodce pro Afriku. Pokud zrovna neprůvodcuje, fotografuje v málo turisticky navštěvovaných afrických lokalitách. Miluje divočinu. Ukázku jeho fotografií můžete shlédnout na výstavě AFRIKA, kterou pořádá naše cestovní kancelář LIVINGSTONE. 

Rozhovor s Petrem o Africe, životě a cestách

Petrovo povídání, jak se dostal z domovského Jablonce do Afriky

Petrův článek o Masajích, který byl publikován v časopise Příroda

Petrův článek o nosorožcích v Keni, který byl publikován v časopise Příroda

Petrovo povídání o africké divočině

Mgr. Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Spoluautor publikací Pod hradbou Himálaje a Příběh čaje a autor článků v českých médiích (Týden, Lidé a Země, Koktejl a další). Odborník na čaje, Himálaje a pohodu.

Mgr. Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů i spoustu nestandardních informací. A hlavně věčný smích!

Ing. Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem na tváři.

Vilma Bohunická

Vystudovaná arabistka, mluvící pěti jazyky, pracovně pobývala v Iráku, studijně v Jordánsku, procestovala Egypt, Jemen, Sýrii, Uzbekistan, Kazachstán, Pakistán ... Do Číny se poprvé dostala v roce 1993 jako redaktorka tehdejšího Československého rozhlasu. Čínská kultura ji natolik učarovala, že se rozhodla pro dlouhodobý pobyt zde. Ve volném čase poznávala okolní země. Dnes vás doprovází na cestách po Číně, buddhistickém Tibetu, Nepálu i Indii. Miluje čokoládu, cestování a dobrodružství. Její výborná čínština vás posune i k netradičním okamžikům. Je zárukou výjimečných zážitků! 

Mgr. Martin Hříbek

Přednáší bengálštinu na Karlově Univerzitě. Dlouhodobou angažovaností i profesním zájem se dostal pod kůži Indie i Tibetu. Osobnost klidu a pohody s obrovským přehledem. Společně se můžete setkat především v Indii, Tibetu i Nepálu. 

Ing. Adriena Vyzulová

Cestováním doslova žije. Po několika letech práce v kanceláři se vydala na cestu kolem světa. Do poznávání cizích zemí a kultur se zamilovala už na vysoké škole. Kromě toho, že vystudovala Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické, si v průběhu studia přivydělávala jako letuška. Baví ji především poznávání místních lidí, jejich kultury, myšlení a reakcí, které jsou naprosto odlišné od těch našich, evropských. Zaujaly ji myšlenky buddhismu a je velká milovnice jógy. Energii chodí čerpat do přírody, trekování v horách a pozorování zvířat ji nabíjí. Cestám po Asii, východní Africe a jižní Americe zatím věnovala více než dva roky života. K jejím nejmilejším zemím patří Indie, Tibet, Indonésie, Barma, Keňa a Tanzánie. Správná profesionálka dokáže řadu tajů a rituálů poodhalit i vám!
Osobní web: www.blechavbatohu.cz  

Ing. Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem Livingstonu a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizodě finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda. Práci průvodce si jednou či dvakrát ročně rád připomene zejména cestami do jihovýchodní Asie, Indonésie a na Novou Guineu.

Mgr. Adam Bechný

Velký milovník Latinské Ameriky. Právě zde díky práci rodičů strávil celé dětství a dospívání. Cestování má v krvi - vždyť již jako tříměsíční batole překonal poprvé Atlantik a již tam zůstal. Momentálně studuje na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Očarovalo jej hlavně Peru, které projel křížem krážem, ale velmi dobře zná i ostatní země. V Peru se věnoval dobrovolnické činnosti ve školkách a školách v andském regionu a v Kostarice zase pomáhal chránit želví vajíčka před pytláky. Životní optimista nikdy nešetří úsměvem, právě proto se v Latinské Americe cítí doma. V cestování nalézá nástroj obohacení nejen mysli, ale hlavně ducha.

Mgr. Štěpánka Jakešová Ma.S.W.

Již v mládí si obula toulavé boty, které ji sluší dodnes. Velká záliba přerostla v profesi a životní styl.  Každá navštívená země pro ni znamená nový svět lidských osudů, legend a přírodních tajemství. Ať už to byl strhující příběh českého Banátu v Rumunsku, legendami opředené Skotsko či země, kde studovala a žila s místními lidmi i mnoho měsíců jako překrásný Smaragdový ostrov (Severní Irsko) či královská Velká Británie. Přes oceán si ji přitáhla i Jižní Amerika, kterou poznala hodně do hloubky. Poodhaluje i roušku tajemství místních kultur a umění šamanů. Rozhodla se v této oblasti žít několik měsíců a v komunitách a domovech místních lidí poznat jejich legendy, památky i každodenní život. Když neprůvodcuje, pracuje jako lektorka v sebevzdělávacích a teambuildingových programech.

Článek Štěpánky Jakešové ZLATÉ PROKLETÍ AMAZONIE vyšel v čísle 11/2013 časopisu 100+1

Článek Štěpánky Jakešové PERU, BÍDA V RYTMU SAMBY vyšel v časopise 100+1 Speciál

Reportáž o přednáškách Štěpánky Jakešové v TV Slovácko (02/2014)

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška.  Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kajak na divoké vodě, lezení  po horách, v zimě snowboard a dokoncel zkoušel i thai box. Je zodpovědný a organizačně velmi schopný partner na cestách. Nakažlivý optimista vám bude v dálkách příjemným společníkem stejně jako jeho kolegyně průvodkyně Markéta Grigarová!

Mgr. Lubica Macedo, PhD.

Slovenka, která dlouhodobě zakotvila v peruánském Cuzcu. Za ta léta, co žije v Peru, nasbírala spoustu zkušeností, historek a místních zvyklostí. Právě tyto zkušenosti a její brilantní španělština vám v Peru, Bolívii, Chile či v Argentině pomůžou pořádně poznat místní kulturu.

Mgr. Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Když je doma v Bratislavě, tak pořádá výstavy a působí na Universitě Komenského. 

Mgr. Katarina Strihová

Temperamentní sympatická Slovenka. Vystudovala obor historie a estetika na Univerzitě Konštantína Filozofa v Nitře a pak ji učarovala španělština a portugalština. Znalost těchto dvou jazyků prohloubila dlouhým pobytem v Jižní Americe. Zamilovala si zejména Argentinu, kde studovala ve vínem oplývající Mendoze. Procestovala jihoamerický kontinent křížem krážem a o své zkušenosti a vášeň se rozhodla dělit i s ostatními. Miluje bleší trhy, španělská slovíčka a dobrodružství! S ní se na cestách budete cítit naprosto bezpečně!

Mgr. Blanka Svobodová

Během studií se věnovala specifikům jižní a centrální Asie se specializací na Indii. Má tlumočnické zkoušky z angličtiny, zvládá hindštinu, francouzštinu i němčinu. Poznávání místních lidí a tradic ji dává křídla. Kromě jakéhokoliv sportu (mimo plavání) se ráda vlní při vášnivých rytmech salsy. Své působení v horké Indii si často připomíná i na hodinách bikram jógy. V současné době se věnuje i učení angličtiny v agentuře Portalingua a tlumočí. Nejhůře se cítí, když se nic neděje - je prostě na klíček a nemusíte ji ani natahovat.

PhDr. Dana Kyndrová

Jako dítě strávila dva roky v Alžírsku. Na Filozofické fakultě UK v Praze vystudovala obor ruština-francouzština a poté dvanáct let tyto jazyky učila na katedře jazyků strojní fakulty ČVUT a AMU. V roce 1992 pedagogickou činnost ukončila a od té doby působí na volné noze jako fotografka, kurátorka, volná novinářka a průvodkyně. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem Země světa a Xantypa, pro které píše cestopisné reportáže a doprovází je svými fotografiemi. Její doménou je černobílá humanistická fotografie. Uspořádala řadu výstav doma i v zahraničí, získala mnoho fotografických ocenění a vydala šest autorských publikací. V roce 1975 strávila půl roku v Togu a z tohoto pobytu vytěžila soubor fotografií, které ilustrovaly cestopis Rytmus černé Afriky (Olympia 1980). Jako průvodkyně se věnuje africkým frankofonním zemím Magrebu - Alžírsko, Tunisko, Maroko, zemím Západní Afriky - Senegal, Mali, Burkina Faso, Ghana, Togo a Benin a v rovníkové Africe - Kamerunu. Protože mnoho let pracuje na svém fotografickém projektu Rusové, zná velmi dobře i Rusko a jezdí akce i na Kamčatku. Je spoluautorkou kolekce fotografií na výstavě AFRIKA, kterou pořádá naše cestovní kancelář LIVINGSTONE.

 

Jana Fárková

Živel, který je milován kamkoliv vkročí. Dokáže si podmanit zákazníky i domorodce celého světa. Skvělá společnice navíc dobrá v badmintonu, beach volejbalu i na párty... Svoji průvodcovskou kariéru začínala v Jihovýchodní Asii. Nyní se s ní můžete nejčastěji potkat ve východní Africe, která ji učarovala stejně jako nám ostatním. Je mistrní situačního citu. Přátelství, která vznikají na cestách, jsou utužována i po návratu domů. Klienti, kteří prožili jedenkrát svoji dovolenou s Janou, patří k našim nejvěrnějším.

Mgr. Ladislav Lazar

Kraluje především v náročném terénu. Velký pohodář a příjemný společník. Nejraději má hory. Můžete se s ním setkat především ve východní Africe, v pohádkovém Nepálu, na ostrově Borneo či na Novém Zélandu. Svůj život by si bez cestování nedovedl představit.

Vladimír Trailin

Procestoval Sudán, Egypt, Eritreu, byl v Džibuti, ve střední Asii, na Kubě, projel opakovaně celý Balkán. Nejhezčí, nejzajímavější a nejbohatší zážitky má z Etiopie. Stal se hlavním expertem právě pro tuto destinaci. Jak říká: "Příroda zde nabízí vše, kromě moře. Jsou tam vysoké hory, pouště, tropické pralesy, činné sopky, kráterová jezera, africké savany. Více než 80 národů, pestrá směsice jazyků a kultur, nejbohatší historie v subsaharské Africe. Endemická zvířena, která mě zajímá snad nejvíc. A taky lidi, trochu odtažití a vypočítaví při prvním setkání, pokud vás ale přijmou za své, rozdali by se." Jeho velkým koníčkem je herpetologie, nauka o plazech a obojživelnících. Objevil nebo spoluobjevil několik nových druhů plazů, v současné době popisuje právě z Etiopie čtyři nové druhy.

Milan Štěpánek

Aktivní sportovec se zálibou v dobré hudbě. Nepohrdne dobrou směsicí latinských rytmů a i proto se rád vrací právě do rytmického Mexika a Guatemaly. Tvrdí, že dobrá hudba rozvlní každého. Třeba právě Vy si s ním zatančíte v těchto zemích. Na cesty se vydává rád a často a čím víc cestuje, tím více si uvědomuje, že je skvělé se někam vracet.

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Mexiku. Ve španělsky mluvících zemích se s ním rozhodně neztratíte a domů si odvezete spoustu nových zážitků a vjemů.

Václav Macek

Nadšený cestovatel se po detailním poznání Austrálie, kde dlouho žil a studoval, vydal do JV Asie, která ho očarovala a od té doby se do ní nepřestal vracet. Všemi smysly nasává Indonésii, Malajsii, Thajsko, Laos, Kambodžu i Vietnam. Miluje zdejší přírodu, kuchyni, specifické kultury a příjemné lidi. Doma se věnuje adrenalinovým sportům - snowboardingu a wakeboardingu.

Bc. Sandra Neumanová

Osud jí zavál až do Lisabonu, kde propadla své zálibě ve studiu portugalského jazyka a kultury. Již od dětství se věnovala jazykům a cestování, které se pro ni stalo nezbytnou součástí života. Upovídaný, bezprostřední živel. Baví ji životní výzvy, které člověka posouvají dál. Možná i proto tvrdí, že cesta může být cíl. Sandra si ho našla v portugalsky mluvících zemích. Právě tam pochopila, že život je možné žít naplno.  Miluje jižanskou kulturu a cítí se být její součástí. Průvodcuje zájezdy na Madeiru a Azory, skvěle vás provede i kontinentem jižní Ameriky či Kubou.

Tomáš Šamil Raděj

Specializuje se na islám a arabské země. Přednáší na univerzitách, vypracoval se v naprostou špičku specifického oboru. Nejčastěji odhaluje kouzla Blízkého východu, zamiloval se i do Afriky. Vyrostl ve studnici znalostí, je neúnavným vypravěčem zajímavých historek.

Mgr. Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury.  Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovnanost a vitalitu. Umnými prostocviky jógy se složí i do cestovní tašky. Překvapit může i vás…


Jan Bartoš

V Ekvádoru stál u zrodu česko-ekvádorské obchodní komory. Vynikající organizátor, příjemný společník a vypravěč je velký nadšenec cestování a adrenalinových sportů, prožívá Mexiko, Kolumbii, Peru, Panamu... Potkáte se společně na Galapágách či v Ekvádoru, kde našel druhý domov. 

Mgr. Lukáš Krejčí

Nadšený sportovec a milovník dobrodružství vystudoval FTVS UK. Věnuje se lyžování, táhne jej to do skal a hor, kde uplatní kurs horských vůdců UIAGM. Miluje nálady, vůně a atmosféru nových míst. Hledá je v Asii, Africe i Americe, přes léto na pískovcových věžích Českého ráje i v Alpách. Jezdí Nepál, Indii, východní Afriku...

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu času. Při průvodcování si zde plnými doušky vychutnává vše, co tamější oblast nabízí: prastaré památky, unikátní přírodu, exotickou kuchyni. Asie je mu blízká především díky pohodové atmosféře a přátelským obyvatelům. Jeho hlavní snahou je, aby si i ostatní zamilovali jeho oblíbenou část světa. Necháte se zlákat i Vy?

Monika Večeřová

S cestovatelským srdcem se již narodila. Ihned po ukončení studia odcestovala do Anglie a poté do Španělska. Následovala cesta po střední a jižní Americe. Zcela ji ohromila pestrobarevná kultura a příroda zemí latinské Ameriky. Má ráda slunce, moře, džungli, toulání po horách, pohodu, dobré jídlo, salsu i místní folkovou muziku. Zvládá techniku tradičního rybolovu, s láskou Vám připraví neuvěřitelnou lahůdku „ceviche“. Vyučuje jógu, díky které se setkala s novou životní filozofií a duchovnem. Cestovaní ji zcela změnilo život, jejím domovem je v současnosti Buenos Aires.

Mgr. Lucie Šebánková

Vystudovala Mezinárodní vztahy a diplomacii. Teorii z alma mater ověřuje v reálném světě na cestách. Zajímá se o historii, náboženství a ekologické otázky. Jihovýchodní Asie ji svým pohodovým a neuspěchaným způsobem života učarovala, opakovaně se vrací. V Indonésii pracovala několik měsíců na středních školách a později i na univerzitě, kde se stejně jako na svých cestách snažila co nejvíce přiblížit životu tamních obyvatel. Jak říká Lucie : "Cestování znamená poznávání jiných světů a kultur. Ovšem nejcennější je, že na cestách porozumíme lépe i svým vlastním".  Je vyhlášenou gurmánkou a vášnivou milovnicí dobrých jídel a delikates…Také vám navaří? S Lucií se můžete setkat především na zájezdech do Jihovýchodní Asie.

 


Mgr. Tereza Kaucká

Procestovala velkou část Ameriky, miluje Kubu, jižní Mexiko a střední Ameriku od Guatemaly po Panamu. Zběhlá je v JV Asii od Indonésie po Thajsko. Válí plynně španělsky, anglicky, italsky... Na cestách ji baví komunikovat v jazyce dané země a splývat s místními, trekovat v pralesích, poznávat lidi, zvířata, místní přírodu, jídlo i kulturu. Je usměvavou optimistkou a na cestách se cítí jako doma. Ráda se potápí, fotografuje, jezdí na snowboardu, tančí, bubnuje, zajímá se o zdravou výživu a životní prostředí. Cesty jsou pro ni příležitostí, jak poznávat svět i sebe sama. Na Karlově univerzitě vystudovala Psychologii zdraví a Sociální a kulturní ekologii. V Praze je součástí kubánské komunity, o níž napsala diplomovou práci. Setkáte se s ní nejlépe na Kubě.

Ing. Marcel Kubášek

Velký pohodář a příjemný společník. Cestování ho okouzlilo již po první cestě za hranice všednch dnů, do Asie. I když procestoval africký kontinent křížem krážem, učarovala ho právě Jihovýchodní Asie. Destinace nabízející poznání rozmanité  kultury, náboženských směrů, pohádkové přírody. Rád se o své poznatky podělí i s Vámi. Svůj život si bez cestování již nedovede představit.

Mgr. Kateřina Krejčová

Vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, během které projela Jižní Amerikou od Ohňové země až po rovník, Severní Amerikou z Kalifornie až po Aljašku, navštívila tropické ostrovy v Tichém oceánu a prostopovala se Novým Zélandem i Austrálií. Ze zemí Jihovýchodní Asie navštívila Indonésii, Malajsii, Singapur, Thajsko, Kambodžu, Vietnam a Barmu, která jí naprosto učarovala. Přes Čínu, Mongolsko a Rusko se vrátila zase zpátky domů. Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Za zmínku stojí výstup na Mont Blanc (4810 m), Stok Kangri (6153 m) a Huaynu Potosí (6088 m). Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Publikuje v časopisech Everest, Lidé a země, Koktejl. Zážitky z cest a praktické informace sdílí na www.zcestykolemsveta.cz. S Vámi se ráda podělí o svou velikou lásku jihovýchodní Asii.

Článek o Barmě s Katkou KrejčovouIng. Martina Pekárová

Vystudovala cestovní ruch a již od dětství byla vedena k cestování, sportu a pobytu v přírodě a ukázalo se, že jablko nepadá daleko od stromu. Umí přežít ve ztížených podmínkách a užívá si to. Velkou školou pro ni bylo nejprve stopování po Evropě následované půl ročním dobrovolnickým pobytem v Nepálu, kde učila angličtinu. Její aktuálním domovem je Indie, v níž tráví většinu roku. Věnuje se i překladatelství, spolupracuje s indickou neziskovou organizací, kde většinou učí nebo pomáhá při přípravě projektů. Většinou cestuje sama a navíc miluje fotografování, knihy, cizí jazyky, dobré jídlo a vaření a ráda se podělí o své cestovatelské zážitky. Setkat se s ní můžete právě na Vašich cestách po Indii a Nepálu.

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety a stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále.  Velmi ráda také zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extrémy  - doma je jak na zasněžených horách s lyžemi na nohou, tak i v hlubinách tropických vod při oblíbeném potápění. Svůj čas vyplňuje četbou i zájmem o výtvarné umění. Její nejoblíbenější místo je jihovýchodní Asie, kam se vracím i několikrát ročně. Země jako Thajsko, Kambodža, Barma i Indie jsou jejím druhým domovem. V posledních pár letech objevila i kouzlo Afriky. Nekonečná příroda, milí lidé a pozorování zvěře v národních parcích se doslova stalo její vášní. Budete se s ní na cestách cítí jako v bavlnce.

Zdeňka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Diky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a díky tomu si cestování užívá již od momentu, kdy opouští dveře svého domova. Navštívila množství zemí od Spojených státu přes Mexiko, země Blízkého východu až po Japonsko. Nejvíce ji k srdci přirostla Indie a země bývalé Indočíny, především Vietnam. Ten považuje za výjimečný nejenom památkami, bohatou historií a kulturou, ale i jednou z nejlepších kuchyní na světě. Přesto že je vegetariánka, považuje se za gurmánku a milovnici exotické kuchyně. Po vzoru své oblíbené spisovatelky Alexandry David-Néelové cestování bere jako skvělý "hygienický" sport, který rozhýbává ducha, uvádí krev do pohybu a dodává mu sílu. Cestovat pro ni znamená totéž co studovat, prodlužovat si mládí. Svým neutuchajícím nadšením pro poznávání nakazí určitě i Vás. ... 

Lukáš Bártek

Procestoval celý svět, několik let žil ve Velké Británii, ale i přesto se rozhodl vrátit zpět do českých luhů a hájů. Bez cestování si nedokáže představit svůj život. Informace o cestách do Asie a Jižní Ameriky budete dostávat hlavně od něj. V poslední době objevil kouzla a taje kraje pod Himálajem, protože Bhútán a Tibet mu přirostli k srdci. Rád poradí i s přípravou nekatalogových akcí na zakázku! A stejně rád se stane na cestách vašim zasvěceným průvodcem...

Ing. Martina Černá

Již během studií ekonomie propadla kouzlu cestování a životu s batohem na zádech. Zamilovala si především pestrobarevnou Latinskou Ameriku kam se každoročně vrací. Studovala v Mexiku, učila angličtinu v Peru, pracovala v hostelu v Kolumbii, farmařila ve střední Americe, tančila v Brazílii, trekovala v Patagonii,... Procestovala také jihovýchodní Asii a Tanzanii. Ráda bydlí u místních obyvatel, proniká do tajů jejich kultury a ochutnává místní speciality. Již několik let žije ve Vídni a zimu tráví na snowboardu v nedalekých Alpách. Ve volném čase hraje basket, cvičí jógu, jezdí na kole a na vodu a plánuje další dobrodružství.

Linda Rumlová

Tělem i duší sportovkyně. Aktivně chodí po horách, lyžuje a jezdí na kole. Propadla kouzlu Afrického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Miluje zvířata, místní lidi a jejich kulturu. Výborná organizátorka, která splní snad všechny vaše přání... S ní budete na cestách v bezpečí.

Mgr. Lenka Hrabalová

Lenka vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma. Protože samotné cestování by jí ale nikdy nestačilo, pokračuje ve vzdělávání na doktorském studiu, kde se zaměřuje na ochranu památek v rizikových zónách muslimského světa. Ve volném čase, když je náhodou v Česku a nemusí sedět u počítače, vyráží na hory, ať už pěšky, na kole nebo na lyžích. Perfektně zvládá řešení nenadálých situací.

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírodních národů napříč celým světem, věnuje se autentickému kmenovému umění. Když je doma, pořádá cestopisné besedy a zeměpisné projekce pro školy a veřejnost. V posledních letech se věnuje popularizaci entomofágie a se svými kolegy pořádá přednášky s degustací hmyzích specialit. V listopadu 2015 se podílel na tvorbě knihy HMYZ NA TALÍŘI s nakladatelstvím Jota. Organizuje putovní výstavy. Společně se můžete setkat nejen na přednáškových cyklech CK LIVINGSTONE, ale i na cestách do Afriky, kde budete mít možnost ocenit jeho zkušenosti z destinace i přátelské vystupování. Jeho web s cestovatelskými fotografiemi http://www.svejnoha.cz/

Jan Košťál

Již od roku 2001 se věnuje průvodcování, a to především Asie, která ho učarovala hned při jeho první cestě na kontinent v roce 1997. Cesta vedla po zemi přes Turecko, Írán a Pákistán do Indie a zpět přes Afghánistán. V následujících třech letech si ji zopakoval ještě dvakrát. Jeho nejoblíbenější oblastí jsou především Himálaje.  Mezi zamilované země kromě Indie a Nepálu patří také Bangladéš, Tibet, Írán, Pákistán, Barma, kde též provází. Vedl několik fotoexpedic do Indie i Bangladéše. Jeho akce si vychutnají jak amatérští fotografové (ti se zde mohou něco dovědět a přiučit se), tak i profesionálové.  Nabízí se možnost společného fotografování a hodnocení snímků. Stal se vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž.

Tereza Unzeitigová

Na Nový Zéland dorazila z Velké Británie, kde předtím dokončila své vzdělání a působila jako outdoorový instruktor pro nadnárodní vzdělávací firmu. Pobyt v přírodě a práce s lidmi je nejen její pracovní náplní, ale hlavně jejím koníčkem. Ve volném čase poznává krásy Nového Zélandu,  v zimě je její vášní snowboard, v létě horská turistika, běh, vodní sporty. Ráda si sedne do kánoe nebo se plaví na jachtě kolem kouzelného pobřeží Nového Zélandu. Žije na Severním ostrově v národním parku Tongariro, v Ohakune na úpatí aktivní sopky Mt Ruapehu. Stále se nemůže nabažit místní kultury, zdejší flóry a fauny. Miluje komedie, hudbu, sníh a kávu Flat White. Nový Zéland s ní je jako procházka růžovou zahradou.

David Šanc

Nadšení pro cestování se u něj zrodilo již v dětství.  Toto nadšení postupně přerostlo ve vášeň při cestování Evropou autostopem.  Tento druh cestování mu přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a poznatků, které se v tištěných průvodcích těžko hledají. V roce 2006 se vydal na Nový Zéland. Jako mnozí jiní byl tímto koutem světa učarován natolik, že se zde rozhodl zůstat.  Svou karieru začal budovat v reprografickém odvětví. Toulavé boty, kterým nadále zůstává věrný, jej následně vedly po cestách převážně Severního, ale též Jižního ostrova, okolních pacifických ostrovů, Austrálie a Japonska. Rád se opájí skrytou energií sopek při výpravách na jejich vrcholy. Předsevzal si pokořit nejvyšších vrcholy sopek všech světadílů Vulcanic 7 Summits. V současné době se také věnuje neziskové vzdělávací organizaci ACSET - Aotearoa Czech & Slovak Educational Trust, kterou před několika lety založil. V rámci této nadace se snaží propagovat českou kulturu na Novém Zélandě. Zajišťuje chod krajanské knihovny v Aucklandu a pořádá každoroční koncert vážné hudby "CS Classical Masterpieces". Cílem jeho nadace je vybudovat společenské centrum pro československé krajany na Novém Zélandu.

Marek Wachtl

Jeden z nejzkušenějších průvodců v Austrálii. Bonviván, bavič a zároveň noblesní člověk, jak o něm prohlásil nespočet spokojených klientů. Vystudoval hotelovou školu, řídil vyhlášené restaurace v Sydney, pracoval pro světově uznávané kuchařské celebrity, setkal se se známými osobnostmi.

Ing. Veronika Leoni

Společenská, pozitivní, s duší dobrodruha… Miluje Itálii, kde s radostí pracuje každou letní sezónu. Před zimou utíká do Latinské Ameriky a to především na Kubu a do Dominikánské republiky. Během svého studia v Havaně procestovala největší ostrovní stát Karibiku, od Viňáles  až po východní cíp Baracoa. Miluje mentalitu Kubánců, autentičnost a harmonii, kterou září každý i deštivý den.  Další její oblíbenou destinací je Thajsko.  Aktivně hovoří anglicky, italsky a španělsky.  Mezi oblíbené činnosti patří latinsko-americký tanec, buddhismus, četba literatury Sigmunda Freuda a adrenalinové sporty.


Bc. Martin Faů

Touha po poznání jej naplňuje již od mládí. Provázet začal už v 15-ti letech na zámku Ratibořice a od té doby nepřestal. Jen forma a destinace se změnily. První cesty ho zavedly od Evropy, kde dlouhou dobu vedl poznávací zájezdy, dále pokračoval přes Karibik až do jihovýchodní Asie. Vystudoval anglickou a ruskou filologii, ale komunikuje i ve španělštině. Do své současné destinace Indonésie, kde také žije, se zamiloval až poté, co potkal svou budoucí manželku pocházející z ostrova Timor. Když zrovna neprovází, věnuje se sportu. Po účasti ve štafetě Řecko - ČR propadl vytrvalostnímu běhu. Miluje vodu, volný čas tráví na pobřeží jednoho z tisíců indonéských ostrovů, které se teď staly jeho druhým domovem. Do Čech jezdí rád „na skok“, aby se utvrdil, že „všude dobře, tak co doma“.

Jan Drapela

V Austrálii  žije trvale od roku 2008. K práci průvodce ho přivedlo studium cestovního ruchu na univerzitě v Sydney. Jeho entuziasmus, komunikační schopnosti, smysl pro humor a skoro dvoumetrová postava z něj dělají oblíbeného a nepřehlédnutelného průvodce. Je ženatý a volný čas nejčastěji tráví se svojí malou dcerou. Rád objevuje nová místa, dává se do řeči se sousedy, relaxuje s kávou v ruce na pláži u sledování surfařů.

Ing. Růžena Duchková

Malá mořská víla, která se vzhlédla v jihovýchodní Asii, kde také tráví více času než v rodné Praze. Pochopitelně se ráda zdržuje poblíž rovníku ideálně na dosah moře či zelené přírody. Svou cestu si však dokáže bez váhání proklestit i betonovou džunglí jako je Manila či Bangkok. Není tomu dlouho, co zakončila cestu kolem světa, věnovala se horolezectví v kalifornských Yosemitech, surfovala v Indonésii, navštívila Japonsko i Samou a potápěla se na Filipínách. Ráda se dělí o své cestovatelské poznatky s ostatními, právě proto se rozhodla pro práci průvodkyně. Zvláštní znamení – dokáže zadržet dech na 5 minut.

Miroslav Beneš

Austrálii si zamiloval již při svém prvním studijním pobytu, Následně se rozhodl ukončit svou úspěšnou kariéru v bance a natrvalo se usídlit v Sydney.  Mezi jeho srdcovky však patří i tropický Cairns s možností ranního běhání po Esplenadě a Melbourne s vynikající kuchyní a nejlepšími sportovními událostmi jako jsou závody F1 a Australia Open, kterých je i pravidelný fanoušek.  Příležitost věnovat se práci průvodce po Austrálii přijal jako úžasnou možnost ukázat turistům rozmanitou přírodu, nekonečné pláže omývané tyrkysovou vodou, magické východy i západy slunce na Uluru, ale i pozitivní přístup k životu, jímž jsou Australané pověstní. Pokud není právě někde na cestách, svůj volný  čas tráví běháním po pláži.  Vzhledem k tomu, že patří k našim nejvyšším průvodcům, budete se s ním cítit nejen bezpečně, ale hlavně s ním zažijete spoustu legrace a může se stát, že vám pobyt uteče dříve, než byste chtěli…

Markéta Grigarová

Vystudovala sociologii v Brně a po dobu studií trávila každé léto na Aljašce, kterou si zamilovala. V současné době střídá léto na severu s životem v Jižní Americe, zejména v Peru, které se stalo jejím dalším domovem. Miluje cestování nejraději stopem, prolínání kultur, jakýkoliv pobyt na horách i v údolích nejraději s kytarou… Její vášní se stala i hudbu všeho druhu, ze všeho nejvíce propadla swingu, jazzu a charlestonu. Na společných cestách ji potkáte vždy s úsměvem.

Pavel Valach

Dlouhodobě žije v Asii. V letech 1998-2005 působil na českém velvyslanectví v Indii. V roce 2004 přijel na Srí Lanku jako pomoc po Tsunami a o rok později se do této ostrovní země přestěhoval natrvalo. Zamiloval si zde lidi, přírodu, ale zejména historii, do jejíhož studia se intenzivně ponořil. Bedlivě sleduje i současnost a dovede vtipně porovnávat tento vývoj. Je vášnivým fotografem srílanské fauny a flóry. Stál se přítelem místních křováků, Védů, a zajímá se o jejich život a rituály. Jeho nadšení pro tuto kulturu je tak veliké, že začal pracovat v cestovním ruchu, aby se o této nádherné zemi dozvědělo co nejvíce lidí. Jeho sdělení jsou plná neuvěřitelných příběhů a v žádném případě nejsou nudná. Srí Lanku zná tak dobře, že dokáže odpovědět na jakékoliv dotazy.

František Slovák

Věčný optimista, kterého málokdy potkáte bez úsměvu na rtech. Pracovně všestranný, od ruční výroby kytar, po vedení týmu v nadnárodní korporaci, se zálibou v marketingu. Procestoval Severní Ameriku, Evropu od Andalusie po Laponsko a od roku 2010 navštěvuje pravidelně, několikrát ročně země jihovýchodní Asie, kde se mu druhým domovem stal především Vietnam, kde při poslední cestě strávil více než půl roku. Užívá si tam poklidné životní tempo místních, náhodná setkání a nečekané situace, neuvěřitelný chaos velkých měst a hlavně úžasnou kuchyni. To vše, jak říká, ideálně ze sedla motorky, která je zde národním dopravním prostředkem. Vietnam se stal jeho celoživotní láskou a těší se, že podobně nakazí i vás.


Celý katalog zájezdů


Novinky

8. 9. 2017

Poslední možnost navštívit Magický Himálaj!

Už jen do 30.9. se můžete podívat do regionu Himálaje bez letenky!  Těšíme sena vás v Technickém muzeu, v Brně. Více informací o výstavě na www.magickyhimalaj.cz 

více


10. 8. 2017

Komentované prohlídky výstavy Magický Himálaj

Zveme vás na komentované prohlídky výstavy MAGICKÝ HIMÁLAJ v Technickém muzeu v Brně! Navštivte výstavu ve vybraných termínech:  16.8. v 16:00h, 18.8. v 16:00h,...

více


27. 6. 2017

Tajemná Indonésie v Ostravě

Vstupte do světa, o kterém jste si mysleli, že neexistuje! I bez letenky můžete navštívit exotickou destinaci jako je Indonésie… V prostorách Velkého světa techniky můžete shlédnout...

více

archiv novinek


Novinky e-mailem

více o newsletteru


Proč s námi

Malé skupinky

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, lepší organizaci programu a maximální využití času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás. 

Přátelská atmosféra

Cestování ve skupině může být pro vás něčím novým. Není se čeho obávat. V malé skupině se daří přátelské atmosféře! Společné zážitky sbližují. 

Odborní průvodci

Každý zájezd vede osvědčený průvodce se znalostí místního prostředí. Jezdí s námi opravdoví profesionálové, specialisté pro danou oblast.

Akce na zakázku

Nevybrali jste si z naší bohaté nabídky? Nevyhovuje Vám termín v katalogu? Rádi Vám poradíme a připravíme akci na míru, pro vaši rodinu či přátelé. 

Kontakt

Centrála Brno

Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno

GSM: +420 603 877 182
Tel.: +420 542 214 645
E-mail: info@livingstone.cz

Pobočka Praha

Student Agency s.r.o./Orbix s.r.o.
Revoluční 767/25, 110 00 Praha - Staré město

Tel.: +420 221 592 127
E-mail: praha@livingstone.cz

Slovensko

Kontaktujte prosím centrálu v Brně.